Zimný CB závod alebo ako Mafiu zima z kopca vyhnala

Keď Marconi opäť zverejnil dátum konania sa ZCBZ potešil som sa. Opäť bude na kopcoch zopár rovnako postihnutých ako ja. Rozhodol som sa po rokoch skúsiť Kráľovú nad Zvolenom.

Tanečkov kopec bol dva týždne pred dátumom v pohode zjazdný, ale cez týždeň nám pekne nasnežilo a tak som na kótu stúpal s obavami. Tie sa naplnili na odbočke na poľnú cestu, kde som tri krát ostal stáť. Na štvrtý pokus som aj vďaka koľajám vyšiel na Jančiarov kopec. Prvý pohľad hovoril jasne a zreteľne vyššie sa už ísť nedá. Ostávam tu.

2017-01-zcbz-mafia-01

Hneď na to Cyrov telefonát, že kde som, že on so svojim autom nevyšiel. Nakoniec musel posledných 500m pešky. Po príchode som začal so stavbou HB9CV. Cyrov negatívny postoj k zime a podobným závodom však nakoniec spôsobil, že sme spolu postavili iba vertikál. Všetko sme to spolu ukotvili a Cyro sa pobral do doliny k rodine.

2017-01-zcbz-mafia-02

Ak už pre nič iné, tak oplatilo sa vyjsť hore aspoň pre tie výhľady. Veď posúďte…

2017-01-zcbz-mafia-03

2017-01-zcbz-mafia-04

Tak, Black Pirate stojí. Išiel som skúsiť pásmo. Nikde ani nohy a to už je 14hodín. Po skúšobnom spojení sa ale hneď ozýva Jakub Ružomberok /m BB. Po ňom banskobystrická Exp. Integráč a pomaly sa to rozbieha…Prvá stovečka (127km) prichádza ihneď, Jano NZ/p Poľana. Po hľadaní nachádzam prvých „domasedov“ pod Vtáčnikom.

2017-01-zcbz-mafia-05

Prekvapujúco počujem opäť veľa staníc, ktoré mňa vôbec neberú. Holt situácia, ktorá sa u mňa opakuje na každom kopci s každou anténou a každou vysielačkou. Marián Strečno, Zef Lehota, Koník Bojnice, Jaro Nitr.Pravno, Ivan Košťany nad Turcom, Aďo Šaľa, Stará Vrana Nitra, Michal Štvrtok nad Váhom, Démon Dubnica,…mohol by som pokračovať.

2017-01-zcbz-mafia-06

Už niekoľko krát som chcel vyskúšať spojenie s Albbertom Slov. Ľupča, kam sa presťahoval. Šlo to výborne obojstranne 42/42 hoci bol medzi nami Urpín. Super. Po ňom druhá stovečka (116km), Murgašáci na Javorine. Cítim, že mám mokré topánky a prsty na nohách mi začínajú obmŕzať. Dávam si pre istotu druhé suché ponožky a nohy do deky. Výborne, pomohlo to a môžem sa opäť venovať iba len a len vysielaniu. Keďže na výzvy už nik nereagoval, behám po pásme a tu zrazu…výzva Exp. Križiaci portjebl Kukla. Supiš, brejk MAFIA a o pár minút bolo najdlhšie spojenie zamrznutého závodu v denníku (142km). To sa už ozýva aj organizátorská Exp. Baťovan a neustále provokuje hlásením svojej teploty okolia. On „pánko“ má krásnych +12°C, zatiaľ čo my ostatní „bedač“ na kopcoch mrzneme…Vyťahujem vojenskú kuklu a zisťujem, že je to výborný doplnok na zimné portejble.

2017-01-zcbz-mafia-07

Teplota klesá na -3°C a plán vydržať do polnoci začínam prehodnocovať. Pokiaľ by bolo staníc, malo by to zmysel, ale protistaníc rapídne ubúda. Potešil Emitor Ledn.Rovne /p Zrnová (101km). Zisťujem, že nemám Trnavský násobič a Alana Trnava ani len necítim … Hneď na to však počujem Milana Senica /p Vápenková Skala a ten to zachránil (135km). Hovorím si, to je všetko. Prešovský kraj odtiaľto asi nespravím… Následne robím „spojené Novohradské expedície“ na Táňove. Behám po pásme a kde tu, čo tu. Zrazu počujem „dáke“ Vysoké Tatry. Pridám hlas na stanici, výzva Exp. Meteor /p Štrbské Pleso, idú krásne štvorkovým rádiom a o chvíľu je aj Prešovský násobič v kešeni! Začínajú mi mrznúť aj ruky.

Keďže už nebolo s kým robiť spojenia volám Cyrovi, že o 19. h to začínam baliť a ideme domov. Behám opäť po pásme, keď tu zrazu výzva Exp. Snehuliaci. Hovorím si, to nie je možné, že by som nakoniec urobil aj Košický kraj… to by som už mal totiž všetky. Pri spojení sa však dozvedám, že Snehuliaci nejdú z Kojšovky ale z Braniska…a to je „iba“ Prešovský Kraj. Škoda, ale aj tak to bolo pekné spojeníčko (134km). Na tento smer to odtiaľto totiž vôbec nechodí, zavadzajú Nízke Tatry, no ale aj tak to voľáko preskočilo. Pomaly sa obúvam a štartujem balenie. Posledné dve stanice v logu sú Sniper Prievidza a Rio Sever Martin. Po príchode Cyra začíname v tme baliť. Stavanie trvalo vyše hodiny, ale pobalené vďaka zime bolo za 15 minút! Určite neskôr vysielali aj ďalší, no môj prach bolesti bol tentokrát silnejší, než túžba po ďalších spojeniach. Jančiarov kopec tak opúšťame s 26 spojeniami. Staníc bolo pomerne dosť, to som bol celkom spokojný. Len ma akosi mrzí, že som sa na viacerých nedovolal.

2017-01-zcbz-mafia-08

Zmrznutý CB závod má určite svoje čaro a išiel som sa zúčastniť s jediným motom. „Som za každú blbosť, musí byť ale riadna…“  73 a dopočutia v máji na EBH 2017. Na zimnom závode zase o rok.

Exp. MAFIA / Števo & Cyro Zvolen

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*