Na stretnutí v Partizánskom sa odmeňovalo

Jesenné CB/PMR stretnutie v Partizánskom bolo ozaj jesenné. Práve v sobotu 22. septembra prišlo prvé výrazné jesenné ochladenie a ranný dážď. No aj tak sa priestory penziónu a reštaurácie Salaš plnili od rána cébečkármi (nielen ) z rôznych kútov Slovenska.

Program stretnutia bol jednoduchý – jesenné stretnutie je hlavne o bilancovaní a vyhlasovaní výsledkov dvoch najväčších slovenských CB súťaží. Každoročne však pripravujeme nejaký zaujímavý program.

2018-09-cb-partizanske-01Števo Zvolen, za ním vpravo Cyro Zvolen, oproti nim Jano Žiar n/Hronom, pri druhom stole Tomáš Fiľakovo

V úvodnom príhovore Marconi Partizánske (SK-424) spomenul nedávne oslavy 80. výročia založenia mesta. Osadu Baťovany a fabriku na výrobu bicyklov a obuvníckych strojov založil nevlastný brat Tomáša Baťu – Ján Antonín Baťa v roku 1938. Pri tej príležitosti domáci rádioklub KAPA vysiela až do konca roka pod príležitostnou značkou OM80PAR

2018-09-cb-partizanske-03úvodný príhovor Marconiho Partizánske

2018-09-cb-partizanske-04

2018-09-cb-partizanske-05

Dôvodov na oslavu bolo aj počas stretnutia dosť. Do Partizánskeho totiž prišli hlavne účastníci Éter bez hraníc a CB poľný deň. Mikrofón si vzal Števo Zvolen SK-525 a začal netradične. Krátko po skončení Éteru bez hraníc totiž vyhlásil tipovaciu súťaž, kto uhádne prvú trojku. To sa ešte nikomu v histórii nepodarilo. Tento rok však jeden tip bol veľmi blízko k správnemu poradiu. Roman Modra (SK-811) uhádol prvých dvoch a od vyhodnocovateľa získal aj chutnú cenu.

2018-09-cb-partizanske-07
Víťaz tipovacej súťaže Roman Modra s pohárom sušených hríbov

Po vzore českých kolegov sme potom všetci spoločne zatlieskali operátorom 3 slovenských kontrolných staníc. Diplom si osobne prišiel prevziať Foxo Banská Bystrica (SK-708) vysielajúci z Kaktus Majáku (JN98JS).

2018-09-cb-partizanske-08operátor kontrolnej stanice Foxo Banská Bystrica

V EBH 2018 sa ozvalo 92 slovenských staníc z domácich QTH. Diplomy z prvej päťky si prišli osobne prevziať

2018-09-cb-partizanske-09
Michal Štvrtok – 5. miesto

2018-09-cb-partizanske-10
Flipper Nitra (SK-803) – 4. miesto

Diplomy pre prvú trojicu (1. Krokodíl Veľké Lovce, 2. Stará Vrana Nitra, 3. Hiriburu Palárikovo) prezval Jano Nové Zámky (SK-628). Všetkých portejblistov však potešil fakt, že sme na stretnutí videli nové tváre a mohli ich priradiť  k hlasom z vysielačiek. Úsmevy na tvári vyvolal brejk z publika – Vlado Banská Bystrica sa hrdo prihlásil k poslednému miestu v kategórii domasedov.

Výsledky EBH boli zverejnené už dávnejšie, takže poradie nebolo žiadnou novinkou. Tretie miesto získala expedícia Dolina a pohár prišiel prevziať Koník Bojnice (SK-729).

2018-09-cb-partizanske-11Koník Bojnice (exp. Dolina)

Druhé miesto obsadili Roman (SK-811) a Marek Modra, ktorých poznáme pod názvom exp. Križiaci.

2018-09-cb-partizanske-12exp. Križiaci

Víťazom sa opäť stal Milan Senica, ktorý vysielal z Veľkej Javoriny. Okrem pohára za prvé miesto dostal aj putovný pohár, ku ktorému musel organizátor pridať ďalší drevený podstavec pre mená víťazov, pretože ten pôvodný sa zaplnil.

2018-09-cb-partizanske-14 2018-09-cb-partizanske-15

Na záver spoločná fotografia víťazov slovenskej časti EBH, ktorí sa nestratili ani v celkovom medzinárodnom poradí.

2018-09-cb-partizanske-16

2018-09-cb-partizanske-17

2018-09-cb-partizanske-18Za stolom zľava Démon Dubnica (SK-588), Martin Tn. Teplice (SK-693), Satelit Dubnica (SK-280)

Po vyhodnotení sme spoločne začali rozoberať úpravu propozícií pre Éter bez hraníc do ďalších rokov. Števo Zvolen ako hlavný organizátor SK časti spravil štatistiku, z ktorých lokátorov sa vyhráva: Jednoznačne dominujú Veľká Javorina (JN88UU) a Veľká Lúka (JN99JC), dvakrát k výhre dopomohol Veľký Kriváň (JN99ME) a raz Lomnický štít (KN09CE). V Čechách takéto kóty organizátori zablokovali. Preto prišiel Števo s návrhom pokusne na jeden rok zablokovať lokátory JN88UU a JN99JC pre potreby organizátorov  (napr. kontrolné stanice). Po krátkej diskusii mimoriadnym hlasovaním členov SCBR sme tento návrh odsúhlasili a propozície pre rok 2019 budú doplnené o ďalšie dva lokátory.

Potom prišlo na rad vyhodnotenie Slovenského CB poľného dňa, ktorý vyhodnocuje Marconi Partizánske. Začal tým, že potvrdil platnosť propozícií do budúceho roka v zmysle vysielania z územia Slovenska a platnosti len slovenských spojení.

Z domácich QTH sa ozvalo 82 staníc, ktoré rozdávali spojenia. Najviac bodov (kilometrov) nazbierali 1. Dušan Dolný Pial – 1405, 2. Stará Vrana Nitra – 1065,  3. Aďo Šaľa – 1039). Všetky diplomy im prevzal Jano NZ, ktorý cestou domov cébečkárom na južnom Slovensku určite robil kuriéra…

Poháre za najdlhšie spojenie (TOP DX) si prevzali Mates Brno a Marconi Partizánske za spojenie s Michalom Svidník, ktorý však na stretnutie neprišiel. Za tretie miesto v TOP DX si vzájomne pogratulovali Pascal Bratislava (SK-793, exp. Saigon) a Tomáš Fiľakovo (exp. Apollo).

2018-09-cb-partizanske-21TOP DX – Mates Brno – 333 km

2018-09-cb-partizanske-20
TOP DX – Marconi Partizánske – 273 km

2018-09-cb-partizanske-19
TOP DX – Pascal Bratislava (exp. Siagon) a Tomáš Fiľakovo (exp. Apollo) – 234 km

V hlavnom poradí súťažných portejblových tímov sa vyhodnocovalo od posledného miesta. Na rozdiel od EBH nikto okrem vyhodnocovateľa nevedel, ako závod skončil. Rozdiely medzi niektorými miestami boli len zopár bodov, a rozhodovala každá chyba v denníku. Prvá trojka bola prekvapením pre všetkých a v tipovacej súťaži bol iba jeden správny tip na víťaza. 

Na treťom mieste skončili Róbert (SK-790) Fiľakovo a Tomáš Fiľakovo (exp. Apollo) vysielajúci z Kráľovej hole (KN08BV).

2018-09-cb-partizanske-22CBPD – 3. miesto – exp Apollo

Po vymenovaní všetkých súťažiacich ostali už len dve volačky – Mates Brno a Jano Nové Zámky, SK-628. Po celý čas sedeli pri jednom stole oproti sebe a vôbec netušili, že aj v konečnom poradí budú tesne vedľa seba.

2018-09-cb-partizanske-23V strede Jano NZ a vpravo Mates Brno tesne pred vyhlásením výsledného poradia

 Nakoniec mal viac šťastia Jano Nové Zámky (SK-628), ktorý vyhral CBPD prvýkrát, na druhom mieste skončil Mates Brno. A opäť spoločná fotografia víťazov CB poľného dňa spolu s pohármi diplomami. Všetci dostali aj sponzorský darček – knihy “Baťovany – Partizánske na pohľadniciach”, ktorá bola vydaná pri príležitosti založenia mesta. 

2018-09-cb-partizanske-24zľava: Mates Brno – 2. miesto, Jano NZ – 1. miesto a exp. Apollo – 3. miesto

V diskusii sa hovorilo o všeličom. Róbert Fiľakovo prišiel s poznámkou, že nebola vyhodnotená fotografická súťaž. V množstve povinností na to vyhlasovateľ Marconi Partizánske zabudol, ale zároveň oznámil, že víťazná fotografia bola zverejnená v poslednom čísle CB REPORTu a spravil ju Lukáš Senica na Veľkej Javorine. Róbert Fiľakovo všetkých prekvapil a víťazovi venoval aj cenu.

2018-09-cb-partizanske-25Róbert Fiľakovo a Milan Senica pri odovzdaní ceny pre víťaznú fotografiu

Diskutovalo sa aj o tom, kto a odkiaľ by mal robiť kontrolnú stanicu. Niekoľkí portejblisti si túto funkciu vyskúšali a zhodli sa na tom, že je to zodpovedná a pomerne náročná úloha a začínajúci cébečkár by mohol mať veľké problémy ju zvládnuť.

Pokúsili sme sa spoločne určiť termín jarného stretnutia na Remate, no podarilo sa len určiť dva-tri možné termíny. Onedlho zverejníme anketu, ktorý z termínov by vám vyhovoval. Rovnako aj termín Zimného CB závodu bude určený dodatočne a aj to len za podmienky, že sa nájde ďalšia pomocná ruka/hlava na vyhodnocovanie denníkov. Súčasní vyhodnocovatelia CB súťaží – Palo Bratislava (SPL), Števo Zvolen (EBH) a Marconi Partizánske (CBPD a ZCBZ) sú natoľko pracovne vyťažení, že je potrebné zapojiť aj ďalších členov SCBR, prípadne iných cébečkárov.

Potom prišiel na rad ďalší program. O ten sa postaral Démon Dubnica (SK-588), ktorý pripravil 25-minútové komentované video z tohtoročného Rádio-aktívneho putovania Slovenskom. Zožalo veľký potlesk a tí, ktorí neboli na stretnutí, budú si ho môcť o pár dní pozrieť na internete.

CB stretnutie navštívili takmer 4 desiatky cébečkárov z takmer celého Slovenska (chýbal len východ), dokonca niektorí stihli aj rádioamatérske stretnutie na Drozdove. Aj po skončení oficiálnej časti programu mnohí ostali sedieť v sále, alebo fajčili na krytej terase a rozoberali rôzne témy zo života. Podaktorí si dali obed a postupne sme sa začali rozchádzať. Poslední účastníci sa dvíhali krátko po štrnástej. Ďakujeme všetkým za návštevu Partizánskeho a tešíme sa na ďalšie stretnutia v éteri či osobne.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Na stretnutí v Partizánskom sa odmeňovalo

  1. Dodi povedal:

    už ako dôchodca ale naďalej sa venujem nastavovaniu vozidlových anzén aj meraniu frekvenčnej stability CB

  2. Jano Žiar povedal:

    Som rád že som bol pozrieť. Aspoň som videl tých čo som už viackrát počul v éteri.
    Stretnutie bolo super a aj video o putovaní po Slovensku. Na videu ma udivilo že v niektorých mestách sa im nik neozval na pásmach aj keď to bolo dosť propagované.
    Jano Žiar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*