Mapa užívateľov CB pásma

Niekoľko rokov bola na stránke SCBR mapa, v ktorej si mohli jednotliví CB, PMR, HAM operátori zaznačiť bodku svojho QTH. Tiež sme mohli na mape nájsť polohu a informácie o opakovačoch. Oddnes je mapka zrušená…

V januári 2011 ponúkol Mesi Košice (SK-743) na zverejnenie mapku, ktorá zobrazovala, kde všade na Slovensku sú cébečkári (ale aj PMR a HAM).

Pomocou jednoduchej aplikácie bolo možné individuálne vkladať a editovať údaje o svojom pôsobení na pásmach – volačka, QTH, “parkovací” kanál a orientačný čas, kedy je operátor na príjme. Dlho táto mapka fungovala bez problémov, zo začiatku bodky pribúdali veľmi rýchlo. Dokonca sa sporadicky objavovali informácie o opakovačoch v CB i PMR pásme. 

Po niekoľkých mesiacoch mapka začala stagnovať. Pred pár týždňami sa začali množiť žiadosti o opravy a nové zápisy volačiek a opakovačov. No automatický systém nefunguje. Kontaktovali sme autora aplikácie Mesiho, no kontaktné adresy sú neaktívne. Dnes prišla urgencia od jedného zo žiadateľov o opravu aj s poznámkami typu…
Môžem poprosiť o zmazanie zadaného bodu na lokátore JN…?  
… Keď je nezáujem, potom ani ja nemám….  
… prosím, pošli mu teda zas mail, nech si s tým pohne…

Každému žiadateľovi som odpisoval v tom zmysle, že nie som správcom aplikácie, ani neviem opraviť chyby. Na posielané správy autor doteraz nereagoval. Preto som sa rozhodol, že odkaz na mapku Slovenska s cébečkarmi a opakovačmi stiahnem z webu. Verím, že to pochopíte a zároveň dúfam, že si Mesi Košice nájde čas, aby aplikáciu opravil. Mapka bola zaujímavým sprestrením portálu.

Marconi Partizánske (SK-424)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, OPAKOVAČE. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na Mapa užívateľov CB pásma

 1. Mates Brno povedal:

  Super. Inak ak by niekto nevedel, tak slovenskych uzivatelov registrovanych na cbpmr.cz ukazuje aj lokatorova mapa CBPMR na adrese http://www.cbpmr.cz/lokatorova-mapa-gps.html

 2. Marconi PE povedal:

  Mates, presne v tomto duchu mi písal Pedro Martin (exp. Horec), že sa pokúsi na podklade GoogleMaps vytvoriť mapu. Vďaka za link, určite mu pomôže.

 3. Mates Brno povedal:

  Priatelia, myslím, že by sa dala podobná funkčnosť vytvoriť s použitím služby Google Maps. Tu sa o tom niečo píše: https://www.google.com/intl/cs_cz/maps/about/mymaps/ Zrejme by potom mohol byť aj širší okruh ľudí, ktorí by tam mohli vkladať alebo meniť údaje bez nutnosti nejakých hlbších znalostí.

 4. Marconi PE povedal:

  Honzo, asi je to tak ako píšeš – Michal Mesi Košice má iné priority (rodina) a okrem toho, ako mi písal pred dlhším časom, nie je taký zručný programátor, aby dokázal chybu odstrániť. Samotná mapa fungovala a zobrazovala dávnejšie vložené údaje, ale nedali sa vkladať nové, ani editovať staré “bodky”.
  A to žezlo musí chcieť niekto prevziať, nedá sa len tak niekomu nanútiť.

 5. exp. Pohádka povedal:

  Je velká škoda, že tato aplikace přestala fungovat, přece se člověk jen tak nevypaří a mělo by mu být čest, že jeho práce je funkční, užitečná a pomáhá ostatním. Ale v dnešní chaotické době je možné, že kvůli práci holt musí záliba stranou. Pak je jen o ochotě předat žezlo někomu kdo bude s elánem pokračovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*