CBPD 2017 #4 – Výzva Expedícia MAFIA – Štiavnické vrty alebo ako tajná zbraň premiéry neuzrela!!!

Minulý rok to zo Sitna celkom šlo. Tak som si povedal prečo to neskúsiť opäť. Druhým kritériom bolo, že musíme ísť na kopec, kam vedie asfalt. Predsa len mladší už nebudeme, Cyrko už je dôchodca a vyhlásil, že pod holým už spať nebude. Zohnal dodávku tak ju musíme využiť …

Príprava bola viac než poctivá. Dva týždeň pred PD sme celý týždeň na Hornom Paučíkove testovali antény, ktorá že len je lepšia a ktorú že to len použijeme na PD2017. Vyhrala to nová anténa, volajme ju zatiaľ tajná zbraň. Inak oproti HB9CV vykazuje asi 2-4S zisk, čo je sakra dosť…Jáj tešil som sa ako babka na dôchodok.

Testy skončili a začala najťažšia príprava na PD a preto som sa vybral na dovolenku do Turecka. Tí čo poznajú Sitno a tamojšie zvyky vedia, že sa tam veľa čo? No čo? No veď viete … (požíva). Keďže ja nezvyknem požívať a mali sme all-inclusive tréning bol úmorný a tvrdý, ale ako hovorí klasik. Úmor na cvičisku, ľahko na bojisku. Trénoval som ale po pár dňoch, nastali prvé problémy. To tedy, keď sme najprv v bare vypili všetku vodku 🙂 a potom nám už o pol noci odmietali nalievať a označili našu grupu ako “SLOVAKIA MAFIA”. Kto by to tušil, že buď barman alebo vedúci zmeny je cébéčkar… 🙂 Inak je Vám dúfam jasné, že aj termín dovolenky sa musel podriadiť termínu SK PD. Bože koľko som si toho vypočul.

Sobota ráno, deň D. S Cyrkom nakladáme. Ako už takmer vždy bedáka. Že aké je počasie, že ho Marconi zase nevybavil a že či hore vôbec vyjdeme a čo keď hore už prší, ako budeme v daždi skladať antény… Jeden telefonát hore Krokodílovi a všetko bolo jasné. Kód na rampe je po starom, hore nepršalo a svieti slniečko, že sme vítaní !

Tak sme všetko naložili a vyrazili na cestu. S mierne prehriatym motorom sme za hoďku dorazili na Sitno. Počasie bolo fakt super, teplúčko a tak sme odhodili všetky tričká a dali sa do stavania “tajnej zbrane”! Rahno zložené primontované na stožiar, kua kde sú prvky??? Do **** ! Prvky zostali doma. Ešte šťastie, že som zo srandy pribalil HB ako záložnú anténu… No čo, niekto zabúda doma baterku, iný na Klínovci papiňák a my sme zabudli doma prvky…To nie je hanba. Hanbou by nebolo si z toho urobiť srandu. Tajná zbraň teda CB éter v PD neuzrela.

 

To ale nevadí, veď aj HB chodí výborne. Takže sme zložili rýchlo HB. Na predok antény sme zavesili ako patrioti Slovenskú vlajku a nachystali sme si vysielacie pracovisko.

Inak ako stožiar používame až desať rokov zapožičaný drevený vojenský stožiar od Joža Vráble. (Jožko ďakujeme a odkazujeme, že by si sa už aj mohol na CB ozvať!)

Nevýhodou Sitna oproti ostatným kótam, je to, že je v strede Slovenska a hlavne ten, kto sa tu rozhodne používať smerovku sa teda s ňou navrtí.

To nie je ako Strašidlo, zavesí HB na západ, alebo Radegast zavesí na východ a čaká ako na kapra.

Na Sitne sa musí makať páni. My na rotovanie používame fabrický rotátor, ktorý ale papká 230V striedavých a keďže tie na Sitne k dispozícii nie sú, vyrábame si ich z meniča. Čiže jedna 60Ah baterka ide iba na rotátor, svetlo, nabíjačku telefónu a pod.

Sme ale na všetko pripravení. Novinkou tentokrát bolo písanie denníka na papier. Notebook zostal doma, tá nostalgia má niečo do seba…

No schválne. Za ako rýchlo zapíšete: Jožo Radar Žilina Hájik /p Považský Chlmec …. už horšie bolo snáď len Pišta Trosečník Lhota Napotinná portejbl Chropyně, či kde to vtedy bol 🙂

Hodinu pred závodom bolo všetko nachystané a odskúšané. Rozhodli sme sa preto zájsť podporiť tamojší cestovný ruch a koštli sme Sitniansky gulášik. Inak pre TmR a podobných bedekristov, hore v chate Andreja Kmeťa sa okrem guľášu čapuje aj domáci Steiger. Rozhodne treba oprobovať, Braňo načapuje presne podľa predstáv (pozdravujeme Braňo!).

Pri samotnom vysielaní sme sa najprv striedali s Cyrkom, raz vysielal on a potom zase ja. Zapisoval som to radšej vždy ja, aby som sa potom nemohol na nikoho vyhovárať, keď budem doma vytvárať log.

Inak neviem či to je borovičkou z baru, čo si Cyrko dal s Krokodílom alebo jeho novými zubami, ale niektoré jeho výzvy do CB éteru boli celkom zaujímavé…. Najviac ma posadilo na zem a to som musel hneď zavolať aj Marconimu, že: Výzva výzva, tu expedícia MAFIA – Sitno – Štiavnické vrty”…aspoň sme še pobavíííííííli….a presne o tom Poľný Deň myslím je. Čo tam po bodoch…

Aktivita staníc na pásme bola podobne ako pri EBH2017 vynikajúca. Naozaj bolo stále s kým robiť spojenia. Od 17h až do polnoci. Potom aktivita poľavila, ale ten kto odolal a nešiel spať, sa dočkal napríklad aj takého Pala Bratislava portejbl Kamzík a podobne. Cyro to zalomil už okolo desiatej, s tým, že mu je zima a ja som vydržal asi do pol druhej. Vtedy už vážne nebolo s kým debatiť a mal som už dosť tých pohádek od expedícii Pohádka. Musí sa ale uznať, že Honza mal vymyslenú dobrú taktiku. Uspať svojich protivníkov už názvom svojej expedície, pokračovať v uspávaní (svojou Slovenštinou) a keď už všetci zaspali, vtedy zaútočil… 🙂 Inak Honzo, za tú Slovenčinu, máš môj bohový obdiv. Keby že, ja vyleziem niekde na Dlouhé Stráně a začnem svoju expedičku mojou češtinou, zrejme by bol denník len pár riadkový a hnali by ma…. 🙂

Ráno budík na 6:00, vstávam a hneď spoznávam hlas Rada Bardejov, ktorý je s Michalom Svidník na Dubníku, čo bolo naše najdlhšie spojenie v súťaži 199km. Pridali sme ešte zopár ranných spojení, ale ráno už toho ako tradične veľa nebolo. No a skoro by som bol zabudol, pri balení môj objektív ešte stihol zaostriť a odfotiť jeleňa… Nechápem, na čo tak čumel, čo ešte nevidel tri zbalené koaxy???

To by bolo tento krát zo Sitna všetko. Ďakujeme všetkým slušným cébéčkárom za zavolanie a ešte srdečnejšie pozdravujeme tých, ktorých sme mali 59 a odmietli s nami urobiť spojenie – snáď nabudúce.

 Števo Zvolen SK-525 a Cyro Zvolen SK-446
exp. MAFIA

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na CBPD 2017 #4 – Výzva Expedícia MAFIA – Štiavnické vrty alebo ako tajná zbraň premiéry neuzrela!!!

 1. števo zv povedal:

  Áno Jano, mali veľmi pekne Ti zaň ďakujeme, robili sme, čo bolo v našich silách a podarilo sa.

  Ešte raz díki a dúfame, že čoskoro zase dopočutia…

 2. jano-korna povedal:

  pozdravujem,
  horko- tazko sme mali spojenie, ked som isiel po dilanici okolo piestan……………….aj som si myslel ze mate smerovku, lebo to je pekny kusok na spojenie z metrovej magnetky a 4w.

 3. Marconi PE povedal:

  Ako tak pomaly lúskam denníky, takých volačiek, ktoré sa ozvali len jedinej súťažnej stanici je viac…

 4. števo zv povedal:

  Veruže tak pokecáme…
  Inak vtedy v noci, keby niekto dával výzvy aj po japonsky, aj to by ma uspávalo…čiže to by bolo jedno, kto a čo.
  Bol som už “vyřízený”, rovno do spacáku.

 5. exp. Pohádka povedal:

  Aj ja som mal niekoľko staníc veľmi silno a spojenie sa nepodarilo…
  Moju slovenčinu neberiem ako uspávaciu taktiku, ale doma mám tu NAJ učitel’ku a okrem toho, základy mám aj od teba z našej spoločnej cesty na Nordcapp…
  Pokecáme v Holiciach alebo v PE 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*