SPL 2021 December

Slovenská Portejblová Liga decembrovým kolom dokončila svoj ďalší, myslím celkom úspešný ročník…

 

V decembri dorazilo na kontrolu spolu 12 zamrznutých denníkov. Do odmrazení konštatujem, že všetci si termín naplánovali na zimné kolo súťaže 4 roční období, ktorú poriada Radek Lichnov.

Viaceré normálne dostupné kóty boli už nedostupné a aj podmienky boli tentokrát nič moc. Tomu zodpovedajú aj celkové výsledky. Napriek tomu, všetci čo v decembri vyrazili, majú môj obdiv a palec hore. Spolu sa v decembri vykonalo 592 spojení do Slovenska, Českej Republiky a Rakúska. Spojenie odrazom sa tentokrát nepodarilo nikomu.

qso_mapa_12_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme teda na decembrové denníky.

12. miesto – obsadil Marian Michalková. Na svoju obľúbenú kótu Mozoľovci sa tentokrát nedostal a tak urobil iba 3 spojenia z domu zo Sásovej v BB. Získal za to 82 bodov. Najďalej sa dovolal na Exp. Apollo /p Táňovo 46km a celkovo v ročníku 2021 obsadil 16.miesto. Marianov denník v tomto roku nechýbal ani raz, je to už starý harcovník, dalo by sa povedal, že “skalný” účastník.

11. miesto – obsadila Exp. Matej. Ich denník z Drahoviec obsahuje 7 spojení, za ktoré si do tabuľky pripisujú 357 bodov. Najďalej ich signál doletel až k Exp. Mafia na Skalku 89km. Exp. Matej sa v ročníku 2021 umiestnila na konečnom 7.mieste.

10. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Za necelú hodinku urobili z Harmónie spolu 14 spojení a do konečnej tabuľky zapisujú záverečných 655 bodov. ODX bola opäť Exp. Mafia /p Skalka 130km. Križiaci tohto roku poslali iba 6 denníkov a preto končia až na 10.mieste.

9. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Z Bajkalskej ulice v Bratislave sa im tentokrát podarilo urobiť 23 spojení, do tabuľky si pripisujú záverečných 689 bodov v roku. Aj oni mali najdlhšie spojenie na Exp. Mafia /p Skalka 150km. Výstrkovčania končia v SPL 2021 na tfuj tfuj “13.mieste”.

8. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan a Tracker Púchov tentokrát zavítali na kótu Portáš. Za hodinu aj niečo si domov odviezli 19 spojení, čo stačilo na zisk 1113 bodov. Najdlhšie spojenie smerovalo na Heryho Šumperk /p Kuní Vrch 132km. Púchovčania v poslednom kole predbehli Mariana Michalková a tak v ročníku 2021 končia na 16.mieste.

7. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Kaso s Mišom majú už ako sa hovorí v Čechách “nahráno” a tak posledný výjazd v roku bol taký oddychový. Navštívili kótu Bumbálka, zaknihovali 50 spojení a víťazné ťaženie v SPL 2021 zakončujú ziskom 2399 bodov. ODX smeroval na známeho Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 119km. Exp. Marco Polo od marca ovládla poradie SPL, každým ďalším mesiacom navyšovala svoj náskok a tak nie je divom, že sa stáva aj celkovým víťazom ročníka 2021 a to s poriadnym náskokom. “Turisti” nám predviedli návod, ako byť úspešný, len to chce vyraziť do hôr na najvyššie kóty. Vyniesť tam aj patričnú technickú výbavu a prežiť to tam, častokrát aj do rána. Kaso a Mišo, skláňam pred Vami pomyselný klobúk a na diaľku obidvom trasiem pravicou.

6. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi a Erixon Partizánske v decembri vyrazili na kótu Penhýbel, odkiaľ urobili záverečných 38 spojení v roku. Zisk 2723 bodov ich už nemohol nikam posunúť a zároveň už nemali ani kam klesnúť. Zaujímavé bolo tentokrát najdlhšie spojenie, ktoré zaletelo do Rakúskych Álp na stanicu Aladin Stickelberg /p Stickelberg 203km. “Obuvníci” Baťovanci tiež poslali v roku 2021 všetkých 12 denníkov a končia na 6.mieste.

5. miesto – obsadil Milan Senica. Milan musel použiť záložnú kótu a vyrazil na Vápenkovú Skalu. Čo si budeme klamať, nie je to ani Žalostiná a ani Veľká Javorina, proste to na výsledku poznať. Podarilo sa mu 62 spojení a získal 4530 bodov. Pre Milana netradične najdlhšie spojenie smerovalo smerom na východ k Exp. Apollo /p Táňovo 166km. Podobne ako Baťovan, aj u Milana bolo dlhšie isté, že obsadí v SPL 2021 celkové 2.miesto a tak sa aj stalo.

4. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo po katastrofe v novembri vyrazil opäť na osvedčenú Skalku, smerovky však tentokrát nechal doma a tiež to bolo poznať, žiadne extra diaľky sa tentokrát proste nekonali. Napriek tomu dal 70 spojení, získal 6446 bodov a ODX na SSB urobil s Exp. Favorit /p Sedlatice 248km. Aj u Mafie bolo dlho jasné, že obsadí tretiu priečku, keďže na Marco Polo a Milana tento rok proste nemala. Uznávam, konkurencia bola lepšia a ešte raz im gratulujem.

3. miesto – obsadila Exp. Asterix. Z obľúbenej kóty Machnáč sa im tentokrát podarilo 79 spojení a získali 6534 bodov. ODX zaletel k Vláďovi Tři Dvory /p Kozákov 262km. Exp. Asterix urobila v roku 2021 obrovský progres a tretie miesto v SPL im tentokrát ušlo len tesne, veľmi tesne. Určite s nimi bude potrebné v roku 2022 silne rátať.

2. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Story od Afra Trnava, ktorý predviedol na Veľkej Javorine takzvanú “One Man Show” ste si mohli prečítať pred pár dňami, nuž a tu je jeho výsledok. 103 spojení, 8289 bodov a ODX na Vlka Volary 280km. A to všetko iba na Skipperoviku! Vynikajúci výsledok. Všetko to však korešpondovalo s tým, čo musel Afro na Javorine v decembri podstúpiť. Ja však hovorím áno, áno, áno. Potrebujeme viac takýchto “bláznov”, ktorý idú v decembri na Javorinu stanovať. Dúfam Afro, že si sa za ten výraz blázon neurazil 🙂 Ale veď to všetci vieme, všetci, čo sa tomuto koníčku venujeme, sme v podstate blázni. Trnaváci v decembri preskočili Mateja a končia na 7.mieste.

1. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Mesiac december s tesným náskokom ovládli Bažanti, ktorí vyliezli na Chmeľovú, ako jediní zostali až do rána a ako sa ukázalo, práve tých 9 ranných spojení im vynieslo decembrové prvé miesto. Takže len pre úplnosť, 115 spojení, 8460 bodov a ranný ODX na Exp. Tetřev /p Klíny 372km. To bolo zo všetkých súťažiacich tiež v decembri najďalej. Bažanti sa rozbiehali v roku 2021 pomaly, ale ten záver bol doslova hektický a hovorím Vám, že s Bažantmi ešte len začnú “problémy”. Už teraz ich musíme rátať do absolútnej slovenskej špičky. Takže v SPL 2021 Bažanti nakoniec končia na 5.mieste. Gratulujem.

Sláva víťazom a česť porazeným. Na záver už iba malá štatistika. Ročníka 2021 SPL sa zúčastnilo 19 tímov alebo jednotlivcov. To je o 5 viac ako v roku 2020. Minulý rok vyhral Milan Senica s 94000 bodmi, čo by však tohto roku stačilo iba na 3.miesto. Tým som chcel iba povedať, že kvalita súťažiacich sa zvyšuje. Najdlhšie spojenie v súťaži urobila odrazom Exp. Mafia – 1726km a najdlhšie spojenie “na priamo” urobila Exp. Marco Polo – 495km (zo Sivého Vrchu na Klínovec).

V mene Slovenského CB Rádioklubu ako vyhlasovateľa súťaže všetkým ešte ďakujem za účasť. Celkové poradie je ako vždy TU a vecné ceny budú odovzdané na najbližšom CB stretnutí, čo bude zrejme jarná Remata 23.apríla 2022. Informácia pre ostatných. Ak sa Vám portejblovanie a súťaženie na CB páči pridajte sa k nám a rozšírte rady súťažiacich. Zo začiatku Vám pomôžeme a potom to už pôjde ako v zime na saniach, veď sami uvidíte.

Dopočutia v roku 2022 priatelia…

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na SPL 2021 December

  1. Števo povedal:

    Opravené, díki…

  2. KasoZA povedal:

    Počty sedia, akurat Trnaváci majú mať v celkovom hodnotení DX “priamou vlnou” 382km, spravili ho v novembri. Ale to už je len taká “kozmetika”.
    My sme už vytriezveli a Mišo dokonca aj rozmrzol po Zimnom závode. Konkurencia veru rastie exponenciálne, budete to mať ťažké v roku 2022. Držíme palce a počujeme sa v éteri.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*