Éter bez hraníc 2015

Éter bez hraníc, ktorý začal organizovať Milan 42 Hradec Králové – český cébečkár a vydavateľ časopisu, sa stále teší veľkej popularite. Najočakávanejšia CB súťaž v Čechách a na Slovensku v máji napíše už svoju 13. kapitolu.

Slovenský CB rádioklub a české Sdružení CB expedícií Matador Vás spoločne pozývajú na Éter bez hraníc – Memoriál Milana 42. Súťaž si stále uchováva rituál prihlasovania kót, ako tomu bolo od začiatku súťaže. Hoci počasie v tomto období je veľmi nestále, na kopcoch je veľmi veľa súťažiacich. Vlani bolo obsadených viac ako 50 kót.

Aj v tomto roku bolo v prvý januárový deň spustené prihlasovanie kót.  Slovenské expedície sa registrujú priamo na stránke SCBR, odkiaľ sú ich údaje preposielané českej strane. Števo Zvolen a Venca Chotěšov spoločne zostavujú a aktualizujú zoznam a mapku prihlásených.

Pripomeňme si základné pravidlá:

  • je nutné sa vopred prihlásiť, organizátor pridelí súťažný znak. Členovia SCBR používajú svoje SK číslo
  • platia všetky spojenia z územia SK a CZ, z domácich QTH aj z portejblov/mobilov/lodí
  • spojenia so stanicami CL-xx, MT-xx a SK-xx sú bodovo zvýhodnené
  • najviac bodov je za spojenie s kontrolnými stanicami A-xx
  • do denníka sa zapisuje dátum, čas, volačka a qth (prípadne portejbl, mobil), lokátor
  • s jednou protistanicou je možné spraviť celkom 3 spojenia (1x dom. QTH, 1x portejbl, 1x mobil – vždy z iného lokátora)

Samozrejmosťou je aj podporná aktivita pre stanice vysielajúce z domácich QTH, pre ktoré tiež organizátor pripraví pekné diplomy. Zároveň prosíme tých, ktorí ešte nedostali diplomy z predchádzajúceho ročníka (Krokodíl Veľké Lovce a Dušan Dolný Pial), aby kontaktovali Števa Zvolen.

Kompletné propozície nájdete na tejto stránke. Vlaňajší slovenský titul obhajuje exp. MARCO POLO, absolútnym víťazom bola exp. FURGON.

Tešíme sa na vás!

 3,936 total views,  1 views today

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.