SPL 2021 Január

V januári sa rozbehol ďalší ročník Slovenskej Portejblovej Ligy. Napriek tomu, že Zimný CB Závod sa nekonal, práve z tohoto termínu prišla doslova záplava denníkov…

 

Na Zimný CB Závod sa tešili takmer všetci. Všetci sa ho plánovali aj zúčastniť a po rozhodnutí ho presunúť na neskôr, viacerí netajili svoje sklamanie. Jeden po druhom však avizovali štarty zo svojho vlastného okresu. Až sa vlastne závod konal, nie však ten ozajstný, ale akási jeho náhrada, ktorú tuším Jano Korňa nazval “Okřesný přebor” podľa známej českej komédie.

Do januárovej uzávierky teda dorazilo spolu 16 denníkov. 15 bolo z okresného preboru. Jediným špekulantom bola Exp. Marco Polo. Celkovo bolo potrebné skontrolovať 464 spojení, tu je ich mapka…chýba len ďobka z Francúzska a Ruska, o tom ale neskôr.

SPL_ALL_1_2021

Podmienky počas januára veľmi diaľkovým spojeniam nepriali. 300-vky sa nekonali vôbec, 200-vky len sem tam. Jedine Mafii sa podarili 2 spojenia odrazom do Francúzska a Ruska. Najdlhšie spojenie priamou vlnou zapísala Exp. Marco Polo 242km.

Poďme teda na samotné vyhodnotenie, od 16. po 1.priečku …

16. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Luboš Miloslavov vysielal opäť z pracovného QTH z Bratislavy z Bajkalskej a podarilo sa mu 7 spojení. Do tabuľky zapisuje úvodných 154 bodov, čo nie je veľa, ale v tomto smere hodnotím hlavne Ľubošovu aktivitu. Najdlhšie spojenie mal s Exp. Trnaváci /p Slepý Vrch 41km. Škoda, že sa Ľuboš nedovolal na Mafiu, ktorá ho brala, to by mal oveľa dlhší DX.

15. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian musel “svoje” portejblové QTH Mozoľovci vymeniť za QTH v okrese Banská Bystrica. Skúsil teda Šachtičky a priviezol si odtiaľ 5 spojení, za ktoré zapisuje do tabuľky 370 bodov. ODX sa mu podaril ale celkom pekný Exp. Križiaci /p Kóta 507 144km. Na mobilku celkom pekné.

14. miesto – získala Exp. Perún. Roman Teplička vyrazil na kótu Straník a po 3 hodinách si domov viezol 19 spojení. Celkovo mu to hodilo 565 bodov a najďalej sa dovolal na Mafiu na Lešť 98km.

13. miesto – získal nováčik v SPL Štefan Púchov. Na svoj prvý štart vyrazil na Mojtín. Domov si priviezol 15 spojení a do SPL zapisuje svojich úvodných 635 bodov. Najďalej sa dovolal na Exp. Trnaváci /p Slepý Vrch 92km. Vitaj Štefan medzi nami a tešíme sa na ďalšie Tvoje denníky.

12. miesto – získal ďalší nováčik v SPL Exp. Bažanti. Operátor Palo Ilava vyrazil na Vršatské Podhradie a poslal denník s 20 spojeniami, čo mu hodilo spolu 786 bodov. Ako najdlhšie spojenie mal Exp. Mafia /p Lešť 109km. Držíme palce v ďalších výjazdoch.

11. miesto – obsadila Exp. Krtko. Operátor FormatX Veľký Krtíš vyrazil na obľúbenú Drieňovicu a 11 spojení mu stačilo na zisk 799 bodov. Najďalej jeho signál zaletel ku Križiakom 136km.

10. miesto – patrí Exp. Križiaci. Za hodinu prevádzky si domov z kóty 507 odviezli spolu 12 spojení a zapisujú do tabuľky 1065 bodov. Najdlhšie spojenie zapisujú na Mariana Michalková /p Šachtičky 144km.

9. miesto – obsadila Exp. Matej. Marián a Terka Strečno ako jediní vydržali až do rána a z kóty Rakytie si odviezli spolu 28 spojení. Do tabuľky zapisujú úvodných 1364 bodov. Najdlhšie spojenie zaletelo na Moravu k Sykymu Boskovice /p Benešov 157km.

8. miesto – v januári získal Jano Nové Zámky. Jano vyrazil k obci Maňa, poslal denník s 27 spojeniami a do tabuľky zapisuje 1381 bodov. Najďalej jeho signál zaletel na Exp. Asterix /p Sedlo pod Kohútkou 130km.

7. miesto – obsadil ďalší nováčik v SPL Exp. Echo. Operátor Snikers Nemšová z tradičnej kóty Nad Oborou poslal úvodný denník s 31 spojeniami a jeho zisk je 1573 bodov. Najdlhšie spojenie zaletelo k Lojzovi Dolina Zbýšov /p Babice 123km.

6. miesto – patrí Exp. Baťovan. Marconi a Erixon Partizánske spolu vyrazili ako turisti na vrch Osečný pri Partizánskom a za cca 2h prevádzky sa im podarilo 32 spojení. Stačilo to na zisk 1659 bodov. Najďalej sa dovolali k Matesovi Brno /p Zavíravá 150km.

5. miesto – je celkom príjemné prekvapenie Exp. Trnaváci. Alan a Afro Trnava vyrazili pomerne neskoro a viacerých účastníkov “Okresného preboru” už nestihli. Nakoniec sa to ale ukázalo ako celkom dobrá taktika a výborný výber kóty. Zo Slepého Vrchu nakoniec toho “videli” celkom dosť. V denníku majú spolu 35 spojení a do tabuľky zapisujú 2011 bodov. Najdlhšie spojenie sa im podarilo s Jozefom Yogi Olešná /p Vŕšky 150km.

4. miesto – je asi najväčšie prekvapenie “večera” Exp. Asterix. Miňo Púchov a Alan Horná Maríková obsadili Sedlo pod Kohútkou a domov si priviezli 49 platných spojení.

Exp.Asterix

Zisk 2763 bodov im stačil na “zemiakovú pozíciu”. Najdlhšie spojenie im zaletelo k Janovi Nové Zámky /p Maňa 130km. Vynikajúci štart do súťaže, len tak ďalej páni.

Čísla sa nám zmenšujú a sme pred prvou trojkou. Prvú trojku v mesiaci január obsadili dá sa povedať “favoriti” Marco Polo, Mafia a Milan Senica. Aké bolo ale poradie? Ták poďme na to.

3. miesto – získala Exp. Marco Polo. Kaso Žilina ako jediný poslal denník nie z “okresného preboru” ale z výšľapu na Reváň o dva týždne neskôr. 52 spojení mu priniesol zisk 3703 bodov a najdlhšie spojenie zapisuje na Petra Urmince /p Kleinzell 242km, čo bolo v januári najdlhšie spojenie priamou vlnou (bez odrazu).

2. miesto – nakoniec pripadlo Milanovi Senica. Milan vyrazil netradične na Havran a urobil v januári zo všetkých súťažiacich najviac spojení, spolu až 70. Zisk 4398 bodov bol výborný, ale na celkové januárové prvenstvo to nestačilo. Najdlhšie Milanove spojenie zaletelo k Mafii /p Lešť 141km.

1. miesto – januárové prvenstvo získala Exp. Mafia. Cyro a Števo Zvolen vyrazili na prieskum novej kóty pri Vojenskom výcvikovom priestore Lešť. 48 spojení síce rozhodne nebolo najviac, ale ako jediným sa im podarili až dva spojenia odrazom a to rozhodlo. Mafia získala 5115 bodov a viac v januári nemal nik iný. Najdlhšie spojenie prízemnou vlnou zapísali na Matesa Brno /p Zavíravá 215km a celkovo najdlhšie bolo s Alainom z mesta Pau vo Francúzsku 1612km.

To je z januárového vyhodnotenia všetko. Pozorne sledujte stránku Slovenského CB Rádioklubu. Budeme reagovať na vzniknutú situáciu a pokiaľ to okolnosti dovolia oznámime náhradný termín konania Zimného CB Závodu. Jedným dychom ale hneď dodám, že na február to zatiaľ nevyzerá.

Uzávierka januárových denníkov je až 7.2., ale poprosil som všetkých, aby mi denníky poslali skôr. Ak by sa ale našiel ešte niekto, tak ho do zoznamu samozrejme doplním.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SPL 2021 Január

 1. Kaso povedal:

  To je jasné, my sme to od začiatku roka poňali nejak srandovne. Dúfam že nám dobrá nálada vydrží čo najdlhšie 🙂

 2. števo zv povedal:

  Tak sranda musí byť Kaso, nie?

 3. peter urmince povedal:

  Kaso na Parádu..

 4. Kaso povedal:

  Tak a už som špekulant. 🙂
  Druhým výjazdom na Reváň som chcel napraviť pokazené vysielanie na Kýčere, ale rovnako ako počas preboru, tak aj na Reváni, vysielať s pokazenou anténou nebolo moc účinné. Ja som počul parádne všetkých, vy nás však nie, alebo veľmi slabo. Tisíc ročná polka sa otvorila, medzi iným odstránila aj hrdza a podľa merakov je ako nová.
  Dúfam, že už nás budete najbližšie počuť lepšie. Vidíme to na 13.2. alebo 20.2., ale veľmi záleží aj na počasí. Budeme to sledovať a dáme vedieť.
  Novým účastníkom SPL držím palce na dobré podmienky na kopcoch.
  73!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*