Letní Polní Den Českej Lípy u Mafiánov

Celý júl sa niesol v znamení dovoleniek, nikde žiadna akcia a tak sme júlový výjazd naplánovali až na termín konania LPD CL…

 

Letní Polní Den Českej Lípy je pekný závod. Niekoľko pravidiel mi v ňom ale nevyhovuje, žiaľ nedá sa to zmeniť, preto každoročne nezostáva nič iné, iba zatnúť zuby a súťažiť cez to všetko.

Organizátor dostatočne skoro dopredu zverejnil kóty kontrolných staníc a tak bolo veľmi veľa času na taktizovanie. Ako sa však hovorí, človek mieni, Pán Boh mení. Darmo sme si naplánovali super kótu na turistiku, počasie ako mnohým iným aj nám zmenilo plány.

V sobotu ráno vo Zvolene husto pršalo. Mnohí to vzdali dopredu a na kopec ani nevyrazili. Cyrkovi sa von z domu tiež veľmi nechcelo, no keď som vyhlásil, idem aj sám, nakoniec predsalen šiel so mnou.

V daždi sme všetko naložili do dodávky a vyrazili smer, kde inde, na Skalku. Asfalt až hore to istil, nie veľmi vhodná kóta na české preteky, ale nikam inam sa tentokrát nedalo.

Po príchode na Skalku nás potešilo, že neprší, preto sme sa sa okamžite pustili do stavby antén. Tentokrát iba dvojča 2xHB9CV, klasika. Ako sme začali stavať, začalo pršať opäť. Tak sme nahodili pršiplášte a dokončili to v daždi. Všetko ladilo a tak ostal čas aj na nejaký ten obed. Klasický portejbl.

LPD začínal až o 19h a tak som sa ešte pred LPD snažil odchytiť do ligy aj nejakých domasedov, ale šlo to ako v lete na saniach bez pneumatík so zatiahnutou ručnou brzdou, proste na ho..o. Potešilo ma však spojenie s Ferom Bratislava, ktorého som veru už dlho nepočul. Dík Vilo.

Následne sme sa pokúsili o sked s Exp. Radegast /p Čerchov. Na FM ani ťuk, ale na SSB to šlo obojstranne 31/31 a 455km bolo na svete. Výborne hovorím si, v noci to bude chodiť.

Ešte mi písal SMS aj Fousáč Plzeň, že nás berie na Churáňove, ale my sme jeho nepočuli ani náznakom.

So začiatkom LPD sa postupne začali ozývať najprv bližšie stanice. Baťovanci, Mates, Milan Senica ako kontrolka z Javoriny, Matej, Tomáš Sruby, Franta Bransouze a ďalší.

Ako sa cez DX s postupom času pásmo čistilo, vynárali sa aj diaľky. Napr. Žán Braník Praha v Krkonošiach, dokonca na pár minút sa otvorilo okno a už o pol deviatej som ulovil kontrolku Exp.Pohádka v Krušných Horách na Svahovej 450km. Podmienky sa húpali hore dole, najprv to šlo hore a hneď zase dole. Urobil som Apacha Znojmo a ďalej sa mi už stratil a niekoľko hodín som ho nepočul vôbec. Neskôr ma Apache pobavil mailom, že on nevysielal vraj z kopca, ale iba z “terenní nerovnosti” 🙂

Najviac sme bojovali ako tradične o kontrolky. Javorina nám hrala 5/9, tam problém nebol. Pohádka, tak tá bola v prvej časti len v takých 5-10 minútových oknách. Najviac sme bojovali o kontrolku na Karasíne, ale aj tá sa nám húpala od 3/0 po 4/4, miestami 0/0.

Prekrásne šiel Adam Jihlava z rozhľadne Mařenka, 5/7 na 243km bola skutočne paráda. V prvej časti prekvapili Michal Jílové z Boubína JN68VX, 379km som v prvej časti čakal len náhodou a Ješterka Dynín na Kleti , detto 342km paráda. Pár minút pred koncom sme urobili predsalen aj Radegastového Vorlíka z Čerchova 455km. 38 spojení z prvej časti sme hodnotili vysoko kladne. Samozrejme, že ostatní v strede Čiech mali aj viac ako 60 spojení, ale viem, čo viem. Viem, kde je Skalka a viem, kde boli protistanice našich protistaníc…

Jedinú stanicu, ktorú sme v prvej časti počuli, asi 50x volali, no nespravili bola Exp. TopGun z JN89AK. Aj napriek tomu, že boli iba 227km, spojenie proste neprešlo, nevadí…

Niektorí v prestávke medzi 23:00 a 1:00 oddychovali. My naopak. My sme práve v tedy dreli asi najviac, pretože sme naháňali body do českej ligy, tá mala v čase LPD totiž výluku. Všetky dlhé spojenia sme teda potrebovali urobiť ešte raz. Niektoré sa podarili a niektoré nie, nevadí, ideme ďalej…

Úderom prvej hodiny nočnej vypuklo druhé peklo. Hneď na prvú výzvu sa ozvala opäť Ještěrka Dynín a druhých 342km bolo v kapse. 1:09 veľký šok, úplne zreteľne, krásne 3/1 beriem kontrolku na Churáňove a Fousáč ma okamžite berie tiež, paráda 391km. Ako som predpokladal bude do chodiť.

Darmo som sa tešil, stabilné podmienky však celú noc nevydržali, v čechách boli búrky a to sa podpísalo na počte staníc v druhej časti. Súťažiacich bolo výrazne menej ako v prvej časti. Rovnako aj podmienky šírenia kolísali ešte intenzívnejšie.

V oknách, keď sa to otváralo, sa síce pár krát podarila Pohádka. Niekoľko krát sa však stalo, že som ju mal 3/1 a čakal v rade, kým ma zavolá a keď som sa už na rad dostal, už som Honzu vôbec nepočul a 675bodov do LPD bolo v prd…i :-(. Detto asi 2x s Alfou na Karasíne.

Ale bojovali sme, ja za majkom a Cyro pod paplónom 🙂

Najväčší prúser bol, že extra vytlačené papiere len kvôli LPD a CZ lige som zabudol v práci 🙁 Keby Ste videli na čo som tieto spojenia písal…Ach hanba mi !

Najkrajšie spojenia a najstabilnejší signál mal dlhodobo Fousáč na Churáňove. Sem tam som započul aj Radegast, ale nie tak dobre ako Fousáča. Dá sa povedať, že tých, čo sme urobili v prvej časti a zostali až do rána sme dali aj v druhej časti, okrem ET-100 Žána Braník, toho sme žiaľ v druhej časti nepočuli ani raz 🙁

Pýtate sa, kde sú fotky, nuž tento krát sme fotiť akosi zabudli 🙂

Blížilo sa ráno, žiadny urputný lov na Alfy sa tento krát ale vôbec nekonal. Všetky, ktoré sme brali, sme totiž urobili 30 minút pred koncom a bol tak kľud.

Teda figu borovú bol kľud. O 4:58, teda dve minúty pred koncom závodu, kde sa vzala, tu sa vzala, Exp. Echo na Machnáči, vraj celú druhú časť prespali, lebo ich nezobudil budík. My sme však spojenie o 4:59 vďaka Bohu ešte stihli…Ach tá technika…kohút by bol lepší budík 🙂

Po 5h ako závod skončil, som opäť dával výzvy do ligy, ale nikde nikoho. Žiadna aktivita, nikde nič a bol som neskutočne unavený, tak som si šiel ľahnúť aj ja.

Po siedmej sme mali budíček, pozdravili sme ranných kolečkárov, Koltík Trnky-Brnky. Potom sme ešte dali zopár výzviev, ale 8:24 sme to zabalili definitívne.

Zhrnutie:

Skalka aj keď sme neboli na mieste, kde chodievame tradične, sa ukázala ako veľmi zaujímavá kóta, len človek musí mať poriadnu anténu. Toľko spojení na českú stranu som skutočne nečakal. Sklamaním boli Slovenské súťažné stanice. Bolo ich totiž veľmi málo: Milan SE, Baťovan, Mates, Matej, Kopernikus, Perún, Echo a Bratkovica, ale aj to iba v dennej časti, potom sa po nich zľahla zem. 7 súťažných expedícií bolo proste podľa mňa málo, ale možno som už náročný…

Takže celkovo sme odchádzali veľmi veľmi spokojní. V logu je 455km, 450, 391, 379, 342, 316, 301 a tuším ďalších 11 spojení nad 200km. My sme urobili všetko v rámci povoľovacích podmienok. Niektoré spojenia nevyšli, tak ich skúsime zase o rok.

Dopočutia na na CB Poľnom dni 10. augusta, ktorého sa opäť zúčastníme. V ďalších portejbloch do konca roka sa pokúsime navštíviť kóty, kde sme doteraz s CB ešte nikdy neboli. Držte nám teda palce.

73

Števo a Cyro Zvolen / Exp. MAFIA

 

 

 

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Letní Polní Den Českej Lípy u Mafiánov

  1. Ahoj Števo, v druhé části LPD jsem vás slyšel, dokonce snad chvilku i vy mně, neb jsme začali dělat spojení ale bylo to přerušeno z vaší strany, neb jste tomu nerozumeli. Tedy škoda. V první části to chodilo lépe, neb jsem velmi dobře slyšel i Markonyho, ale on mne ne. Tak snad příští rok. Na váš polní den nemohu, jedině kdyby se povedl odraz z Prahy 9 :-))). Hezký den přeje Honza za Exp. Žába či Žána Braník. 73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*