Éter bez hraníc 2015

Éter bez hraníc, ktorý začal organizovať Milan 42 Hradec Králové – český cébečkár a vydavateľ časopisu, sa stále teší veľkej popularite. Najočakávanejšia CB súťaž v Čechách a na Slovensku v máji napíše už svoju 13. kapitolu.

Slovenský CB rádioklub a české Sdružení CB expedícií Matador Vás spoločne pozývajú na Éter bez hraníc – Memoriál Milana 42. Súťaž si stále uchováva rituál prihlasovania kót, ako tomu bolo od začiatku súťaže. Hoci počasie v tomto období je veľmi nestále, na kopcoch je veľmi veľa súťažiacich. Vlani bolo obsadených viac ako 50 kót.

Aj v tomto roku bolo v prvý januárový deň spustené prihlasovanie kót.  Slovenské expedície sa registrujú priamo na stránke SCBR, odkiaľ sú ich údaje preposielané českej strane. Števo Zvolen a Venca Chotěšov spoločne zostavujú a aktualizujú zoznam a mapku prihlásených.

Pripomeňme si základné pravidlá:

  • je nutné sa vopred prihlásiť, organizátor pridelí súťažný znak. Členovia SCBR používajú svoje SK číslo
  • platia všetky spojenia z územia SK a CZ, z domácich QTH aj z portejblov/mobilov/lodí
  • spojenia so stanicami CL-xx, MT-xx a SK-xx sú bodovo zvýhodnené
  • najviac bodov je za spojenie s kontrolnými stanicami A-xx
  • do denníka sa zapisuje dátum, čas, volačka a qth (prípadne portejbl, mobil), lokátor
  • s jednou protistanicou je možné spraviť celkom 3 spojenia (1x dom. QTH, 1x portejbl, 1x mobil – vždy z iného lokátora)

Samozrejmosťou je aj podporná aktivita pre stanice vysielajúce z domácich QTH, pre ktoré tiež organizátor pripraví pekné diplomy. Zároveň prosíme tých, ktorí ešte nedostali diplomy z predchádzajúceho ročníka (Krokodíl Veľké Lovce a Dušan Dolný Pial), aby kontaktovali Števa Zvolen.

Kompletné propozície nájdete na tejto stránke. Vlaňajší slovenský titul obhajuje exp. MARCO POLO, absolútnym víťazom bola exp. FURGON.

Tešíme sa na vás!

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*