exp. Chobot: Návrat po 25 rokoch

Blížila sa sobota a ja som sa tešil, že vybehnem na kopec aspoň na 3 – 4 hodiny.

 

Deň D – sobota 23. marec. Veci sú pobalené v aute, je čas vyraziť zo Žiaru nad Hronom do Zvolena cez Banskú Bystricu (povinnosti). Po dorazení na vyhliadnuté miesto som sa celkom potešil, pretože som nedúfal, že sa sem vrátim vysielať po dvadsiatich piatich rokoch. Prvýkrát som tu vysielal s Paťom Zvolen a ešte s niekým, na koho si bohužiaľ neviem spomenúť. Cesta bola dobre zjazdná aj pre moju fábiu, čomu som sa veľmi potešil. Po zaparkovaní a vybalení všetkých vecí potrebných na vysielanie som sa kochal krásami prírody.

2019-03-chobot-02

Keď som si okolitý výhľad dostatočne užil, mohol som poskladať anténu a premerať PSV. Našťastie nebolo potrebné nič ladiť a mohol som vliezť do auta. Čuduj sa svetu, spojenia lietali super.

2019-03-chobot-01

2019-03-chobot-03

Prvé spojenie som mal s Mišom Brezno /p Lom nad Rimavicou (JN98TP). Keď sa mi ozval Cyro Zvolen (SK-446), ostal som prekvapený, ako dobre sme sa počuli (59+) zo Zvolena. Ukázalo sa, že bol neďaleko mňa. Cestou domov ma prišiel pozrieť a trochu sme sa porozprávali. Po príchode domov sa mi ozval z domáceho QTH spolu aj s Esmeraldou Zvolen.

2019-03-chobot-04

Spojenia pribúdali. Podarilo sa mi spojiť s ľuďmi, ktorých poznám aj osobne. Ostatných
s radosťou spoznám na najbližšom stretnutí SCBR. Čas letel ako voda a musel som si vybaviť ďalšie povinnosti, preto som sa o 19:00 začal baliť. Za celý čas strávený na kopci som spravil dokopy 27 spojení. Chcem sa vám všetkým poďakovať a už sa neviem dočkať nového výjazdu na kopec.

2019-03-chobot-05

73 Jano Žiar

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*