Zbierka na CB opakovač Novohrad

Boli sme požiadaní o zverejnenie nasledovnej výzvy o pomoc…

CB partia Novohradčanov okolo FormatXa Veľký Krtíš a Róberta Fiľakovo organizuje zbierku na obnovu a opravu opakovača Novohrad (CB kanál č.3).

Kto máte záujem a chuť prispieť na dobrú vec, môžete tak urobiť na číslo účtu SK 135600 0000 0060 6925 6001. Do poznámky zadajte svoju volačku + “papagáj”, aby sa dalo ľahšie a rýchlejšie identifikovať, kto platbu poslal.

73 Števo Zvolen SK-525

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

9 reakcií na Zbierka na CB opakovač Novohrad

 1. Felix Francova Lhota povedal:

  Jano.
  V CB48M Matese Brno plánuju jít na /p Půlčiny a udělat tam nějaký (jak by to řekli Angláni) “site survey” cos se qrm a dovolanosti týče.
  Elektrina tam je ( qrm nevím ale Mirkovi Lidečko to na magnetce pár metrů od mikrovlnných spojů nic nedělalo ale je pravda že to bylo pár minut ) je tam stará garáž a na ní právě ty mikrovlny tak tam by se dala antenka dát. Pokud prověření v CB48M dopadne pozitivně můžeme začít debatovat. Jakožto student mám času jako husa klasu.

 2. Jano-Korňa povedal:

  sledujem to tu jednym ockom.

  1- ten papagaj nieje moj
  2-skuste zohnat “dobru” kotu s elektrikou,
  – kde by bolo mozne dat aspon polku antenu,
  – nie je v pasme 27MHz rusenie (koli tomu sme nas prvy pokus na
  Velkej Raci museli zrusit)
  – zistite kolko ludi dookola ma DTMFko, alebo by bolo ochotnych si ho
  zohnat koli papagajovi. (npr. stanicka CRT Megapro, CRT2000 je
  schopna tam ten krizik a hviezdicku davat automaticky)
  3- porozmyslajte kolko sa vas najde, aby ste finacovali elektriku (my na Kysucky papagaj CH73 sme traja a dohodli sme sa po 20E rocne…….cosi malo navyse ostane poskytovatelovi QTH)
  4- Je treba pocitat s nutnostou obcasneho “servisu”………..kto tam pojde a ci sa to da stihnut na dane QTH na otocku (po “fajronte”)……..verte nadsenie casom upadne a dovolenku si asi nikto koli tomu brat nebude.
  (5- naucte sa filtrovat komentare od “osadenstva”…..zarucene sa najdu kritici co nepohnu prstom, ak spomeniete prispevok na pasme, tak sa na dva dni radsej ani neozvu, a v pripade ze vam papagaj prestane ist, tak budu najmudrejsi ze ste to mali urobit inac.)

  porozmyslajte a ak v tom mate jasno tak dajte vediet, preposlem kontakt na majitela papagaja.

 3. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Ahojte,
  podľa mňa by bolo celkom dobré umiestnenie opakovača na Šianci nad Hlohovcom.
  Je tam stožiar, na ktorom je viacero antén, z toho niečo je pre WiFi internet. Neviem komu stožiar patrí, ale mám kontakt na človeka, čo tam má tie WiFi antény. Ak by ste chceli prívod napájania z rozvádzača, tak to bude zrejme trochu zložitejšie.

 4. Felix Francova Lhota povedal:

  Ahoj Matesi.
  Velká Javořina… To by byla potřeba CB stanice s dobrými filtry jelikož tam se přehltí vše.
  Jelenec… Tam není kde dát anténu aby to bylo “omni” jelikož poslední patro má nad sebou ještě čepičku a to je asi 8m nad platformou posledního patra. Bylo by potřeba tam dát nějakou konzoli a na ni anténu.

 5. Ľuboš Miloslavov povedal:

  Zdravím páni….MateS….Janko….ja už som v minulosti…..nedávnej….3…4 ..mesiace spominal že by som chcel v blízkej budúcnosti sprevadzkovat papagaja tu na dolniakoch…Miloslavov….motory by som zatiaľ prevádzkoval skúšobné iba ja ….Ľuboš Miloslavov……len chýbajú mi náležite komponenty….takže,ak niekomu doma leží len tak v šufliku papagaj, rád ho prijmem na skúšku tu u mňa v okoli BA…..ak sa osvedčí bude to len na dobro nás všetkých…..ak nie…..vrátim ho späť….takže panstvo……Všetko na papagaja už mám…..len tu skrinku čo to opakuje potrebujem…..takže ak máte záujem, aby sa tu začalo niečo diať….kontakt na mňa máte a z radosťou očakávam vaše reakcie na môj návrh…..ja viem….nie som na kopci, ale za pokus to stojí…..čo vám na to……

 6. Mates Brno povedal:

  Dík za info Janko!

  Je aj celkom škoda, keď taký opakovač leží v šuflíku. Nepíšem preto, že by som ho vedel hneď niekam umiestniť, aj keď si viem predstaviť niekoľko miest, kde by zaplnil medzeru. Napríklad v južnej časti moravsko-slovenského pomedzia (V.Javorina, Jelenec, Mikulčin Vrch/vyškovec) alebo na Kamzíku, Pezinskej Babe/Čmeľku, Inovci, Zobore, prípadne V.Inovci. Všade tam sú nejaké zariadenia a dal by sa skúsiť iniciovať nejaký kontakt. Máme SCBR, možno by sme mohli ako združenie skúsiť zistiť na koho sa obrátiť a osloviť.

  To može byť ale beh na dlhú trať a napadlo ma, že ak je opakovač v šuflíku, či by sme nemali jednoducho zistiť, kto z nás alebo ďalších užívateľov CB pásma má najlepšie QTH a namiesto do šuflíka, umiestniť zatiaľ opakovač tam, aj keby to nebol bohvieaký kopec. Skrátka nejaké miesto, kde ho využije viac ľudí ako v šuflíku, aj keby to mali byť traja-štyria CBčkári. Keď pozerám na vlastné denníky a súťaž domasedov v CB poľnom dni, tak nádejne vyzerajú Stará Vrana Nitra (je tušim na menšom kopečku na Klokočine?), Smrečok Záp. Tatry (aspoň trochu na kopci, prepojenie Liptov-Popradská kotlina?), Peter Urmince alebo Miro/Zef Lehota pod Vtáčnikom (lepšie prepojenie Hornej Nitry s oblastami na juhu), Ján-33/Delta Stará Turá (neviem aké má presne domáce QTH, ale teoreticky prepojenie Slovácka s Považím), Dana Horné Paučíkovo (pekne vysoké QTH, ale možno blízko papagája na CH3), Rado Dúbravka (prepojenie Záhoria a Žitného ostrova?).

  Čo poviete?

 7. JanoKorňa povedal:

  mimochodom viem o opakovaci “v sufliku” co je ovladany DTMF * a # a vie aj odosielat sam svoje nacionale raz za X minut. kedze nevyslo prislubene QTH tak ostal nenamontovany.
  – vaznym zaujemcom co by vedli o dobrom QTH a boli by ho ochotny prevadzkovat je k dispozicii.

 8. števo zv povedal:

  Ahoj Mates
  Opakovač aj v súčastnosti v prevádzke je. Osobne ho doma využíva Cyro.
  Napríklad v utorok na Veľkom Kriváni som ho mal na rúčke 4/1 ale Esmeraldu Zvolen 5/7, takže niekde určite bude chyba.
  Viem, že sa plánuje meniť viacero vecí, ale hlavne anténa!

 9. Mates Brno povedal:

  Na opakovač prispejem, občas sa naň prihlasujem s okolia Banskej Štiavnice.

  Keďže nemám kontakt na Novohradskú župu, pýtam sa ale tu ako organizátor CBM48, kde som s opakovačom počítal (zrejme teda v súčasnosti nefunguje aj keď mám dojem, že na Pilsku som ho ešte počul), že či je nejaká šanca, že bude 11.10. k dispozícii. Aby som prípadne mohol kanál z webu súťaže odstrániť (https://www.fi.muni.cz/~lexa/cbm48/kontrol.html) a nemýlil ľudí – počítal som, že by sa naň okrem súťažiacich mohla dovolať košická kontrolka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*