SPL 2020 Apríl

Mesiac apríl sa stále niesol v krízovomm režime. Napriek situácii vyrazilo na kopce spolu osem súťažných tímov či jednotlivcov…

 

SPL pokračovala v krízovom režime ďalej. Na kopce sme vyrážali zodpovedne, buď single (Marian Michalková či Milan Senica) alebo ako multi rodinní príslušníci (Terka a Marián Strečno či Cyro a Števo Zvolen). Pevne verím, že o mesiac to už bude minulosťou. Poďme ale k samotnému vyhodnoteniu mesiaca apríl. Na kontrolu dorazilo spolu osem denníkov.

8. miesto – tak ako skoro vždy obsadil Marian Michalková. Z chalupy v doline na Michalkovej sa mu podarilo 5 spojení a do tabuľky zapisuje 205 bodov. Najdlhšie spojenie rovnaké ako pred mesiacom Milan Senica /p Žalostiná 127 km.

7. miesto – Exp. Perún si v apríli zobrala akosi voľno. Za hodinku a pol z kóty Straník zapisujú spolu 13 spojení, 599 bodov a najdlhšie spojenie na Kamzík s Exp. Výstrkov 168km.

6. miesto – SPL má nového účastníka. Dvanástym odvážnym je Jano Žiar nad Hronom, ktorý súťaží pod názvom Exp. Chobot. Jano nám zaslal denník zo známej kóty Trnovník, kde sa mu podarilo úvodných 16 platných spojení. Do tabuľky pripisuje 751 bodov a najdlhšie spojenie s Kocúrom Vrbové 93km.

5. miesto – Exp. Mafia vyrazila na úplne novú neprebádanú kótu Kukučkov kopec. Cyro a Števo testovali rôzne antény pred EBH. Miesto to bolo krásne, aj počasie prialo, ale kóta sa ukázala ako nie veľmi vhodná na nejaké extra výsledky, lebo dôležité smery sú zrejme tienené nejakými inými kopcami v okolí. Celkovo tak zapisujú 34 spojení, 1794 bodov. DX zaletel na Žalostinú k Milanovi Senica 140km. Mafia si po aprílovom kole neudržala štvrté miesto a klesla na piate.

4. miesto – Exp. Výstrkov nám čoraz viac začína vystrkovať rožky! Luboš s Jankou Miloslavov mali tentokrát na kóte Kamzík aj posily. Možno aj tým zapisujú zatiaľ svoj najlepší výsledok a to 29 spojení, 1782 bodov a najdlhšie spojenie s Exp. Perún na Straníku 168km.

3. miesto – na bronzovú priečku to v apríli dotiahla Exp. Baťovan. Marconi s partiou víkendovali na známom Kaktus Majáku ako náhrada za stretnutie na Remate. Popri práci na chate si ale našli čas aj na vysielanie. Spolu urobili 29 spojení, čo im hodilo 2278 bodov a najdlhšie spojenie zaletelo až do talianskeho Bergama 771km. Dúfam, že im taliáni neposlali s reportom aj koronavírus 🙂 Baťovan týmto výsledkom preskočili Mafiu a je aktuálne na štvrtom mieste.

2.miesto – Exp. Matej vyrazila opäť na Polom a i keď im to lietalo horšie než obvykle nakoniec sú strieborní. Spolu zapisujú 46 spojení, 3054 bodov a najdlhšie spojenie s Matesom Brno /p Velká Baba 170km. Matej je stále pevne a neotrasiteľne na priebežnom druhom mieste.

1. miesto – možno sa budem opakovať, ale Milan Senica si ide stále akoby vlastnú súťaž. Aj v apríli mu nedokázal nikto konkurovať. Kóta Žalostiná mu priniesla 80 spojení, 5713 bodov a hneď prvé spojenie bolo  najdlhším, klasicky skoro ako vždy ním bola Exp. Radegast na Křížovom vrchu 321km. Milan opäť navýšil svoj náskok skoro o 3.000 bodov a je aj naďalej lídrom SPL.

To je z mesiaca apríl všetko. Priebežné poradie a zoznam denníkov je tu. SPL je aktuálne v tretine a z tabuľky je vidieť, že jediný kto ako tak drží krok s Milanom je Exp. Matej. Ostatní tomuto tempu jednoducho nestíhajú. Blížia sa však letné mesiace a možno niektorí odvážlivci vyrazia na vyššie položené kóty (Kriváň, Krížna, Chopok, Martinské Hole) a ponaháňajú Milanka 🙂

V mesiaci máj bude na kopcoch zo začiatku zrejme aktivity pomenej a to preto, že všetci si svoj štart ponechajú na dátum súťaže Éter bez Hraníc (30.-31.máj). Ale možno niekto bude chcieť ešte pred súťažou testovať a niekam predsa vyrazí. Pozorne sledujte stránku, kde môžete nechať info ostatným o svojom portejbli či expedícii.

Ak Ste sa dočítali až sem, tak mi už nezostáva nič iné, len poďakovať za pozornosť a dopočutia pri EBH.

73
Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2020 Apríl

 1. števo zv povedal:

  Opravený výsledok u Exp. Baťovan, ďakujem Marconi.

 2. Marconi Partizánske povedal:

  Ahoj Števo,
  si si istý správnosťou výsledkov tohto kola?

 3. Marián Strečno povedal:

  Fajn Števo, verím, že vyhodnocovacie tempo udržíš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*