Éter bez hraníc 2019

Máme tu nový rok a úderom polnoci bolo spustené prihlasovanie sa do súťaže EBH 2019 …

Tak ako každý rok, aj tohto roku bolo úderom pol noci nového roka spustené prihlasovanie sa do EBH. Pre tento ročník boli súťažné pravidlá mierne upravené. Za zmienku stojí najmä:

1. Posun termínu konania.
Vzhľadom na eurovoľby konajúce sa koncom mája (veľa ľudí býva vo volebných komisiách) sme posunuli dátum konania na prvý júnový víkend. Bude dúfam aj teplejšie a tým pádom dostupnejšie aj vyššie položené kóty.

2. Predĺženie súťaže.
Obvykle bývala súťaž 12-hodinová so štartom o 20h a koncom o 8h. Keďže ale viacerí boli na kopcoch už skôr a nachádzame sa v pásme slnečného minima, teda bez DX rušenia nemá veľmi význam čakať až do 20h. Súťaž sme teda pokusne predĺžili o 2h so začiatkom už o 18:00!

3. Denník.
Požadujeme kompletne vyplnenú hlavičku programu CL6 a doplnili sme aj nutnosť uvádzania dátumu pri každom spojení (CL6 to podporuje)

Celé znenie propozícii pre rok 2019 nájdete TU. Zatiaľ uvažujeme s troma kontrolnými stanicami: Veľká Javorina, Veľká Lúka (Martinské Hole) a Úhornianske sedlo. Pokiaľ by sa niečo zmenilo budete o tom včas informovaní.

Najjednoduchší spôsob prihlásenia sa do súťaže je vyplniť prihlášku. Tí, ktorí nie ste členmi SCBR, dajte do kolonky SK číslo nulu. Do súťaže sa už prihlásili prví súťažiaci a postupne ako budú pribúdať, ich budeme zaraďovať do zoznamu s mapkou.

To by bolo na úvod asi všetko. Prajem Vám pri výbere kóty šťastnú ruku a v samotnom závode veľa šťastia. Do pozornosti ešte dávam aj Zimný CB závod, konajúci sa 12. – 13.januára 2019.

73 Števo ZV (SK-525)

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*