CB krúžky a kolečká na Slovensku – edit

V poslednom týždni z niektorých kútov Slovenska prišli informácie o celkom spontánnom zapnutí CB staničiek a vytvorení lokálneho CB kolečka. Asi je to spôsobené karanténou a cébečkári vyťahujú dávno zabudnuté stanice a antény.

V rámci nedeľného leňošenia na gauči som roloval nástenku na Facebooku a sledoval, kde všade sa od piatku kolečkovalo. Preto som si povedal, že sa pokúsim spraviť prehľad, kde na Slovensku krúžky prebiehajú.

Začal som pohľadom na CZ+SK mapku, ktorú spravuje Petr Apache Znojmo. Tá mi dala základ, našiel som info o pravidelnom vysielaní na Strednom Považí, v Košiciach a v dedinke Hostie (okres Zlaté Morvace). Tak som napísal zopár CB priateľom s prosbou o informácie. Takmer ihneď sa ozvali Janka a Luboš Miloslavov (písali obaja súčasne, HI), FormatX Veľký Krtíš, o chvíľu sa pridal Dušan Dolný Pial a Tekk Banská Bystrica.


Jano Žiar                                                                 Luboš Miloslavov

Števo a Cyro Zvolen


aj takto vyzerajú naše CB kútiky (zdroj: Facebook)

Všetky získané informácie zverejňujem v nasledovnom prehľade, samozrejme ho budem ďalej aktualizovať.

Regiónkanáldeňčas
BRATISLAVA
Stupava, Záhorie...
20denne20:00 - 21:00
BANSKÁ BYSTRICA
Zvolen, Sliač
1víkendy20:00
JUŽNÉ SLOVENSKO
N. Zámky, Levice, Komárno
29 (FM/SSB)denne20:00 - 21:00
KOŠICE
ranné vstávanie
17denne05:30
STREDNÉ POVAŽIE
Dubnica, N. Dubnica, Ilava a okolie
17ut, št, so, ne20:30
VEĽKÝ KRTÍŠ
Lučenec a okolie
3denne20:00 - 21:00
ZLATÉ MORAVCE
Vráble, Nitra, Topoľčianky
33denne20:00
ŽILINA18sporadicky---

Ak by niekto namietal, že pred pár týždňami sme mohli čítať výzvu používať ako domáci kanál “jednotku”, odpoviem v tom duchu, že ak nevysielam, tak som na príjme na 1. kanáli, ak nadviažem s niekým spojenie, preladím sa inam. Kolečkári (rozumej cébečkári zapojení do hromadného vykecávania) sa väčšinou nevolajú na jednotke ale priamo sa stretávajú na inom kanáli. Aj keď – výnimka potvrdzuje pravidlo – aj jednotku niektorí používajú na bežné kecanie…

Aby sme zhromaždili všetky hromadné (hromada nech je považovaná od počtu 3 a viac účastníkov, hihi) kolečká a krúžky na Slovensku, všetkých vás prosím, aby ste túto tabuľku pomohli aktualizovať a dopĺňať.


Edit 22.3.2020, 22:30h

Vírus CoVid-19 zasiahol všetky oblasti, cébečko nevynímajúc. Všetko sa spomalilo až zastavilo. V našom prípade však práve počas karantény dochádza k zvýšeniu aktivity. Bývalí cébečkári vyťahujú stanice, na CB pásme sa ozvalo aj viacero rádioamatérov, vznikli alebo sa obnovili lokálne diskusné CB kolečká. V tejto súvislosti mi prišlo na um vyhlásiť jednoduchú výzvu:
Odfoť sa doma pri svojej zapnutej stanici. Spoločne vytvoríme jeden veľký fotoalbum slovenských (a možno aj zahraničných) cébečkárov. Fotku pošli cez správu SCBR – Slovenský CB rádioklub alebo vyhlasovateľovi výzvy: Martin Marconi Partizánske.
Pridáte sa?

73!
Marconi Partizánske SK-424

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

12 reakcií na CB krúžky a kolečká na Slovensku – edit

 1. SK798 povedal:

  Jasan. Dnes na večer ti to pošlem. 😉

 2. Marconi PE povedal:

  No vidíš, Mišo (SK798), facebook vydal svoje tajomstvá 🙂
  Ešte sa pri svojom CB/HAM kútiku odfoť a pošli svoju foto do zbierky. A pár dní zverejníme tých, ktorí prispeli svojou fotkou…

 3. SK798 povedal:

  Čaute. Teraz pozerám, že sa tu objavila aj foto môjho kútika (úplne spodná). 😀
  Pekný deň všetkým. 73.

 4. Marconi PE povedal:

  EDIT:
  doplnené kolečko Zlaté Moravce a okolie. Info: Ľubo Hostie, ďakujem

 5. MarekZP povedal:

  Paráda. Som rád, že to tu takto ožíva :-). @Michal Svidník – či sa dokričím odtiaľ až do Svidníka s PMR-kou naozaj neviem, už je to trochu diaľka. Čo sa týka ale CB, na 20-tke budem určite počúvať okolo tej 9-tej, aj skúsim dať výzvy, ak by to šlo, skúsime aj tú PMR. Samozrejme aj ostatní, ktorí máte staničky, pridajte sa, čím viac nás bude tým lepšie :-).

 6. Michal Svidník povedal:

  Ahoj Marek, vo Svidníku chodievame na 20-tke FM. Každý večer okolo 21:00.Taktiež na PMR 7/88,5 Hz. 73

 7. Alexander Suchohrad povedal:

  Pekne sa to rozbieha. Dnes Záhorí zvolaný na FM 12 potom na FM 13 lebo nechceli sme rušiť Moravu. Začneme ako každý deň vlastne od piatku stretávať 20:00 koniec podľa vyčerpania témy . A áno keď som pri CB sám pocuvam kanál 1.

 8. Marek povedal:

  Pridal by sa niekto na pokec na CB v PO okolí? Tu to je na tomto pásme dosť hluché, minulý týždeň som po zime doladil techniku, anténu, tak ku večeru okolo nejakej pol 9tej ak by sa niekto z PO okolia našiel, bolo by to super. Možno spravíme aj nejaké častejšie kolečko ak by sa nás našlo viac :-). Výzvy dávam aj počúvam na K1.

 9. Marian Michalková povedal:

  Ahoj, zdravím všetkých CB-čkárov. V Banskej Bystrici to tiež na jednotke ožilo. Tekk, Kozmo, Hurikán, Blesk, Majo Sliač, Cyro Zvolen a Marian Michalková máme skoro pravidelné spojenia neskoro večer.
  Dopočutia 73.

 10. Marián Železňák (majo fábia sliač+diana sliač) povedal:

  výborne covid aspon niečo dobré cez zlé priniesol…bolo by fajn keby sme si vsetci vsetci vsetci nasli cas a naladili kanál 1 aspon v sobotu a stredu dajme tomu niekedy okolo 20-21 h vecer…ze by sme sa v tychto casoch v jednu hodinu a den vsetci naucili sme na prijme …okrem toho podporme opakovace…

 11. Janka Miloslavov povedal:

  Aktuálne dnes na kolečku BA (ch. 20) bolo 19 cebečkarov

 12. Snikers Nemšová povedal:

  No v Kosiciach by som si moc nepokecal. 5:30 som uz v robote a cez vikend este spim 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*