Križiaci na Jelenci

V Malých Karpatoch je niekoľko dobrých kopcov z ktorých sa oplatí vysielať a objavujeme stále ďalšie a ďalšie. Jelenec je jedným z nich. Nevedie sem žiadna turistická trasa.

Kopec vyrástol za plotom vo zvernici. Vedie sem lesná cesta dolinou z obce Častá, ale my sme si vybrali inú, podľa mapy kratšiu trasu. Auto sme zaparkovali pri horárni “Zabité” a odtiaľ sme sa lesnými cestami dostali pod kopec Geldek, ktorý má rovnakú výšku ako Jelenec, ale je kompletne zarastený, čiže na vysielanie nevhodný. Lesná cesta nás viedla po úbočí okolo Geldeku až do sedla medzi kopcami odkiaľ sme to zobrali krížom na Jelenec,

2019-03-kriziaci-01kde nás privítala veľká lúka.

2019-03-kriziaci-02Záznam z trasy: 4,48 km, 1 h 10 min, 3,8km/h, prevýšenie 300 m.

2019-03-kriziaci-03
Keďže sme mali oproti plánu sklz, hneď sme začali stavať stožiar s anténou. Bolo nádherné slnenčné jarné počasie a úplné bezvetrie, tak sme sa kotvením stožiaru nezdržiavali. Iba sme ho priviazali k tyči, čo tam trčala zo zeme a pre istotu natiahli kotviace laná. Keby sa rozfúkalo rýchlo zatlčieme kolíky a priviažeme. Vytiahli sme whisky a rituálne si popriali veľa dlhých spojení.

2019-03-kriziaci-04
S polhodinovým meškaním oproti plánu som pripojil novú testovaciu batériu a zapol staničku. Spojenia lietali jedno za druhým ako na nejakom závode. Najprv sa prihlásili známe hlasy z domácich QTH a postupne ako prichádzali na kopce aj expedície. Chodilo to jedna báseň. Radosť dávať výzvy. Po piatej sme začuli od západu exp. Pohádka a odvtedy sme ich brali R5, ale naše brejky k nim nedoleteli. Ako sme sa dobývali na Pohádku brejkol nás Vláďa Tři Dvory /p Zvičina a 250km spojenie bolo zapísané 🙂

2019-03-kriziaci-05
Pred šiestou sa ozval z domu Marek a najkratšie spojenie sme mali zapísané. O desať minút neskôr sa otvorilo pásmo smerom na západ a Pohádka nám oznámila, že nás počuje 22 🙂

2019-03-kriziaci-06
Po západe slnka sa citeľne ochladilo. Obliekli sme si mikiny a vesty a pokračovali ďalej.  
Okolo ôsmej sme začali baliť všetko, čo nepotrebujeme k vysielaniu a dohodli sme sa, že pri sedemdesiatich spojeniach končíme. Po ôsmej na našu výzvu odpovedá exp. Radegast reportom 53. Veľmi nás to potešilo, lebo to bolo to naše úplne prvé spojenie s Radagastami 🙂 Po nich sa so spojeniami vrece roztrhlo.
Keď posledný nápor utíchol a boli sme rozhodnutí baliť, rozmýšľame, kto nám ešte chýba. Napadla ma Karina Hrušovany. Asi ma počula, lebo o dve minúty jej posielam report 57. Ešte dám poslednú výzvu a spokojný vypínam staničku.

2019-03-kriziaci-07
V sobotu sme si to parádne užili a už teraz sa tešíme na ďalší nový kopec. Dopočutia v apríli.

73
Roman Modra (SK-811)
Exp.Križiaci

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*