Ako ďalej, SCBR?

Blíži sa CB/PMR stretnutie na Remate a s ním aj Výročná členská schôdza Slovenského CB rádioklubu. Po dvoch rokoch nás čaká aj voľba Prezídia a Kontrolnej komisie SCBR.

Počas CB stretnutia v Partizánskom (september 2018) si prítomní určite všimli, že niektoré CB aktivity, ktoré som si vymyslel, neboli dotiahnuté do konca. Fotosúťaž z CB poľného dňa zachránil Róbert Fiľakovo odmenou pre víťaza Lukáša Senica…

2018-09-cb-partizanske-25
Tekutú cenu za 1. miesto vo fotosúťaži prevzal Milan Senica.
Veríme, že ju výherca Lukáš Senica dostal 🙂

Požiadavka zo strany členov SCBR na ďalšie mikiny s logom SCBR ostala nevybavená. CB REPORT č. 3 a č. 4/2018 nevyšili. Už počas stretnutia som hovoril o tom, že kvôli pracovným povinnostiam nestíham robiť pre SCBR toľko, koľko by som chcel (alebo mal). Našťastie Števo Zvolen prevzal organizáciu Zimného závodu a Miro Banská Bystrica oznámil, že sa pokúsia zorganizovať jesenné stretnutie.

Keď sme sa o tomto stave rozprávali s prezidentom Nautilusom Handlová a tajomníčkou Roxanou Prievidza, zistili sme, že všetci traja máme čoraz väčšie problémy reagovať na potreby klubu a jeho členskej základne. Zhodli sme sa, že pre klub bude prínosom zmena vo vedení SCBR.  Všetci traja sme v orgánoch SCBR už veľa rokov a je potrebné nahradiť nás. Musia prísť mladší, alebo viac nadšení pre klub a CB prevádzku.

Osobne ma veľmi teší nárast CB aktivity v posledných rokoch. V éteri je počuť nové i staronové volačky, počet členov SCBR po dlhých rokoch atakuje stovku. Podľa mňa je to najmä zásluha trojice slovenských cébečkárov, ktorí stoja za mnohými CB aktivitami na Slovensku: Strašidlo Košice (SK-200), Števo Zvolen (SK-525) a Démon Dubnica (SK-588) a oslovujú veľa ďalších užívateľov CB pásma.  

Na záver: počas jarného CB stretnutia na Remate sa uskutočnia voľby Prezídia SCBR. My traja už kandidovať nebudeme. Preto počas tohto jarného obdobia treba nájsť v regiónoch vhodných nasledovníkov, ktorí SCBR povedú ďalej. Ďakujeme za doterajšiu dôveru a sme sami zvedaví, komu odovzdáme „kľúče od miešačky“.

Za Prezídium SCBR
Marconi Partizánske (SK-424)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Ako ďalej, SCBR?

  1. Hurikán BB povedal:

    Fú. Dúfam, že sa nestane, že keď o rok klikneme vo vyhľadávači na http://www.scbr.sk , že vypíše “K tomuto webu sa nedá pripojiť”, to by bola škoda…

  2. Vlado Voroš povedal:

    Neviditeľní bojovníci,
    dáma, páni, nesypte si popol na hlavu, urobili ste pre klub veľmi veľa a to v dobe, ktorá klubovej činnosti vôbec nepriala. Nebolo vás treba vidieť v prvej línii a ísť na steč, Vašou úlohou bolo držať klub a presvedčiť ľudí, nie len členov klubu, o zmysle a smerovaní činnosti. Môj názor je, že sa vám to podarilo, čoho dôkazom je narastajúca členská základňa, na čom má najväčšiu zásluhu a moje uznanie Marconi Partizánske. Samozrejme, celé vedenie si zaslúži uznanie a poďakovanie. Ale život ide ďalej aj ten klubový, možno členstvu už nestačí to, čo dostávajú, ale pretože nikto nevzniesol námietku, je všetko tak ako má byť. Členská základňa o tom rozhodne vo voľbách, možno vám dajú dôveru aj naďalej, možno nastúpia noví ľudia a dajú klubu nový smer a nové myšlienky, uvidíme. Ja osobne držím klubu a jeho vedeniu palce, nech sa počet členov zvýši a nech ľudí priťahuje činnosť klubu a zároveň nech sa podieľajú na jeho aktivitách, veď všetko čo sa robí, robí sa v ich prospech. Za moju osobu vám patrí poďakovanie, bez ohľadu na to, či budete pokračovať ďalej, alebo vás nahradia ďalší bojovníci za spoločné blaho SCBR.
    Pozdravujem, SK588 Demonn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*