SPL 2020 November

Ďalším kolom pokračovala SPL. S poklesom teplôt, poklesol aj počet zaslaných denníkov. Holt na kopce vyrážajú už len tí najtvrdší bojovníci…

 

Zima je už tu. Na niektorých kopcoch sa to už belie, inde síce nie, ale teplota klesá k nule a aj pod ňu. Preto väčšina súťažiacich vyrazila viacmenej na otočku. Prišli, postavili, odvysielali, všetko zbalili a hybáj domov. Samozrejme nie všetci. V tomto mesiaci žiadna súťaž nebola a tak nie všetci vyrazili v jeden termín. Aj podmienky už začínajú byť zimné. DXy nikde aj dlhých spojení bolo ako šafránu.

Potešiteľný je ale fakt, že už druhý mesiac po sebe som nenašiel v denníkoch nejaké závažné chyby a tak ako Mikulášsky darček dostali odo mňa všetci súťažiaci všetky uznané spojenia. Oproti novembru ich bolo ale podstatne menej, teraz 250.

Poďme na samotné vyhodnotenie. Dnes to bude rýchlejšie, keďže prišlo len šesť denníkov.

6. miesto – obsadila Exp. Chobot. Jano Žiar vyrazil pod kótu Tanád, žiaľ nebolo to cez víkend ale vo sviatok 17.11.2020. Zrejme asi všetci protestovali proti – hádam ani sami nevedeli komu. Možno aj preto sú v logu iba 3 spojenia, 143 bodov a najdlhšie spojenie s Alexom Radošiná 70km.

5. miesto – obsadil Marian Michalková, ktorému sa darilo o malinký chĺpoček viacej. Marián klasicky od Mozoľovcov urobil spolu 6 spojení, viac nepočul. Marián pridáva do tabuľky 237 bodov a DX už taktiež klasicky Milan Senica /p Žalostiná 127km. Podľa mňa by si tieto DXy už mohol Milan u Mariana každý mesiac normálne fakturovať 🙂

4. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi Partizánske ako jeden z mála poňal novembrový portejbl turisticky a opäť zdolal kótu Vtáčnik. Za necelé 3h prevádzky si domov priniesol 35 spojení a 1964bodov. Na drôtovú anténu viac než slušné. Najdlhšie spojenie urobil až to posledné – Míla Benešov /p Skalky 198km.

3. miesto – obsadila Exp. Matej. Marian s Terkou to striedajú, tentokrát vyrazili na Butorky a opäť vydržali až do rána. V ten víkend, ale podmienky veľmi spojeniam nepriali a preto iba 63 spojení s nízkym priemerom na spojenie a 4140 bodov. DX zaletel k Vráťovi Jaroměř /p Skutina 189km.

Aj v mesiaci november prebiehal na diaľku súboj o prvé miesto medzi Milanom Senica a Expedíciou Mafia. Títo dvaja súťažiaci bojujú a ako výsledky ukázali, tento boj ešte zďaleka neskončil.

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan vyrazil na Žalostinú, vydržal skoro až do pol noci a odmenou mu bolo 82 spojení. Žalostiná však nie je Veľká Javorina a priemer na spojenie tu vždy býva nižší. Tentokrát to bolo cca 73km/spojenie. Milan za november do tabuľky pridáva 5935bodov a DX zaletel ak k Radegastom na Křížový vrch 321km. Je to výborný výsledok, ale Exp. Mafia predsalen dala o málinko viacej.

1. miesto – obsadila teda Exp. Mafia. Nebolo to ale až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Začalo sa už aj taktizovať. Mafia preto vyrazila a novú kótu v Kremnických vrchoch o týždeň skôr pred Milanom. Podmienky však boli tak zlé, že v denníku nebolo ani jediné spojenie nad 100km. Keďže tento výjazd nebol konkurencieschopný musela Mafia vyraziť ešte raz. Už neriskovala a zvolila overenú kótu Skalka a darilo sa jej diametrálne odlišne než pre týždňom. Za podobný čas ako Milan urobil Števo 60 spojení. Skalka má však takmer dvojnásobnú nadmorskú výšku ako Žalostiná a podľa mňa hlavne toto spôsobilo, že Mafia dosiahla vyšší priemer na spojenie. V konečnom dôsledku to nakoniec znamenalo, že do tabuľky pripisuje 6314 bodov, čo bolo o máličko viac ako Milan. Mafii celkom vyšiel aj DX, na V3D /p Kozákov to mali 336km, čo bolo najdlhšie spojenie v novembri celkom.

Ak to po októbrových výsledkoch bolo medzi Milanom a Mafiou tesné, tak po novembrových výsledkoch to je ešte tesnejšie. Mafia stiahla ďalších 379 bodov. Aktuálne vedie stále Milan, má na konte 85.974 bodov, ale Mafia na druhom mieste má len o máličko menej 85.022 bodov. Milan teda stále vedie o 952 bodov, no o celkovom víťazovi rozhodne až posledné decembrové kolo. Takýto tesný súboj tu už veľa rokov nebol. Vyhrať stále môže ktorýkoľvek z nich. Uvidíme, ako sa im teda bude v decembri dariť.

To je z decembrového vyhodnotenia všetko, priebežné výsledky sú TU. Už tento víkend sa začína pilotné kolo novej dlhodobej CB súťaž Čtvero ročních období, s ktorou prichádza Radek Lichnov. Viacerí z Vás už teraz avizujú svoju účasť, preto týmto vyzývam aj ostatných zapojte sa do súťaže aj Vy.

Inak Vám želám pokojné Vianočné Sviatky a zostaňte zdraví.

73

Števo Zvolen SK-525

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*