Ako Trnavákom ofsajd odpískali

A máme tu ďalší report z minulej marcovej soboty. Príspevok zaslal Alan Trnava člen expedície Trnaváci …

 

Tento článok bude krátky, nebude o futbale a začnem ho od konca. Bolo super. Skvelé počasie. Skvelá atmosféra na chate Vyškovec. A ešte lepšie večerné menu špeciálne pre Exp. Trnaváci, za čo chatárovi aj chatárke Ďakujeme. K tomu trochu adrenalínu kvôli problémom pri stavaní stožiaru a antény a pekný večer je za nami. Priatelia ďakujeme všetkým za spojenia a dúfame nabudúce dopočutia.
73 Exp. Trnaváci

Ale začalo to inak, vlastne klasicky. Pár správ v messengeri a nejaký ten telefonát v zmysle „Už je tam nahlásených kopec staníc.“ „Poďme niekam, bude pekne a od zimného sme nikde neboli.“ Padol návrh – Chata Vyškovec, ktorá sa nachádza na Morave, doslova len pár kilometrov za hranicou. Návrh bol hneď dvojhlasne schválený. Kóta je relatívne vysoko a už nás tam aj poznajú, kedže sme tam minulý rok nechýbali na úspešnom stretnutí Meranie antén – ktoré Boris aj spoluorganizoval.

Po príchode sme spláchli sucho v hrdle niečím ostrejším. Vodiči len tak na jazyk a spolujazdci aj do druhého kolena a poďho stavať anténu. K tomu len krátko. Zabudol som 24-ku násadu na račňu, s ktorou zavŕtávam kotvy stožiaru do zeme a potrápila nás aj anténa Black Pirate, keď protestoval závit spájajúci segmenty antény. V zmysle hesla „To musíš len dlhšie prehovárať“ sme ale všetko vyriešili. Anténa ladila. Čistá rezonancia na 2-hom kanáli a na 40-ke PSV 1,3. Môže byť. Potom rýchla ale exkluzívna večera na chate a už sme boli v éteri. Vysielali sme z auta na konci parkoviska za chatou. Je tam presne hranica dvoch lokátorov. Zvolili sme JN88WW, lebo sa nám skrátka páčil .

Spojenia pribúdali a naše ambície do SPL sa zväčšovali. Až sa nás Jano Nové Zámky spýtal
„A chcete to poslať aj do ligy?“. A bolo odpískané. Až vtedy sme si uvedomili, že sme zabudli na pravidlá SPL a uznaný môže byť len denník so spojeniami z územia SR. No nič, pobavili sme sa na tom, poďakovali za pripomienku a spravili ešte pár pekných spojení. O pol jedenástej večer sme to odpískali druhý krát a začali baliť. Znova krátke posilnenie na chate, ale tentoraz len spolujazdci. A potom už len TNX a 73 Chata Vyškovec.

S pozdravom z ofsajdu – Alan Trnava a Boris Trnava.

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

7 reakcií na Ako Trnavákom ofsajd odpískali

 1. števo zv povedal:

  To Allan: Napíš Vaškovi Chotěšov a určite Váš denník napriek tomu rád príjme, pretože súťažiacich nie je veľa a to pravidlo a prihlásení sa vopred je trochu divné.

  Ohľadne štartu z cudziny by to mohlo byť veľmi zaujímavé. Budem napríklad niekde v Alpách 2500mnm a porobím SK+CZ stanice a pošlem denník. Toto by som si kľudne niekedy aj skúsil.

 2. Alan TT povedal:

  Do Českej CB ligy asi denník nepošleme, lebo sa nám nepodarí splniť jednu z prvých podmienok: “Do této soutěže se soutěžící musí přihlásit min. 3 dny před prvním soutěžním výjezdem. Na adresu pořadatele pošle soutěžní volací znak, kontakt na vedoucího operátora a seznam volaček ostatních operátorů.”
  Zaujímavé je aj toto pravidlo: “Každá soutěžní stanice má povolen jeden soutěžní start mimo území České a Slovenské republiky. Spojení však mohou být prováděna pouze se stanicemi, které vysílají z území ČR nebo SK.”

 3. Alan TT povedal:

  A ďakujeme Pohádke (aj ostatným) za trpezlivosť, počuli sme ich 30 na 370km. Snažili sme sa dosť dlho dovolať ale nepodarilo sa. Možno keby sme vydržali do rána. Takisto sme počuli aj Radegastov, ale horšie – tak 20.

 4. Alan TT povedal:

  @Mates No veď práve, že nás to ani nenapadlo a on mal skúsenosti tak nám to pripomenul 🙂 Možno pošleme do CZ ligy.

 5. exp. Pohádka povedal:

  Tož tak to pošlete do CZ ligy,a bude to oukej !!!

 6. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Ale lietalo Vám to pekne, čo na tom že z ofsajdu 😉

 7. Mates Brno povedal:

  Tak to sa Vás spýtal ten správny! Čítal som nedávno, že Jano s tým má čerstvé skúsenosti na rovnakej chate … viď http://www.scbr.sk/spl/vypis-dennikov-a-priebezne-poradie-spl-2019/ Tá bude nejaká zakliata!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*