45-minútový portejbl

Z týždennej lyžovačky v Nízkych Tatrách som sa vrátil s nádchou a prechladnutie som poriadne nevyležal. Tak som skončil po pár dňoch v posteli s “kamarátkou” chrípkou. Keď sa začali objavovať informácie, kto kam pôjde na portejbl, mi už bolo lepšie, ale vedel som, že na veľký výjazd si netrúfnem. Rozdať pár spojení som si však neodpustil.

Erixon Partizánske v sobotu vyrazil na turistiku, takže som do auta naložil stanicu, akumulátor a stožiar s anténou a vybral sa na kopec sám… No, teda, ak sa to vôbec kopcom dá nazvať – 250m nad morom, na okraji Partizánskeho je tiché miesto mimo cesty, v poli, kam chodia len srnky.

2019-02-batovan-04

Z domu som tu za päť minút, ďalších 10 trvá postaviť anténu. Hotovo som mal práve vo chvíli, keď Slnko zapadlo za Marhát (JN88XO) odkiaľ sme vysielali počas EBH a CBPD v roku 2018.

2019-02-batovan-02

Presne o piatej robím prvé spojenie so Mariánom Strečno (exp. Ondrej na Bútorkách). Ani som neveril, že to prejde, ale Marián reagoval na prvé zavolanie. Popri spojení s expedíciou Mafia počujem aj Cyrka priamo zo Zvolena, ale je to jednostranné. Potom povinné rozdávanie bodov ostatným portejblistom – exp. Echo, Mialn Senica, Mates Brno, Skipper Kitsee, ktorý spolu s Alexandrom Sucohrad vysielajú z rozhľadne Čmeľok a dnes sú mojím najdlhším spojením (JN88OI, 92 km).  Potešilo ma spojenie s exp. Vatrár, ktorá sa po dlhom čase ozvala v éteri, tiež vyliezli len na rozhľadňu za mesto.

2019-02-batovan-01

Podarilo sa jedno spojenie do Českej republiky – Pepa Valašské Klobouky, ale druhý Pepa (Kounice) ma bohužiaľ nepočul, hoci on bol u mňa štvorkovým rádiom. Po 45 minútach, keď som chvíľami dával aj výzvy, bolo v denníku 14 spojení. A keďže sa ochladilo, bol čas všetko zbaliť a vrátiť sa do tepla. Predsa len kašeľ signalizoval, že nie je vhodné portejbl naťahovať…

2019-02-batovan-07

Bodíky som rozdal, nejakých pár zozbieral, za čo vám všetkým ďakujem. A ako to bude tento mesiac? Ak sa bude čo len trochu dať, budeme sa opäť počuť.

73 Marconi Partizánske (SK-424)
exp. Baťovan

Fotogaléria exp. Baťovan (2018-2019)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na 45-minútový portejbl

  1. Marconi PE povedal:

    Marco Polo? jedine ak myslíš pôvodnú zostavu… a rok 2108? čo som sa niekde preklepol?

  2. števo zv povedal:

    Pekné Marconi, že si prišiel na portejbl vyzdravieť.

    Inak prezrel som si všetky fotky pod článkom a pozdravujem “Exp. Marco Polo 2108” 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*