Zimný CB závod – výsledky

… alebo o tom, ako som dostal krásny vianočný darček.

Niekedy v októbri som dostal prvú otázku, či aj v tomto roku (rozumej 2014) bude Zimný CB závod. Moja odpoveď bola zamietavá, lebo to bol dovtedy jediný ohlas. Keď však v novembri prišli ďalšie dopyty po tejto súťaži, povedal som si OK, a zverejnil som propozície. Veď aj pre tých troch sa to oplatí.

edit 17.01.2015, 12:00
zverejňujeme

výsledky súťaže


Na portáli pbh.sk niekoľko ľudí avizovalo súťaž, dokonca českí kamaráti tiež sľubovali vyliezť na kopce s pokusom dovolať sa na Slovensko. Tak to vyzeralo nádejne. Môj plán vysielať z tepla rádioklubu OM7M nevyšiel, pretože presne na termín súťaže sa ohlásila ďalšia z mnohých vianočných návštev – sestra s rodinou. Decká sa na seba tešili už dlho, tak som celovečerné/celonočné vysielanie zrušil. No keď okolo pol siedmej odišli domov, sadol som do auta a vyrazil. Dva kilometre od domu mám taký malý kopček s asfaltkou do susednej dediny. Voláme ho Kršteňanský kopec (250m), ale na žiadnej mape ho nenájdete. Nemal som so sebou ani veľkú anténu, no magnetku so sebou vozím stále, tak koho budem počuť, toho zavolám. Za 70 minút je v denníku 9 spojení, exp. Apollo a exp. Matador a niekoľko ďalších staníc z domácich QTH síce počujem, ale oni mňa nie. Balím a idem domov do tepla, predsa len tá sobota bola na mňa príliš veterná. Prvým prekvapením bolo, že som počul v éteri ľudí, ktorých by som tam asi nečakal, a druhým prekvapením fakt, že vysielali z vysokých kót.

A potom to začalo. Notifikácie na mobile avizovali príjem denníkov. Ako prvý denník exp. Apollo, ktorá vysielala z kóty Obručná na južnom Slovensku.

apollo-01

exp. Apollo /p Obručná (JN98WE

Ďalší deň dorazil denník z Českej republiky – exp. Matador (aj s Kasom Partizánske) vysielala z Vysokej hole v Jesenníkoch. Ich story nájdete na stránke cbdx.cz

exp. Matador /p Vysoká hole JO80OB © www.cbdx.cz

exp. Matador /p Vysoká hole JO80OB © www.cbdx.cz

Na Silvestra dorazil denník exp. Zajac. Chalani vysielali z roviny neďaleko Bratislavy a súťaž im vyhovovala najmä vhodným časom a tým, že sa nebolo treba prihlasovať.

exp. Zajac /p Tomášov JN88QD

exp. Zajac /p Tomášov JN88QD

Ďalší denník doletel od Alana Trnava, ktorý portejbloval pri rozhľadni Vápnik neďaleko Levíc. Trochu vznikli problémy so správnym formátom denníka, ale nakoniec sme všetko zvládli. Z domáceho QTH sa rozhodol do súťaže zapojiť Michal Dolný Kubín. Denník s pár spojeniami je (ak sa nemýlim) jeho prvým v CB súťaži.

V novom roku postupne dorazili ďalšie denníky. Mega expedíciu zorganizovali na východe, exp. HelouKošice vysielala skôr propagačne z Dargovského sedla.

Arzenál exp. HelouKošice /p Dargovský priesmyk KN08SR

Arzenál exp. HelouKošice /p Dargovský priesmyk KN08SR

Pravidelnými účastníkmi súťaží je aj exp. Trnaváci. Tá vysielala zo záložnej kóty Slepý vrch, odkiaľ kedysi predchádzajúca generácia cébečkárov vyhrávala letný poľný deň.

exp. Trnaváci /p Slepý vrch JN88QK

exp. Trnaváci /p Slepý vrch JN88QK

Palo Bratislava najprv všetkých šokoval informáciou, že pri balení techniky na Kamzíku stratil denník exp. PBH. Nakoniec sa však našiel zapadnutý v spolujazdcových dverách.

exp. PBH /p Kamzík JN88NE

exp. PBH /p Kamzík JN88NE

Najviac ma asi prekvapil Fiďo Piešťany svojím portejblom na Inovci. Bol by vydržal aj dlhšie, no husto padajúci sneh ho vyhnal. Jadnoznačne najvyššie v tomto závode vysielala exp. Zmrzliak. Jano a Mišo Istebné boli vo výške nad 1200 m na kóte Lysica a mali rádiový dosah skoro na celé Slovensko. Musia však investovať do novej antény, tú starú im obžierajú myši.

obhryzená anténa exp. Zmrzliak /p Lysica JN99OF

obhryzená anténa exp. Zmrzliak /p Lysica JN99OF

Najviac expedičných výjazdov spomedzi všetkých súťažiacich Slovákov má za sebou určite Milan Senica. Z Vápenkovej skaly poslal výborný denník a opäť útočí “na bedňu.” naproti Milanovi sa svojím historicky prvým denníkom prezentoval aj Peter Bratislava pod názvom exp. Ján Golian. Veľká Javorina ani jeho nesklamala a poslal tiež pekný denník.

Zatiaľ posledným denníkom ktorý dorazil, je denník od Honzu Sulejovice. Toho však tentokrát postihli problémy s mrznúcou naftou v aute a námrazou na anténe, a tak bol nútený kótu Svahová opustiť predčasne.


Predpokladám, že niekoľko denníkov ešte dorazí, termín na doručenie je 10. január 2015. Je pre mňa obrovským prekvapením, že počas vianočných sviatkov, kedy radšej každý sedí doma, sa našlo toľko cébečkárov na Slovensku a v Českej republike, ktorí vyliezli od krbu na zasnežené a veterné kopce. Bol to pre mňa ten najlepší vianočný CB darček, aký som si mohol želať. Až teraz pri príjme a spracovaní denníkov vidím, že sa oplatilo Zimný CB závod 2014 vyhlásiť a zorganizovať.  V mene svojom i v mene Slovenského CB rádioklubu vám ďakujem za účasť v závode a podporu používania CB pásma na Slovensku.

Fotogaléria:

73
Marconi Partizánske (SK-424, CL-83)

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Zimný CB závod – výsledky

 1. Jano Istebné povedal:

  ja len, za Exp. Zmrzliak, že sme neboli jednoznačne najvyššie. Ale bolo fajn počuť takú kopu ľudí na pásme 🙂
  ĎAKUJEM.
  a teším sa zase dopočutia.

 2. Alan Trnava povedal:

  Taktiež ďakujeme za zorganizovanie zimného CB závodu. O rok by som sa rád zúčastnil znova z nejakej lepšej kóty a s lepšou anténou. A dúfam spravím už aj nejaké foto.. 🙂
  73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*