CB poľný deň 2019 – doplnenie propozícií

Slovenský CB poľný deň upravuje propozície tak, aby bol prístupný aj pre českých cébečkárov.

 

V stredu boli medzi Partizánskym, Zvolenom, Banskou Bystricou horúce linky a dohodli sme sa na doplnení propozícií CB poľného dňa. Slovenský CBPD má už niekoľko rokov stanovené dve obmedzenia:

 • miesto vysielania je na území Slovenskej republiky,
 • platia len spojenia so stanicami na Slovensku.

Niekoľkokrát sa českí cébečkári dožadovali povolenia štartu z územia CZ, no náš cieľ zmenšiť rozdiely medzi východným a západným Slovenskom sme dosiahli a obmedzenia sa ukázali ako opodstatnené.

Keďže v minulých rokoch na kopce v Českej republike kvôli nám, Slovákom, vyšli viacerí portejblisti, zvažovali sme už dlhšie ako pre nich otvoriť CBPD aj z územia mimo SVK. (Exp. Pohádka to vyriešila po svojom a už dvakrát prišla súťažiť na Slovensko.)

Pre tento ročník prichádzame s pokusnou úpravou a doplnením propozícií. Slovákov sa týkať vyslovene nebude pre nás ostávajú v platnosti propozície bez zmeny. Stanice v Českej republike sa budú aktívne do CBPD môcť zapojiť s nasledovnou podmienkou:

Propozície – doplnenie
bod 5.1
a) Súťažiaci môže vysielať z územia ČR, ale bude zaradený do zvláštnej kategórie so samostatným poradím.
b) Do súťaže sa započítavajú iba spojenia so stanicami na území Slovenskej republiky.
c) Spojenia sa bodujú systémom 1 km = 1 bod

SK stanice si tieto spojenia tiež zapíšu do denníka, avšak v tomto roku nebudú brané do úvahy. Pokúsime sa však zistiť, ako uskutočnené SK-CZ spojenia ovplyvnia výsledné poradie, ak by sme ich klasicky započítali.

Malé vysvetlenie: uskutoční sa spojenie exp. Radegast /p Čerchov JN69JJ – exp. Mafia /p Skalka JN98LR, čo je nejakých 455 km. Obes stanice si spojenie zapíšu do denníka. Radegastom bude pre ich kategóriu uznaných 455 bodov, ale Mafii nebude spojenie uznané (0 bodov). V neoficiálnom poradí však zistíme, ako by toto spojenie posunulo Mafiu voči iným staniciam…

Uvidíme, ako sa táto úprava propozícií osvedčí/neosvedčí. V každom prípade však pozývame českých cébečkárov na kóty, odkiaľ to dobre lieta na Slovensko!

Dopočutia 10. augusta/srpna 2019

Marconi Partizánske (SK-424, CL-83)
vyhodnocovateľ CB poľného dňa

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

9 reakcií na CB poľný deň 2019 – doplnenie propozícií

 1. Ahoj Marconi, no konečně moudré rozhodnutí. I když lecos už tu bylo. Bylo tady možnost startovat ve vašem Polním dnu do hloubky cca 50 km v českém území (jeden ročník), předtím tu byla možnost startu z českého území v hraničním lokátoru (toho jsem využil z rozhledny na Čubově kopci – cca 700 od hranic) A vše se počítalo do celkového hodnocení. No a potom přišel striktní zákaz a nic s Váma nepohnulo. Až teď se blýská na lepší časy. Ještě by to chtělo změnit datum, ideál by byl červen – červenec, kdy nic není. 14 dní po LPD je docela dost brzo. Samozřejmě vycházím ze svých možností. Pro toho, kdo LPD neabsolvuje, tedy většina slovenských stanic pro které je ale Slovenský polní den prioritně určen, tento termín nevadí. Vycházím ale z toho doplňku propozic, který by dovolil se zůčastnit vašeho Polního dne i českým stanicím ve větší míře. A blíž k hranicím aby i Vaše stanice si jich užili. Jak píši, 14 dní po LPD doma další celodenní a noční plus ranní portejbl nevysvětlím!

 2. Venca Chotěšov CL39 povedal:

  Je to dobrý nápad Marconi! Nakonec by se mohl SKLPD hodnotit stejně jako EBH. Jedno hodnocení národní SK a jedno globální. Ale pak by se deníky v globálním hodnocení musely počítat oběma stranám celé ( ČR-SK) . Nic by to v SK nenarušilo ale přitáhlo to v ČR na kopce více lidiček. To víš přihřívám si polívčičku na SK vařiči, protože na SK straně je v soutěžích evidentně o CB větší zájem než v ČR a tak je každá pomoc dobrá.

  Venca CL39

 3. Fero1 Za povedal:

  Aby mohli mať v cb lige niektrorí viac bodov, trochu úbohá úprava propozíci.

 4. Jindra - Karviná povedal:

  Přejí Vám přatele CB hodně spojení,příjemné počasí a hlavně šťastný návrat domů.
  329 HEK Jindra – Karviná !!!

 5. Mates Brno povedal:

  Sarumane, budu očekávat Tvůj signál na Reváni na Horné Nitře :-). Jak PMR tak CB.

 6. Marconi PE povedal:

  @Saruman: Ale to si píš, že s tebou budú chcieť spraviť spojenie. Nielen pre radosť ale aj súťažne: v Slovenskej portejblovej lige je to platné spojenie a väčšina portejblistov oň bude mať záujem.

 7. Saruman Čelistná povedal:

  Budu celý víkend na Schneebergu v Alpách, JN77VS. Je to Rakousko, takže to asi neplatí v žádné kategorii a nikomu to nedá žádné body. Kdo se mi přesto ozve, udělá mi radost a to se také počítá. Naslyšenou! 73, Saruman Čelistná / OK7SE

 8. Marconi PE povedal:

  Určite to zverejníme, nebude to však zároveň s oficiálnym poradím.

 9. Felix Francova Lhota povedal:

  Budou zveřejněny i výsledky jak kterou stanici SK ovlivnily CZ stanice?
  Nebo budou jen klasické “only-SK” výsledky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*