Júnový portejbl expedície Chobot

Svoj krátky report a niekoľko fotografií z júnového portejblu poslal Jano Žiar (SK-057)

V priebehu týždňa som pridal svoje avízo, na stránke SCBR.sk som vyplnil formulár “Kam ideme na portejbl”. Nastal čas (16.6.2018), veci pobalené, auto natankované a počasie ako tak pod mrakom. Vybral som si lokalitu Močiar, JN98KM, nadmorská výška 643 m.n.m.

2018-06-chobot-1

Keď som prišiel na miesto, sklamalo ma počasie – prišli prehánky. Nevzdal som sa a vydržal. Za chvíľku prestalo a tak som namontoval na auto anténu a zapojil mašinku. Pomeral a keď  bolo všetko OK, tak som skúšal. Samé DX – Talian, Rus, Maďar… Tak som nakoniec skúsil opakovač na trojke a čuduj sa svete,zabralo to. Počul som sám seba čistým 4-kovým rádiom a nakoniec som započul exp. Ondrej (45), ale on mňa len slabou 2-kou. A aby som nezabudol, cez opakovač som mal spojenie aj s Twisterom, ale keď  sme sa preladili inde, tak v okolí  začalo rušenie na 5 na každom kanály a došiel som. Čakal som skoro hodinu, ale stále rovnaké rušenie. Takže moja lokalita strašne sklamala.

2018-06-chobot-4

73
Jano Žiar (SK-057, exp. Chobot)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

7 reakcií na Júnový portejbl expedície Chobot

 1. Marconi PE povedal:

  @Jano Žiar:
  redakčný systém komentárov je nastavený tak, že vždy prvý komentár od nového prispievateľa musí byť schválený administrátorom. Preto sa nezverejnil hneď. Všetky ďalšie sa Ti už objavujú automaticky po zadaní.

 2. Jano Žiar povedal:

  to je haluz vcerajsi komentar som nemal tak som pisal druhy a hla tu su oba

 3. Jano Žiar povedal:

  V pohode.Ked bude cas a nova antena tak vybehnem kuk.Ale uz sa vystveram vysie rovno ku vojakom 🙂

 4. Jano Žiar povedal:

  Tú lopatu by som aj ja potreboval . Nevadí že to nevyšlo .Možno nabudúce to bude lepšie .Skúsim to znova .UŽ ale troška vyššie na kopec skade je aj lepší výhľad .A dúfam že aj z inou anténou

 5. Marián Strečno povedal:

  Janko, ďakujem za report, ale na spojenie to vtedy nebolo – snáď inokedy. V tej dobe a až do večera by Ťa sklamala ktorákoľvek lokalita. Bol som (exp. Ondrej) na Polome (JN99KD) a DX-i som prehadzoval lopatou.

 6. Alan Trnava povedal:

  Ono to možno ani nebolo lokalitou. Teraz sú Es podmienky až cez 50MHz, takže DX budú chodiť až do zotmenia.
  A ak pršalo, resp. bolo pod mrakom, tak spojenie priamou vlnou bolo sťažené poveternostnými podmienkami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*