Môj “nechcený” celonočný portejbl

A máme tu ďalší report z vydarenej marcovej soboty. Príspevok zaslal Stano Dolné Trhovište …

 

Na sobotu 23.03. bolo hlásených veľa expedícií, počasie bolo výborné a mal som nutkanie vyskúšať novú portejblovú výbavu, ktorá mi ležala v pivnici asi mesiac, len nebol akosi čas na zloženie. Rýchlo som si porobil nejaké tie práce okolo domu a pustil som sa do toho. Bol som v časovej tiesni, tak som rýchlo vybalil novučičký teleskopický stožiar a anténu z krabice a začal skladať. Pripravil som to tak, aby som to bol schopný čo najrýchlejšie zložiť na mieste vysielania, len nemal som doriešený úchyt pätky stožiara. Raketovou rýchlosťou som  vyniesol z pivnice nejaké to železo, zváračku a ostatný vercajch a začal premýšľať, až sa mi z hlavy dymilo. Mal som takú predstavu, že koleso auta má pôsobiť ako záťaž. Len stále ma tlačil čas – chcel som to celé zložiť počas denného svetla, tak som to rýchlo zvaril, ešte to ani nestihlo vychladnúť a už to bolo naložené v kufri auta. Rýchlo som potreboval pripraviť nejaké tyčky do zeme na oceľové lanká stožiara, tak prvé čo mi padlo pod ruku som zobral – roxory s privarenými očkami určené ako podpery pre rajčiny.

Naštartoval som auto a vybral som sa na kopec, teda vlastne len taký malý kopček, vzdialený 1km vzdušnou čiarou od môjho domáceho QTH. Ani neviem či má nejaký názov. Rozložil som sa, začal som to skladať a prvý problém nastal. Tvrdá hlina a roxorom sa nechcelo ísť do zeme. Nabudúce samozrejme použijem iný matroš, len teraz nebol na to čas. Zapojil som to a prvé spojenie som mal s exp. Mafia. Chodilo to pomerne dobre, PSV 1,1 až 1,3.

Bol som vo výške len nejakých 200mnm, no hneď som cítil, že to chodí podstatne lepšie ako z domáceho QTH. Zapisoval som si spojenia i keď som nešiel súťažne – len tak, aby som si doma pozrel vzdialenosti medzi lokátormi. Zotmelo sa a nastali ďalšie problémy. Nezobral som si lampu, žiarovka v aute mi odišla v tom “správnom” čase, tak som bol po tme. Obidva telefóny som si tiež v tých fofroch zabudol doma. Prestal som zapisovať. Ochladilo sa. Zabudol som si zobrať deku. Mal som len krátke tričko a tenkú montérkovú blúzu. Chcel som to ukončiť, lenže po tme som to rozoberať nechcel. Nezostalo mi nič iné, len vydržať do rána. Východ Slnka však stál za to a navodil mi dobrú náladu.

V pozadí Dolné Trhovište

73 Stano Dolné Trhovište SK-810

P.S. Redakcie Webu: Kľudne zasielajte reporty aj ostatní. Radi ich postupne zverejníme.

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na Môj “nechcený” celonočný portejbl

 1. Alan TT povedal:

  Ano to je výhoda, že to máš blízko.
  Dík za info. Pozriem aký to je stožiar.

 2. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Ahoj Alan TT, no tak zatiaľ som z toho miesta vysielal iba 1 krát, ale celkom sa mi to pozdáva. Pre mňa je dobré hlavne to, že to mám blízko. Neviem ako to odtiaľ pôjde na BA. Síce jedno spojenie som odtiaľ mal, ale protistanica bola na Kamzíku. Stožiar je MT-6.5A/CT. Existuje aj väčšia verzia. Ten môj má 6,5m, ale mne to stačí.

 3. Alan TT povedal:

  Pekne to prešlo na Matesa cez tie kopce. Stano aj Trnaváci ťa počuli pekne. Spojenie sme mali na 56km. Asi ten kopec nie je na zahodenie. Aký máš stožiar? Aj ja o niečom podobnom rozmýšľam.

 4. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Ahoj Mates, rád som Ťa počul. Podľa toho výškového profilu boli medzi nami kopce a čuduj sa, aký pekný obojstranný report 😉 Nevedel som, že tam máš záveje. Rešpekt pred Vami, čo dokážete vysielať vysoko na kopcoch v snehu, v zime…

 5. Mates Brno povedal:

  Išlo Ti to dobre Stano, napr. pozri na výškopis medzi nami a mali sme to obojsmerne RS56: http://www.cbpmr.cz/banka-vyskopisu/z63uq

  Dík za spojenie! Teraz neviem, komu bolo viac zima, či mne dva metre od snehového záveja alebo Tebe na dolniakoch :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*