SPL 2019 August

Už je síce dávno po prázdninách, ale vráťme sa my spolu ešte o mesiac naspäť. Prinášame Vám totiž vyhodnotenie augustového kola  Slovenskej portejblovej ligy…

 

August priniesol doslova záplavu denníkov. Kto za to mohol? No predsa Marconi a jeho každoročný Slovenský CB Poľný Deň. Do redakcie nakoniec dorazilo spolu 12 denníkov a ako tradične sme zostavili poradie podľa počtu bodov. Pekne sa nám to poradie mieša. Niektorí “favoriti” trochu zaváhali a nedarilo sa im, iným sa naopak darilo nad očakávania a dokonca máme aj nového účastníka ligy. Poďme ale pekne po poriadku…

Usaďte sa, urobte si pohodlie, navarte si kávičku alebo si ulejte pohár dobrého vínka 🙂 Ideme na to !

Marián Michalková mal doposiaľ v lige spolu 1112 bodov za 5 štartov. Tentokrát spravil viac bodov ako dosiahol za spomínaných 5 štartov. Darmo, už sa naučil, čo a ako a musíme s ním do budúcna už počítať ako s riadnym hráčom.  Marián už tradične vysielal z kóty Mozoľovci a do ligy poslal 23 spojení. Do tabuľky tak pridáva 1228 bodov a DX ako tradične s Milanom na Javorine 110km.

Presne rovnaký počet bodov 1228, získala Exp. Baťovan. Erixon PE, ktorý teraz suploval dovolenkujúceho Marconiho urobil z Penhýbla 21 spojení a mal teda vyšší priemer na jedno spojenie. Preto sme ho zaradili vo vyhodnotení pred Mariána. DX mal Križiakov na Jelenci 93km.

Exp. Krtko stále ostáva verná svojej kóte Drieňovica a počas CBPD sa im podarilo urobiť 31 spojení, do tabuľky pripisujú 2294 bodov a DX na Záhorákov na Veľkej Homoli 136km.

9.miesto v auguste získala Exp. Novohrad. Pavol Turičky urobil z Troch Chotárov spolu 29 platných spojení, do tabuľky zapisuje 2363 bodov a DX na Záhorákov 173km.

Čoraz lepšie výsledky dosahuje Alan Trnava. Pri CBPD obsadil kótu Šianec pri Hlohovci a odmenou mu je 40 spojení, do tabuľky mu pridávame 2865 bodov. Alan si vylepšil aj celkový DX, ktorý má aktuálne hodnotu 197km za spojenie s Tomášom Sruhy na Hoblovně.

SPL má nového účastníka. Augustovým denníkom sa k ostatným pridala Exp. Záhoráci. Lima Delta Zohor a Alexander Suchohrad v Poľnom Dni súťažili z Veľkej Homole, uznaných im bolo 36 spojení a do tabuľky pripisujú úvodných 3661 bodov. Ako najdlhšie spojenie majú Exp. Tatran na Štrbskom Plese 218km.

Exp. Mafia tentokrát opustila Kremnické vrchy a namierila si to na východ kvôli CBPD. V poľnom dni to bolo na bedňu, ale v SPL to na lepšie ako 6.miesto proste nestačilo. Po Slovensku to z Táňova lietalo, no predsalen im chýbalo kopec spojení na Moravu. Preto v auguste pridávajú iba 68 spojení a 6275 bodov. Vynahradili si to však parádnym Dxom na Exp. Radegast na Čerchove 508km. Urobiť štyristovku sa už podarí kadekomu, ale urobiť päťstovku, to sa podarí možno len niekoľko krát za rok.

Úspešnejšia ako mafiáni bola Exp. Križiaci na Jelenci. 79 spojení im hodilo spolu 6965 bodov a DX podobne na Radegastov ale iba 345km.

Ešte viac sa darilo Exp. Perún. Roman Teplička obsadil kótu Polom, pripisuje si 83 spojení, spolu 7530 bodov a DX do tretice Exp. Radegast tentokrát 442km.

Dostali sme sa na bedňu. Tretie augustové miesto získal Mates Brno. Mates štartoval v CBPD z kóty Reváň v Malej Fatre, získal 96 spojení, do tabuľky pridáva 8732 bodov. Najdlhší spojením mu bola opäť Exp. Radegast 426 km.

Tuhý boj o víťazstvo nielen v CB PD, ale aj v lige zviedli tentokrát Milan Senica a Exp. Marco Polo. Napriek tomu, že Milan mal v denníku o 25 spojení viac, na augustové prvenstvo to nestačilo. Kaso bol proste vyššie a mal v denníku dlhšie spojenia. Strieborná priečka teda patrí Milanovi Senica. Pre úplnosť Milan z Veľkej Javoriny urobil 158 spojení, do tabuľky pridáva 14827 bodov a DX na Radegastov 363 km.

Augustovým víťazom je Exp. Marco Polo. Kaso Žilina opäť potvrdil, prečo kóta Veľký Kriváň dostala prezývku víťazná. Hlavne zásluhou spojení na Moravu získal Kaso o zhruba 600bodov viac ako Milan. Spolu to bolo 133 spojení a 15431 bodov. Najdlhšie spojenie doletelo zhodne na Radegastov i Jindru Meclov na Škarmanke 454km.

Augustovým kolom sme uzavreli druhú tretinu súťaže. V tabuľke už veľké zmeny nenastali. Akurát Marco Polo predbehol Exp.Ondrej aj Jana Nové Zámky. Ešte však nič nie je rozhodnuté. Mafia má síce na prvom mieste náskok, ale o mesiac môže byť všetko inak. Najväčší súboj asi bude o tretie miesto, na ktoré si brúsia nechty aj Mates, aj Križiaci ale aj Perún. Otázne zostáva, či nejaké denníky pošle v ďalších mesiacoch Marco Polo. Ak by poslal tiež by pekne zamotal poradím. To sa však dozvieme až o mesiac v septemborovom vyhodnotení.

Najbližšou CB súťažou tak bude Matesov CB Maraton 48h 11.-13.októbra, na ktorý Vás srdečne pozývame.

To je z augustu všetko, tešíme sa na Vaše septembrové denníky. Nech Vám to lieta !!!

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2019 August

 1. Alan Trnava povedal:

  Ďakujem za vysvetlenie. Pozerám denníky a vidím, že takých volačiek, ktoré nie sú zložené z presného názvu bydliska, je viac.

 2. števo zv povedal:

  Dotyčný cébéčkar sa hlási ako “Pepa Klobouky JN99AD”….to je špatne.
  Pretože QTH Klobouky sa v JN99AD nenacjádzajú.
  Nachádzajú sa tam však Valašské Klobouky. Čiže správne to má byť Pepa Valašské Klobouky.
  Je to podobné ako Miro Bystrica, tiež by som to škrtol. Aká Bystrica??? Banská, Považská, Záhorská, Veľká , Malá ????
  QTH musí byť jasne dohľadateľné na mape. To “Valašské” tam byť musí, pretože ďalšie Klobouky sú u Brna JN88KX a my potrebujeme vedieť presné QTH.

 3. Alan Trnava povedal:

  Ahojte. V prvom rade – díky za vyhodnotenie. Super práca.
  Chcem sa spýtať na moje zrušené spojenie č.40 – Pepa Klobouky /p Krajčice.
  Spojenie mi bolo zrušené kvôli “neúplnej volačke”, ktorá by mala byť Pepa Valašské Klobouky /p Krajčice. Prebehol som si nejaké denníky aj banku denníkov a našiel som 2 druhy uznaných spojení s touto stanicou. 1. Pepa Klobouky Valašské Klobouky /p Krajčice, ale boli uznané aj 2. Pepa Klobouky /p Krajčice. Možno niekto v cl6 pri závode nahadzuje spojenie rovno z databázy a tam je uložená volačka nie presne identická s aktuálnou volačkou čo uvádza stanica v éteri. Volačku “Pepa Valašské Klobouky” som v denníkoch nenašiel. Ale v princípe je to to isté.
  Ja myslím, že mi bola diktovaná volačka len “Pepa Klobouky” a portejbl.
  Píšem to preto, aby v budúcnosti nevznikli nezrovnalosti, aj pre ostatných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*