SCBR udelil titul Cébečkár roka 2019

Stal sa ním dlhoročný cébečkár, člen SCBR a OCBR Stredné Považie – Vladimír Vöröš – Démon Dubnica (SK-588).

Od roku 2000 udeľuje Slovenský CB rádioklub ocenenie Cébečkár roka tomu užívateľovi CB pásma, ktorý sa svojou prácou zaslúžil o jeho rozvoj, zveľaďovanie, alebo bol ochotný pomôcť iným pri akejkoľvek príležitosti – montáž CB zariadenia a uvedenie do prevádzky, organizovanie rôznych CB podujatí, pomoc v núdzi, či iná práca pre prospech SCBR, CB pásma a jeho užívateľov.

V tomto roku sa Prezídium SCBR rozhodlo opäť udeliť ocenenie Cébečkár roka človeku, ktorý sa občianskym rádiostaniciam začal venovať krátko po nežnej revolúcii v roku 1989. V regióne, v ktorom pôsobí, patril medzi zakladajúcich členov CB rádioklubu. Napriek pracovnej vyťaženosti bol vždy k dispozícii, vždy ochotný pomôcť, poradiť, požičať techniku, ísť na kopec, alebo inak prispievať k činnosti rádioklubu. Jeho skúsenosti a zodpovednosť a motivácia ho predurčili aj k vykonávaniu vedúcej funkcie v Prezídiu SCBR v rokoch 2006 – 2010.

Po odchode do dôchodku sa (napriek svojím zdravotným problémom) s veľkým zápalom pustil do prípravy a organizácie niekoľkých veľkých podujatí pre slovenskú cébečkársku verejnosť. Stretli sa s veľmi pozitívnym ohlasom. V posledných rokoch nechýba na žiadnom CB stretnutí, jeho hlas počuť, ako na CB, tak aj na PMR pásme a veríme, že dnešné ocenenie ho povzbudí do ďalšej činnosti.

Milí cébečkári, ocenenie Cébečkár roka 2019 získava člen SCBR, pán Vladimír Vöröš – Démon Dubnica, SK-588.

2019-05-remata-0412019-05-remata-042

Po ocenení a veľkom a dlhom potlesku si vzal mikrofón Pupáčik Nová Dubnica (SK-311), aby sa prihovoril Vladovi, ale najmä aby všetkým prítomným predstavil Vladove aktivity počas jeho pôsobenia na CB.

Pupáčik Dubnica: “Vlado začal s vysielaním niekedy po roku 1989. Presný dátum Vám povie len on sám, lebo bol jeden z prvých, ktorí sa začali zaujímať o vysielanie na CB. Začiatky boli iste ťažké, ale keď som začínal ja, tak, Vlado už mal čosi odvysielané, bol už starý harcovník a pomáhal skúsenými radami.

V roku 1988, sme sa začali zaoberať myšlienkou združiť nás, rovnako zmýšľajúcich, do nejakého krúžku/spolku… V roku 1998 sme si sadli, dali hlavy dokopy a vzniklo 1. neformálne združenie “Oblastný CB Rádioklub Stredné Považie”, kde Vlado bol jedným zo zakladajúcich členov. V roku 2000 sme sa rozhodli toto naše združenie zoficiálniť a podali sme prihlášku OZ na MV. Vlado bol vo výbore a bol zvolený za podpredsedu združenia.
Počas existencie združenia, celý čas vykonával funkciu podpredsedu, prispieval svojou veľkou mierou k činnosti združenia a to aj popri svojej vysokej pracovnej vyťaženosti. zúčastňoval sa na prípravách a realizácii hádam všetkých akcií, mnohé z nich vymyslel alebo sa podieľal na ich vzniku (TruckShow, BOAZ, KELLY’s Dubnický cyklomaratón, memoriál V. Harineka, Preteky automobilov do vrchu Jankov Vŕok, Majstrovstvá Slovenska v minikárach a mnoho iných). Jeho srdcovkou však ostala a ostáva naďalej organizácia akcií s veľmi dobrým menom – Hobby burza v Tr. Teplej, Vianočný portejbl, spomienka na tých, ktorí už nie sú medzi nami a pod.

Je nutné spomenúť aj to, že niekedy niekoľko rokov bol viceprezidentom SCBR a bravúrne zvládal aj túto úlohu. Pri organizovaní akcií nikdy nikomu neodmietol poradiť a pomôcť, častokrát aj zapožičaním vlastnej techniky. 

Po odchode do dôchodku sa vyskytli zdravotné problémy, ktoré musel riešiť ale aj tak raz nevedel čo s voľným časom, a preto sa pustil s ešte väčšou vervou do vymýšľania a organizovania nových akcií (RAPS, Svätojánske portejblovanie a pod.) preto, aby ponúkol záujemcom alternatívu k vysedávaniu pred TV, PC, v krčme a pod. V súčasnosti je srdcom a dušou vysielania na CB a PMR pásme na strednom Považí, organizuje aj večerné koliečko a udržuje život na pásme v regióne, ako to sám povedal: “v otáčkach a na pracovnej teplote”.  Za túto jeho prácu mu právom patrí ocenenie “Cébečkár roka” a práve Démon Dubnica si ho vrchovatou mierou zaslúži.”

 

 

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SCBR udelil titul Cébečkár roka 2019

 1. Marian Brezovan povedal:

  Martin dakujem za info skusim na to pozriet.Cawko Marian CB WISKY

 2. Marconi PE povedal:

  Ahoj Marian,
  video sa stiahnuť dá, je zverejnené na serveri drive.google.com.
  Keď klikneš na link, otvorí sa ti nové okno a v pravom hornom rohu je malá ikonka na stiahnutie (šípka nadol). Klikni na ňu a potvrď stiahnutie. Pozor, súbor má 1,8 GB, preto to trochu potrvá. A z toho istého dôvodu to na serveri scbr.sk ani nebude.
  Pozdravujem !

 3. Marian Brezovan povedal:

  To video o P.VOROS-DEMON je perfektne a rad by som si ho ulozil do pocitaca a obcas aj pozrel na tu partiu CB ckarov.je to predsa kus historie CB cka na Slovensku.Ten subro by bolo dobre ulozit na stranku http://WWW.SCBR.Sk kde by sa dalo stiahnut.Dakujem Marian CB WISKY Piestany .AMA OM3WEN

 4. peter urmince povedal:

  Mám pravdu povedat.. Po niekolkých pretekkoch. Naozaj som mal chut to zbalit. hodit to do kartonovej bedne, a zbavit sa všetkej výbavy. Ale som rád že ta poznám. A som rád že sme priatelia. Ty si ma prehovoril, a zapojil do super nápadov. Aj pod Tríbčom stojím pri vás.. Stredné Považie…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*