EBH 2021 – posledné pokyny

Už zajtra (v sobotu 22.5.) sa koná ďalší ročník obľúbeného CB závodu Éter Bez Hraníc. Zhrňme si v krátkosti najdôležitejšie veci…

 

Všetci zrejme vieme o čo ide, ale ak by predsa niekto nevedel, tak ide o to, nadviazať z portejblu (kopca/kóty) čo najviac spojení a týmito spojeniami preklenúť čo najviac kilometrov v dĺžkach spojenia systémom 1km=1bod.

Dôležité:

 1. Súťažia len prihlásené stanice. Do súťaže sa teda treba dopredu prihlásiť. V extrémne súrnych prípadoch vieme akceptovať aj prihlásenie tesne pred pretekmi, napríklad aj po pásme. (Sme na kopci, nestihli sme sa prihlásiť, ale chceme súťažiť…)
 2. Prečítajte si prosím pred závodom propozície. Vypichol by som z nich napr., že platné sú spojenia len so stanicami v SR a ČR. Ostatné spojenia (Rakúsko, Maďarsko,…. DXy) robiť môžete, ale v EBH sú za nula bodov.
 3. Veľmi dôležitou súčasťou závodu sú bonusové stanice slangovo povedané “kontrolky”. Každá z nich má k dispozícii viac ako desať rôznych volacích znakov. Napríklad AA-1, AA-5, AA-301, AA-105, AA-49… Bonusová stanica bude tieto volačky počas závodu meniť a tým Vám prideľovať extra bonusové body s násobičom 2. Teda ak je od Vás 100km, máte za každé spojenie s ňou 200bodov. Stojí teda za to tieto kontrolky vyhľadávať a nie len sedieť na jednom kanále a dávať výzvy.
 4. Každé spojenie je platné vtedy ak bude v denníku CL6 správne zapísané. Vrele doporučujem pred písaním denníka skontrolovať všetky nové aktualizácie (CTRL+I) a následne si týmito novými zoznamami volačiek a lokátorov naindexovať databázu. A ešte dôležitejšie, treba tieto databázy používať!!!
 5. Každá volačka musí byť zapísaná kompletne. Kompletná volačka = volačka + domáce QTH. Takže zápis napr. Delta Whisky /p Kamzík je chyba. Správne je Delta Whisky Bátorove Kosihy /p Kamzík. Takisto pozor na QTH, ktoré je len časťou mesta. Napr. Rado Dúbravka je zle, správne je Rado Dúbravka Bratislava, pretože Dúbravka je iba mestská časť Bratislavy.
 6. edit: Pozor na zápis súťažných volacích znakov. Správne zápisy sú s medzerou so spojovníkom a to konkrétne: Kontrolky (AA-1, AA-105, AA-310), súťažné stanice (MT-7, SK-424, CL-96, ST-29 a CT-22). Správne zápisy u staníc: AA, MT, SK a CL Vám potom budú násobiť príslušným koeficientom dĺžku spojenia. 200km s MT-1 bude napr. za 240 bodov.
 7. Prehľad všetkých prihlásených staníc neustále aktualizujeme na tejto stránke.

To by bolo hádam všetko. Prajem Vám všetkým dobré počasie, veľa zábavy a veľa veľa pekných spojení.

73

Števo Zvolen – organizátor

 

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na EBH 2021 – posledné pokyny

 1. Alan Trnava povedal:

  Takéto krátke info pred súťažou padne vhod. Super.
  TNX 73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*