SPL 2021 Apríl

Slovenská Portejblová Liga pokračovala aprílovým kolom. Ak som minulý mesiac písal, že podmienky súťažiacim nepriali, tak to bolo presne naopak a súťažiaci mali doslova žatvu na spojenia…

 

V apríli úplne všetci súťažiaci na svoj štart využili Jarný CB Závod. Pandemické čísla sa zlepšujú, uvoľňujú sa zákazy a konečne sme mohli ísť porteblovať aj do iných okresov. Aj podmienky šírenia akoby mali po zákazoch a predviedli sa nám v plnej kráse a viacerým doslova darovali hrúzu spojení. Až osem súťažiacich poslal denník s viac ako 100 spojeniami!

Prišlo 15 denníkov a vykonaných bolo 1499 spojení na Slovensko, do Čiech a Rakúska. DX odrazom sa opäť nepodaril nikomu – neboli podmienky. Najdlhšie spojenie tentokrát urobila Exp. Marco Polo s Exp. Radegast 419km. Pozrite sa na všetky spojenia…

mapa_4_2021

Poďme sa teda spolu pozrieť komu sa v apríli ako darilo.

15. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Luboš Miloslavov vysielal tradične z Bajkalskej. V denníku mal tentokrát 32 spojení a celkovo si Výstrkovčania do tabuľky pridávajú 1196 bodov. Opäť si vylepšili aj ODX súťaže, keď urobili Exp. Mafia /p Skalka 150km. V tabuľke poskočili z 18. na 16.miesto.

14. miesto – získala Exp. Javorina, ktorá z kóty Butkov poslala denník s 28 platnými spojeniami. Za ne získala 1580 bodov a najdlhšie spojenie zapisuje na Víťu Krnov /p Liščí Vrch 115km. Javorina si 14.miesto neudržala a jedno miesto klesla.

13. miesto – získal Marian Michalková. Marian opäť štartoval z pohoria Poľana, konkrétne z kóty Kruhy a podarilo sa mu uskutočniť 25 spojení. Do tabuľky pridáva 2370 bodov a vylepšil si aj tohtoročný ODX, keď najďalej sa dokričal až na Rada Dúbravka Bratislava /p Somár 170km. Marian po tomto kole klesol o jednu priečku na 14.miesto.

12. miesto – tam sa umiestnila Exp. Chobot. Jano Žiar štartoval zo Štiavnických vrchov, zo sedla Červená Studňa a urobil 45 platných spojení. Do tabuľky pridáva 3757 bodov a takisto aj pekný ODX na Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 203km. Chobot aj napriek tomu klesá z 12. na 13.priečku.

11. miesto – patrí Exp. Krtko. Z kade inde než z Drieňovice sa im podarilo 42 spojení, čo im v prepočte hodilo 3586 bodov a ODX na Rada Dúbravka Bratislava /p Somár 148km. Ani Krtko si svoju pozíciu neudržal a klesá o jedno miesto na 12.priečku.

10. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Na kóte Kykula vysielali aj Kojoti, takže tam bolo veselo. Bažanti poslali denník s 77 platnými spojeniami, za ktoré pridávajú do tabuľky spolu 4711 bodov. Ich ODXom bol Mates Brno /p Smrček 151km. Bažanti priebežne klesli zo siedmej na deviatu priečku.

9. miesto – získali “Echáči”. Exp. Echo z kóty Nad Oborou poslali denník so 101 spojeniami. Stačilo to na zisk 6607 bodov a ODX zaletel až na ďaleký východ k Michalovi Svidník /p Čierna Hora 257km, čo je zároveň aj nový ODX Echáčov v tomto roku. Echáči si dokázali udržal priebežnú šiestu priečku.

8. miesto – o deväť bodíkov viac ako Echo získala Exp. Baťovan. Erixon PE tentokrát z Buchlova vykonal 81 spojení, získal za ne 6616 bodov a ODX zaletel až na Kozákov k Vláďovi Tři Dvory 323km, čo je aj ich nový ODX  v novej sezóne. Baťovan si udržal priebežnú ôsmu priečku.

7. miesto – získal Jano Nové Zámky. JNZ štartoval z rozhľadne Poľana, 111 spojení mu stačilo na zisk 7810 bodov a najdlhšie spojenie zapisuje na Exp. Favorit /p Karlštejn 149km, čím si vylepšil svoj januárový ODX. Výborný výsledok Jana doslova vystrelil z 15. na 10.miesto.

6. miesto – pomaličky potichúčky ale čoraz častejšie nám začína vystrkovať rožky Exp. Trnaváci. Opäť poslal výborný denník. Z kóty Havran si domov odniesli 107 spojení a do priebežnej tabuľky pripisuje ďalších 7843 bodov. Aj oni si vylepšili ODX, ktorý má hodnotu 274km za spojenie s Exp. Tetřev /p Tok. Trnaváci stúpajú o dve priečky na 7.miesto.

5. miesto – získala Exp. Asterix. Miňo Púchov urobil z Machnáča 160 spojení, škoda tých 9 chýb, bolo by toho ešte viac. Do tabuľky pridáva 10783 bodov a ODX zaletel k Michalovi Svidník /p Čierna Hora 270km, čo je odteraz aj ich nový ODX sezóny. Asterix je priebežne piaty, ale zvýšil náskok pre šiestymi Echáčmi.

4. miesto – získal Milan Senica. Milan zo Žalostinej priviezol 168 spojení a 12334 bodov, čo by v iných mesiacoch bohate stačilo na víťazstvo v mesiaci. Teraz sa však našli ešte traja lepší. Najdlhšie spojenie sa mu podarilo s Exp. Dodo /p Říp 288km. Milan klesá z druhej priečky na priebežnú tretiu.

3. miesto – bronzovú aprílovú priečku získala Exp. Matej. Z kóty Butorky získali v apríli najviac spojení172. Do tabuľky pridávajú 13858 bodov a ODX na Exp. Tetřev /p Tok 327km, čo je ich nový rekord sezóny. Matej ostáva štvrtý, ale mierne stiahol stratu na Milana.

2. miesto – striebornú priečku v apríli obsadila Exp. Marco Polo. Z kóty Horná Lúka na Martinkách si priniesli 156 spojení, získali za ne 15904 bodov a ako jediným sa podarilo uloviť Exp. Radegast /p Koráb 419km, čo je aj ich novým ODXom sezóny. Napriek tomu, že v apríli nevyhrali, udržali priebežnú pozíciu lídra SPL 2021.

1. miesto – aprílovým víťazom je Exp. Mafia. Števo a Cyro vyrazili na obľúbenú Skalku, za krásneho slnečného počasia postavili dvojča a v kombinácii s výbornými podmienkami sa dostavil výborný výsledok. 161 spojení im hodilo spolu 16988 bodov a ODX zaletel hneď na obed k Exp. Tetřev /p Tok. Keby zostali do rána, bolo by spojení ešte viac, ale nedalo sa. Mafia preskočila Milana Senica a je aktuálne na druhej priečke.

V apríli Ste viacerí robili v denníkoch úplne hlúpe chyby, ktoré pramenili z nepozornosti, ale najmä z faktu, že nepoužívate aktuálnu databázu volačiek CL6. VŽDY pred písaním denníka stlačte CTRL+I a skontrolujte si, či nevyšla nejaká nová verzia. Ak vyšla, CL6ka si ju sama stiahne a vy už musíte iba naindexovať databázy. A samozrejme musíte tie databázy používať. Potom sa Vám nestane, že zapíšete spojenie chybne ako Pavel Duha, ale správne Pavel Duha Ostrava. Prezrite si aj chyby ostatných staníc a poučte sa z nich, zbytočne totiž prichádzate o body.

To je z aprílového vyhodnotenia všetko a pevne verím, že sa všetci stretneme v éteri 22.-23.mája počas súťaže Éter beh Hraníc. Dopočutia priatelia.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 reakcií na SPL 2021 Apríl

 1. Kaso povedal:

  Nie je zač.
  BRUM BRUM buď chodí okolo Krížnej alebo kontroluje SPL 🙂

 2. števo zv povedal:

  Díki Kaso…
  Preklep u Križiakov som opravil a výsledok Bažantov sme mali už minulý mesiac, opravil som aj to, díki za korekcie…aspoň viem na koho sa mám obrátiť keď nebudem stíhať BRUM BRUM 🙂

  Denníky sú úžasné, súhlasím.

 3. Jano Zh povedal:

  Števo ozaj mas pravdu ASTERIX ma predbehol

 4. Kaso Žilina povedal:

  Števo, oprav prosím nasledovné:
  1. križiaci – celkové skore 6806
  2. bažanti – celkové skore 13192
  Inak denniky paradne, tolko spojeni nebyva niekedy ani pocas EBH a nie este v nejakom aprili, ale Jarny zavod pomohol, bolo velmi zivo na pasme, az sa pomaly zacinam obavat Eteru, ze co sa bude diat. A tie zacinajuce DXy – Marconi nam pomahaj! 🙂 (Guglielmo)

 5. števo zv povedal:

  Zďaleka nie, pozri si denník Asterixa.

 6. Jano Zh povedal:

  a sutaz o najviac chyb v mesiaci april

  Vyhrava exp.CHOBOT

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*