Generálka je za nami, v auguste ideme naostro

Posledný júlový víkend bolo CB pásmo plné súťažných výziev a v polovici augusta si to celé s nejakými zmenami zopakujeme.

23. ročník Slovenského CB poľného dňa sa blíži a prví účastníci už avizujú svoje štarty. Zopakujme si preto základné informácie.

CB poľný deň sa koná druhý augustový víkend od 10. augusta 2019, 17:00 h do 11. augusta 2019, 09:00h. Štart je možný iba z územia Slovenska, hraničné kóty sú povolené. Platné sú spojenia so všetkými stanicami (stabil, mobil, portejbl) z územia Slovenskej republiky.  Denník musí byť odoslaný vo formáte .cl6, program je k dispozícii na stiahnutie tu.

Na rozdiel od EBH sa v tejto súťaži kóty neprihlasujú, platí teda pravidlo kto prv príde, ten prv melie… Ale cébečkári sú kolegiálni a napriek si nerobia. Pre všetkých sme pripravili možnosť dať ostatným vedieť, kto kam ide súťažiť

Čo musí obsahovať denník?
V každom riadku musí byť uvedený dátum a čas spojenia, volačka a QTH. Ak je stanica na portejbli alebo v mobile, musí to byť v riadku uvedené. Pre platné spojenie sú potrebné aj lokátor a reporty.

Vzory spojenia:
10.08.2019, 18:00 | exp. Baťovan /p Marhát JN88XO | 59 | 59
10.08.2019, 18:02 | Marconi Partizánske JN98EP| 55 | 56
10.08.2019, 18:05 | Jaro kamión Kremnica /m cesta R1 pri Žiari n.Hronom JN98KO | 35 | 5-

Na rozdiel od Slovenskej portejblovej ligy je možné s jednou volačkou spraviť len jedno spojenie. Čiže
– Marconi Partizánske JN98EP
– Marconi Partizánske /p JN98GO
– Marconi Partizánske /m JN98ER
sú duplicitné spojenia a bude uznané iba to, ktoré bolo uskutočnené ako prvé podľa času v denníku.

Mnohí počas CBPD robia spojenia aj s českými protistanicami, pretože denník posielajú aj do slovenskej či českej ligy. Ak sa v denníku poslanom na vyhodnotenie pre CB poľný deň objavia aj spojenia mimo Slovenska, organizátor tieto spojenia nebude brať do úvahy a pridelí im 0 bodov. Uľahčíte nám však robotu a čas, ak spojenia sami vymažete a pošlete čistý Sk denník.

Vlani sme sa stretli s niekoľkými prípadmi, kedy stanica z domáceho QTH prihrala bodíky navyše iba tej svojej obľúbenej expedícii/portejblistovi. Nie je to zakázané, ani to nijako nevieme ovplyvniť, ale je to prinajmenšom neférové, najmä keď dotyčného domaseda počuje a volá niekoľko ďalších portejblistov.

Opäť budeme vyhodnocovať aj najaktívnejšie stanice z domácich QTH. Preto všetci tí, ktorí sa z akýchkoľvek dôvodov budete zdržiavať doma, neváhajte zapnúť stanice a volať na portejblistov. Z ich denníkov vznikne poradie a vy môžete získať nejaký darček.

Takže ostáva pripraviť techniku, vybrať si kótu a… “Výzva poľný deň !”

73! Marconi Partizánske.
foto: účastníci CBPD v minulých rokoch

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*