SPL 2019 jún

Dovolenky trošku zaúradovali a preto júnové vyhodnotenie Slovenskej portejblovej ligy prinášame s niekoľko dňovým meškaním…

 

Napriek konaniu súťaže Éter bez Hraníc aj napriek Palovmu článku, že tieto denníky môžu všetci poslať aj do ligy na kontrolu prišlo iba 8 denníkov. Nuž čo, vyhodnotili sme teda len to, čo prišlo. Je to ale škoda.

Mates Brno ako jediný neposlal denník z termínu konania EBH, nakoľko v EBH štartoval z Moravy. Mates štartoval z Tanádu v Štiavnických Vrchoch, ale v tento termín ale veľa protistaníc v éteri nebolo, preto je to pre Matesa jeden z tých slabších výsledkov – 32 spojení, 2183 bodov a DX s 135km.

Exp. Baťovan síce v EBH nesúťažila, ale denník do ligy nám predsalen poslali. Erixon Partizánske vyskúšal kótu Veľký Vrch. Odmenou mu bolo spolu 42 spojení, 2871 bodov a DX zapisuje 178km na Matesa Brno /p Ostružná. Baťovancom tento výsledok však stačil iba na siedmu júnovú priečku.

Šieste júnové miesto získala Exp. Krtko. FormatX a VK-3 štartovali z obľúbenej kóty Drieňovica. V čase EBH urobili spolu 31 spojení. Do tabuľky Krtkovci pridávajú 3023 bodov a DX 161km k Saigoňákom na Kobylu.

O čosi lepšie si počínala Exp. Perún. Na obľúbenej kóte Mravečník získali spolu 73 spojení, 6797 bodov a krásny DX 453km na Exp. Radegast na Čerchove.

Júnovú zemiakovú medailu získala Exp. Mafia. Cyro a Števo síce zo Skalky vyhrali slovenskú časť EBH, ale po odrátaní duplicitných spojení s kontrolnými stanicami to v SPL nestačilo na lepšie ako štvrté miesto. Mafiáni teda pripisujú 117 spojení a 12239 bodov. Ako tradične DX smeroval na Radegastov na Čerchove 455km. Mafiáni síce stratili kúsok zo svojho náskoku, ale naďalej sú lídrom SPL s veľkým náskokom.

O niečo lepší denník sa podaril Exp. Križiaci. Z kóty Skalnatá im to v EBH stačilo na druhé miest a júnovom kole SPL na tretie. Našli sa totiž ešte dvaja lepší. Križiaci do tabuľky pridávajú spolu 104 spojení, 12752bodov a DX na Exp. Ferda na Mědenec 372km. Križiakom patrí priebežná tretia priečka, tesne pred Matesom Brno.

O pár bodov viac ako Križiaci získal počas EBH Jano Nové Zámky na Veľkej Lúke na Martinkách. Ako kontrolná a bonusová stanica urobil 120 platných spojení, do tabuľky pripisuje 12989 bodov. Jeho najdlhšie spojenie zaletelo k Jindrovi Meclov 437km. Jano v tabuľke poskočil na priebežné siedme miesto.

Úplne jednoznačným víťazom júnového kola SPL sa stala druhá kontrolno-bonusová stanica EBH Milan Senica na Veľkej Javorine. Milan do tabuľky pridáva 167 platných spojení, 18535 bodov a DX na Exp. Crussader na Dyleni 394km. Milan pomaly ale iste začína sťahovať náskok Mafie, druhú priečku má už ale jasne v rukách s veľkým náskokom.

Viac denníkov tentokrát nedorazilo. SPL je presne v polovici a priebežná tabuľka sa celkom zaujímavo premiešala. Bude to určite ešte zaujímavé. Júlové štarty si takmer všetci ligoví hráči ponechali na termín konania LPD CL a tak najbližšia súťaž, ktorá nás čaká je CB Poľný Deň 10.-11.augusta. Tak teda dopočutia…

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*