CBPD #1 – Po rokoch opäť na Sitne

Števo ZV

Pomaly ale isto sa blížil termín CB PD a na webe SCBR som so záujmom sledoval koľko súťažiacich avizuje svoje štarty a kam. Len my ako Exp. MAFIA, sme stále nemali jasno, že kam pôjdeme.

Mesiac pred termínom konania sa to skomplikovalo ešte viac, Cyro dostal pozvánku od rodiny na 50-kovú oslavu a to sa neodmieta. Tak som ostal sám. Keďže som sa chcel zúčastniť aj keby traktory padali, premýšľal som kam. Našu dobrú Michalkovú som zamietol hneď na začiatku, lebo som po rokoch chcel skúsiť ako sa hovorí „niečo nové“… Ako prvé ma napadla kóta Solisko 806m na Kráľovej nad Zvolenom, ale analýzy ukazovali, že by som prišiel o všetky spojenia v azimute 200 až 270°, čo bol problém, lebo tam je štatisticky veľmi veľa „domasedov“. Napadlo mi, prečo po rokoch neskúsiť Sitno. Tak som v sobotu o 14h s maličkou dušičkou vytočil telefón na Krokodíla Sitno. Jarko hneď zodvihol a vraj jasné, mám prísť, že bude rád, nakoľko ma roky nevidel… Veru ani ja jeho. Tak som všetko pobalil a vydal sa na cestu.

WP_20160813_15_52_34_Pro

Prvá sranda CBPD sa stala na tomto mieste, tuším to volajú „Tatárska Lúka“. Neskutočne mi zrazu bolo treba na „veľkú“. Tak som si vyhliadol prvý krík a už to šlo, pri pohľade za chrbát som uvidel „niečo“ v tvare jednotky J. Nastali otázky typu: skončím ako prvý (padne mi anténa alebo nepôjde vysielačka)? alebo podmienky budú na jednotku? alebo nakoniec sa umiestnim ako prvý??? Uvidíme, čo nakoniec bude správne, ale pri debatách na pásme sme túto milú prílohu analyzovali a veru na nič sme neprišli, ale hlavne, že šme še pobavíííli…

Príchod na Sitno bol bezproblémový, cesta na jedničku, Krokodíl ma už čakal v novootvorenej chate na Sitne, kde sa môžete po túre občerstviť. Dal som sa do stavby HBéčka a na tretí pokus s pomocou turistov som ju nakoniec aj postavil, ale normálne som sa pri tom spotil. Problém je ten, že sám už na portejble s HB roky nechodím a vždy to staviame v dvojici, budem si teda musieť urobiť nejaké pomôcky…

WP_20160813_17_13_02_Pro

S polhodinovým meškaním zapínam stanicu a klasicky ako vždy medzi prvými Milan na Javorine… Zdravíme sa a pokračujem šnúrou domasedov z južného Slovenska, na ktorých mám priamu viditeľnosť a tak mi hrajú prekrásne. Postupne sa ozývajú jednotliví súťažiaci, ale signály akési divné. Z Lomničáku mi hrá Miško za 5/9 na 131km, dokonca Filip na Lomničáku z rúčky za 4/1, ale napríklad Jeleň z Krížnej, čo je 57km nepočujem vôbec, total 0/0 a nezmenilo sa to počas celého PD. Je dosť zima. Po spojení s Apollom, ktorí sa opaľujú v 1100m sa slnko spamätalo aj nad Sitnom. Mraky ustúpili a začal som sa opaľovať aj ja. Čo som horší ? Žasol som, koľko ďalších neohlásených portejblistov vytiahol PD na kopce. 18:30 ďalší šok večera, brejk Svište! Čože? Všetci rádiový kľud, Exp. Svište poď. Paráda beriem ich 3/1 a to sú ešte kdesi za Košicami a idú iba z vertikálu, 192km. O chvíľu po nich aj HelouKošice z HBéčka o kus lepšie za 4/1, ale neskôr v noci po dosmerovaní bol Strašidlo aj 5/7!  19:12 prišlo najdlhšie spojenie prízemnou vlnou Vláďa Tři Dvory /p Slavětín 317km paráda. Podmienky vynikajúce. Rušáky nikde žiadne. Hneď o chvíľu to ale začalo, Thomas Birmingham bojoval s Milanom Senica…tak som si ho urobil tiež 1542km. Dookola samí Nemci, Holanďania a Angličania. Okolo deviatej počúvam Milana ako dáva výzvy a pod ním čo to nepočujem, výzva exp.Viking Talin Estónsko. Milan ich najprv vôbec nebral a aj mne trvalo, kým to všetko pobrali ale druhý DX večera bol na svete 1275km!

Posledný šok večera nastal tesne pred desiatou, brejk Michal Svidník /p Šimonka KN08RW Slánske Vrchy. Toto som nikdy v živote tu na strednom Slovensku nepočul. No uznajte, toto som si musel nahrať…

Michal mi daroval najdlhšie spojenie v rámci PD za 199km! Inak šiel výborne „až do rána bieleho“. Medzi poslednými súťažiacimi sa ozvali Jano NZ a Saigoňáci. Ešte som slabulinko bral Exp.Orava, ale na tých som sa už nevedel dokričať. Neviem čím to bolo, ale okolo jednej všetci robili ešte spojenia, ale ja už som nemal s kým. Všetkých som už v denníku mal. Prichádzal však ďalší problém, vzal som si denník iba na 100 spojení a načínal som posledný papier! Ešte že som ich netlačil obojstranne a zadnú stranu mali čistú… Okolo 1:30 som to zapichol, lebo už sa neozýval nik nový.

WP_20160813_17_14_09_Pro

Ráno som mal budík na 5:45, s tým že aby som bol o 6h ready… ale bola to už veľká bieda, málo staníc a okolo 8h už začínali nabiehať ruské stanice. Milo ma však prekvapili ľudia, ktorí sa mi na CB už roky neozvali a teraz áno. To ma skutočne potešilo. Podarilo sa aj niekoľko málo spojení do Českej republiky, ale na ten smer Sitno nikdy nejako extra dobre nechodilo.

Tesne po deviatej ide anténa dole a následne s Krokodílom balím a spolu „ohovárame“ známych. Určite sa im muselo štikútať.

Tak, jubilejný 20. ročník CBPD je za nami a treba povedať, že ionosféra si pre nás pripravila nevšedné predstavenie, veď 300 km spojenia po Slovensku sa robili tuším azda prvýkrát. Milo som bol prekvapený aj počtom a aktivitou domasedov, ktorých asi vyburcoval Marconi reklamou najmä na FB.

Ale nedá mi však nespomenúť ani tých, o ktorých som sa dozvedel len sprostredkovane: Áno, počul som viacerých výborne, ale neozval som sa, ja už len počúvam a neozývam sa…” Želám si, aby takíto „tiežcébéčkari“ do budúcna nabrali odvahy, zahodili strach a obavy a ozvali sa nám. Potešenie bude určite na oboch stranách. A tým, čo Vám žena kričí za chrbtom, že „zase tu škvrčíš?“, radím, aby si za 3€ kúpili sluchátka a bude po probléme, HI.

CB PD 2016 som si nenormálne užil, bola to veľká zábava. Teraz už len zostáva, správne papierový denník prepísať do CL6ky (alebo Excelu, pozn. red.), neurobiť chybu a poslať to Marconimu…a modliť sa, HI.

73 za jednočlennú Exp. MAFIA – Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na CBPD #1 – Po rokoch opäť na Sitne

  1. Števo ZV povedal:

    Tak som sa zamýšľal, že koľko rokov som na Sitne vlastne nebol….web CBDX.cz má vážení odpoveď na všetko.
    Je tomu 10 rokov !!!
    http://www.cbdx.cz/clanek1275-cb-liga-v-kvetnu.htm

    Ach ako ten čas letí…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*