SPL 2019 apríl

A je tu ďalšie vyhodnotenie Slovenskej portejblovej ligy. Aprílové kolo bolo tiež celkom zaujímavé …

 

Do uzávierky tentokrát dorazilo 10 denníkov. Niektorí ligoví hráči “pauzovali”, ale na druhej strane máme ďalších dvoch nových účastníkov. Celkovo je teda v SPL už 14 súťažiacich, len tak ďalej. Poďme ale opäť pekne po poriadku. Opäť všetci vyrazili v jeden deň a to 20.apríla. Podmienky šírenia boli tentokrát ale veľmi zlé a tomu zodpovedajú aj výsledky. Výsledky si predstavíme opäť podľa získaných bodov.

Marián Michalková vyrazil opäť k Mozoľovcom, opäť ulovil 8 spojení, čo predstavuje 355bodov a DX zapisuje 108km rovnako na Veľký Lopeník, tak ako pred mesiacom. Marián už nie je na dne priebežnej tabuľky SPL, ale je na 13.mieste.

Novým súťažiacim je Alan Trnava, ktorý poslal denník z Brhloviec, kde získal 6 spojení, spolu teda zapisuje 480 bodov a DX 113km na Žalostinú. Alan sa usadil zatiaľ priebežne na dne tabuľky.

8.miesto v apríli získala Exp. Križiaci. Na bezmennej kóte blízko Modry získali 24 spojení, spolu zapisujú 2212 bodov a DX zapisujú 180km na Exp. Novohrad. Križiaci klesli zo štvrtej na priebežnú piatu priečku.

Siedme aprílové miesto patrí Exp. Baťovan. Marconi Partizánske a Alex Radošiná priviezli z Kaktus Majáku 37 spojení, 2228 bodov a DX 160km na Matesa Brno. Baťovan sa týmto denníkom udržal na priebežnom 10.mieste.

6.miesto v apríli si vybojovala Exp. Krtko. Krtkovci sa držia svojej Drieňovice ako kliešť. Tentokrát to ale nelietalo dobre ani odtiaľ. Zlé podmienky mali všetci rovnako. Nakoniec teda zapisujú 30 spojení, 2236 bodov a DX 139km s Radom Dúbravka na Rakúsky Hundsheimer Berg. Krtko si udržala priebežné 9.miesto.

Ideme na prvú päťku. Piaty najlepší aprílový denník získal staronový účastník SPL Exp. Apollo. Fiľakovčania vyrazili na známu kótu Táňovo a odmenou im nakoniec bolo 42 platných spojení, škoda chýb v denníku. Do tabuľky zapisujú úvodných 3644 bodov a DX 227km na Matesa Brno. Robo a Tomáš Fiľakovo sa týmto zápisom dostali na priebežné 11.miesto SPL. Tešíme sa na ďalšie Vaše denníky!

Štvrté miesto v apríli získala Exp. Ondrej. Marián a Terka Strečno obsadili známu kótu Polom. Ani z Polomu to však nechodilo ako poznáme. Napokon ale zapisujú spolu 57 spojení, 3698 bodov a DX 184km na Tomáša Sruby. Keďže Mates Brno tento mesiac denník neposlal Ondrej sa opäť vracia na priebežné druhé miesto.

Na treťom mieste je celkom príjemné prekvapenie Exp. Perún. Roman Teplička a Peter Terchová začali podstatne skôr než všetci ostatní a možno aj práve preto sú bronzoví. Z obľúbeného Mravečníka zapisujú 72 spojení a 4680 bodov. Podmienky ale nepriali ani im a tak DX iba 187km na Tomáša Sruby. Perún sa aj napriek dobrému výsledku nikam neposunul a je priebežne na 7.mieste.

Na prvých dvoch miestach nebolo tentokrát žiadne prekvapenie. Najlepšie sa darilo Milanovi Senica a Mafii. Nakoniec druhé aprílové miesto patrí Milanovi Senica. Ten zo Žalostinej priviezol  113 spojení. Vďaka bezchybnému denníku pridáva do tabuľky 8312 bodov. Milanovi to lietalo azda najlepšie zo všetkých. Ako jediný ulovil Exp. Radegast a zapisuje DX 328km!, čo bolo najdlhšie spojenie víkendu. Milan stúpa v tabuľke nahor, bol piaty, ale už je tretí. Bacha na neho dámy a páni, cítim, že teraz nám už pôjde po krku 🙂 A pridám ešte jednu perličku, Milanko sa nám medzi časom stal starým otcom, takže dodatočne gratulujeme, “Dedo”  !!!

Víťazom aprílového kola SPL je opäť Exp. Mafia. Napriek tomu, že jej to nechodilo tak dobre ako Milanovi, aj tak má Števo Zvolen lepší výsledok. Ako to? Pohľad do denníka Vám to odhalí jasne. Mafia začala vysielať už v sobotu ráno o 7h a vysielala až do polnoci. Napriek zlým podmienkam šírenia pozbierala všetky spojenia z okolia. A ako sa hovorí babka k babce, budú kapce. Suchá Hora Mafii nakoniec priniesla 137 spojení a 11273 bodov. Aj napriek dvojitému HáBéčku ani Mafia Radegastov neulovila a tak DX zapisuje iba 301km na Vláďu Tři Dvory.

A to je z aprílového vyhodnotenia všetko. Tu je priebežná tabuľka. Do Vašej pozornosti opäť dávam blížiaci sa termín EBH2019 (1.-2.júna). Je to už o chvíľu !!! a pre ligových hráčov je jasné, že denníky z EBH sa môžu poslať aj do SPL. Všetkým veľa šťastia…

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*