SPL 2021 Júl

Slovenská Portejblová Liga pokračovala júlovým kolom…

 

Do termínu prišlo na kontrolu 12 denníkov. Takmer všetci na svoj štart využili dátum konania sa Letního Polního Dne Českej Lípy. Boli obsadené skutočne tie najlepšie kóty na Slovensku a tak výsledky jednotlivých súťažiacich tomu zodpovedajú.

Celkovo bolo v denníkoch 706 spojení. Nejaké chybičky sa našli, ale tomu sa samostatne budem venovať na konci článku. Tu je mapka všetkých spojení mimo DX, tých tentokrát veľa nebolo.

mapa_7_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme sa teda spolu pozrieť komu sa v júli ako darilo.

12. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian vyrazil nad chalupu k osade Mozoľovci a počas LPD sa mu podarilo 16 spojení. Do tabuľky teda pridáva 1289 bodov. Najdlhšie spojenie (ODX) mal s Exp. Horal /p Stolová Hora 187km. Marian v priebežnom poradí klesol z 15. na 17.miesto.

11. miesto – obsadila Exp. Perún. Roman Teplička vysielal z Polomu a zaslal denník s  30 spojeniami. Do tabuľky pridáva ďalších 2110 bodov. Najdlhšie spojenie (ODX) mal s Jardom Loučná nad Desnou /p Dlouhé Stráně 164km. Perún v priebežnej tabuľke stúpa z 14. na 12.miesto.

10. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan Púchov a Miši Ladce vyrazili do sveta a zakotvili na Skalke. 3.7. však na celom pásme kraľovali DXy. Takže v denníku bolo niekoľko diaľkových spojení odrazom. Žiaľ niektoré nebolo možné uznať. Celkovo bolo z denníku uznaných 6 spojení (z toho 5 DXov) a čo stačilo na zisk 3127 bodov. Jediným spojením “na priamo” bol Igor Bratislava /p Kopanice 35km. ODX smeroval nakoniec do Francúzska k Fabianovi Rouvers 1186km. Exp. Javorina v priebžnej tabuľke stúpla o dve priečky, zo 17. na 15.miesto.

9. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáči opustili základňu Nad Oborou a vyrazili na LPD na Machnáč. V tomto mesiaci ich ale “Obora nabila”. Z Machnáča si priviezli 58 spojení a spolu 3748 bodov. ODX zaletel až do Krkonôš k Exp. Pardálové /p Přední Renerovky 253km. Exp. Echo aj naďalej patrí priebežná siedma priečka.

8. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Rovnako ako Exp. Javorina aj Exp. Výstrkov vyrazila do sveta a zakotvila na známej kóte Šianec nad Hlohovcom. Myslím, že sa im tentokrát veľmi darilo, veď v denníku majú 39 spojení, čo im stačilo na zisk 3693 bodov. Priemer takmer 95km/qso na ani nie 300metrový kopček, to je vynikajúce. Dobrá práca Ľuboš & Janka! ODX zapísali s Vendom Brdy Cheznovice /p Tok 319km, čím si vylepšili svoj ODX roka 2021 viac než dvojnásobne. Výstrkovčania stúpajú z 18. priečky na 16-tu.

7. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti vysielali z kóty Nad Oborou. Ich denník obsahuje 67 spojení a za ne získali 4906 bodov. Ich ODX zaletel k Michalovi Beroun /p Rozhledna Máminka 315km. Na Bažantov bacha ľudia, stúpajú z 10. už na ôsme miesto.

6. miesto – obsadila Exp. Matej. Exp. Matej vysielala z kóty Čerenka. Ich denník mal tiež 68 spojení a ale oni za ne získali až 5313 bodov. Ich ODX zaletel k Exp. Tetřev /p Tok 333km. Matej si síce vylepšil tohtoročný ODX, ale na udržanie priebežnej 4.priečky to nestačilo a klesá na priebežnú piatu priečku.

5. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi a Ericson vyrazili na LPD na Kľak v Malej Fatre. Domov si priviezli 58 spojení a hodilo im to 5578 bodov. Ich ODX zaletel k Vendovi Brdy Cheznovice /p Tok 353km. O pár km si aj oni navýšili najlepší ODX v roku. Exp. Baťovan stále patrí priebežné 6.miesto.

4. miesto – obsadila Exp. Asterix. Miňo Púchov a Mailo Dubnica vyrazili na Chmeľovú. V denníku majú 78 spojení, za ktoré získali 7996 bodov. ODX zaletel K Fousáčovi Vinice Plzeň /p Klínovec 400km, čím si vylepšili svoj tohtoročný ODX. Asterix stúpa z piatej na štvrtú priečku.

3. miesto – obsadila Milan Senica. Milan robil počas LPD kontrolnú stanicu na Veľkej Javorine. Milan si priviezol domov spolu 91 spojení a do tabuľky pripisuje 9410 bodov. Jeho ODX smeroval na Fousáča Vinice Plzeň /p Klínovec 382km. Aj Milan si vylepšil o niekoľko km svoj tohtoročný ODX. Milanovi aj naďalej patrí priebežné tretie miesto.

2. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo ZV vyrazil na LPD na Martinské Hole na kótu Veľká Lúka. Do ligy poslal denník so 76 spojeniami, za ktoré pripisuje do tabuľky 10070 bodov. Aj Mafiáni mali najdlhšie spojenie s Fousáčm Vinice Plzeň /p Klínovec 443km. Aj Mafia si vylepšuje svoj tohtoročný ODX a priebežne jej patrí aj naďalej druhé miesto.

1. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Marco Polo obsadila kótu Pekelník v Malej Fatre a odmenou im bolo 99 spojení. Za ne získala 11753 bodov a to bolo v júli najviac. Ich ODX bol rovnako Fousáč Vinice Plzeň /p Klínovec 456km. Marco Polo je stále na čele SPL a to s pohodlným náskokom. Dokáže ich ešte tohto roku vôbec niekto zosadiť z tróna???

Toto je z júlového vyhodnotenia už naozaj všetko. Celkové výsledky sú TU. Najbližšia CB súťaž je Podzimní Éter 33 v septembri.

Tak predsa ešte jedna vec, ktorej sa prosím vo vašich denníkoch vyvarujte. Je to stará známa kauza “autobusové spojenie”. Urobíte spojenie najprv so šoférom autobusu a potom ho poprosíte, aby vám podal k mikrofónu aj jednotlivých pasažierov. Toto nie je etické a takéto spojenia v SPL uznávať nebudem. Ak teda počas LPD vysielala Exp. Kamila z Inovca, tak je s ňou platné iba jedno jediné spojenie a nie 5 spojení s piatimi členmi expedície. V českej CB lige to vyriešili bodom do propozícií, ktorý hovorí, že opakované spojenie na rovnakú kótu môže byť v denníku zapísané až po 2 hodinách, pred pár rokmi to boli dokonca 4 hodiny. Takže ak sa takého prípady budú množiť, je možné, že takýto bod pribudne do propozícií aj v SPL. Jednoduché pravidlo teda znie: jedna expedícia = jedno spojenie. Ak sú tu ale aj iné nápady, kľudne sem s nimi a môžeme o tom otvoriť diskusiu. Zatiaľ som teda ale uznával iba jedno spojenie.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 reakcií na SPL 2021 Júl

 1. Števo ZV povedal:

  Po diskusii, ktorá prebehla som dodatočne uznal spojenia s nečlenmi Exp. Kamila.
  Opravené boli výsledky:
  – Exp. Marco Polo (+86km)
  – Exp. Matej (+72km)
  – Exp. Echo (+88km)
  Skontrolovať si to môžete, či už v oboch tabuľkách alebo aj banke denníkov.

  73
  Števo ZV

 2. Števo ZV povedal:

  V poriadku páni…
  Ja teda spojenia s nečlenmi Exp. Kamila spätne uznám, to nie je žiadny problém, veď diskutujeme.
  Len som chcel na tento problém upozorniť.
  A ak dovolíte mám aj riešenie do budúcnosti. Ak nabudúce bude vysielať niekoľko-členná expedícia a príde denník s piatimi jej členmi, zistím si kto ju tvoril a podľa toho dané spojenia uznám alebo neuznám.

 3. Marián Strečno povedal:

  Aj mne bolo škrtnuté neetické spojenie s Janom NZ, pretože je členom exp. Kamila, ktorej zloženie nikto nepozná (okrem Jana a členov expedície). Fajn!
  Prečo by som do denníka nezapísal spojenia so všetkými členmi expedície a aj s expedíciu ako takou, keď sa mi tak niekto z predošlých jej názvom ozve? Veď ja zloženie expedície nemám ako zistiť. Števo, ak to považuješ za neetické či v rozpore s písanými alebo nepísaným pravidlami, tak to spojenie škrtni, ale vyhrážať sa a vlastne všetkých potrestať priam genitálnym opatrením je trochu priveľa.

 4. Kaso povedal:

  Mne osobne to Jano Nové Zámky povedal, že nie je členom exp. Kamila. Preto som tak zapísal. Neprotestoval som po škrtnuti, hádam mal Števo aktuálnejšie informácie, ale nevadí aj tak. O ďalších možných spojeniach som sa dozvedel až z niektorého denníka.

 5. Števo ZV povedal:

  Ahoj Jano…

  Ďakujeme za vysvetlenie.
  Problémom trochu pre mňa ako vyhodnocovateľa je, že Exp. Kamila, nie je účastník SPL, tým pádom ja netuším, kto ju tvorí a kto nie. Keby Kamila súťažila, pošle denník a hneď viem, že je to iba Robi & Tomi.
  Ja som zaujal postoj taký ako zaujal. Bol som v predmetný deň na pásme, robil som spojenie s Exp. Kamila a aj s Tebou, ale mne si to napríklad nepovedal, že nie si členom expedície.

  Som rád, že o tomto vznikla diskusia, pretože len korektná diskusia dokáže veci posúvať vpred.

  Zoberme si teda príklad. Som na Martinkách a počujem 443km vzdialenú expedíciu Borúvka z Klínovca. Po hlase poznám, že je to Bohouš Česká Lípa + ďalší kamoši.

  Mám dve možnosti:
  1. Zapíšem si jedno jediné spojenie a to Exp. Borúvka /p Klínovec a mám 443km.
  alebo
  2. Najprv si zapíšem Bohouš Česká Lípa /p Klínovec 443km, potom Kid Liberec /p Klínovec, potom Honza Sosnová /p Klínovec, potom Čert Liberec /p Klínovec a mám miesto 443km zrazu 1772km.

  Spytujem sa súťažiacich je to v poriadku? Je to etické? Diskutujme spolu prosím. Celkom ma zaujímajú Vaše názory.

 6. No Števo upresnìm “autobusovè spojenie” z Inovca.
  Áno ja som bol vodič autobusu, priniesol som 6 kamarátov na Inovec, ale mikrofón som nepodával ani nikto iný.
  Oficiálny členovia (sú dvaja 2 nie 5) exp.Kamila boli a budú Tomi a Robi NZ, tak sú aj zapìsaný v dennìkoch exp.Kamila aj do LPD.
  Ja aj Krokodìl Veľkè lovce sme vysielali pod svojou volackou ja ako Jano NZ/p Inovec pred samotným závodom LPD a všetky protistanice som upovedomil že niesom členom exp.Kamila!
  Mohol som vysielať aj z môjho auta na mobilku kúsok od stanoviska exp.Kamila, ani to sa nesmie?! Podľa mňa to nieje neetickè keď chcem pozdraviť a podebatovať s kamarátmi rádiových vľn, či z kopca alebo z domáceho qth. Pre mňa je pojem “autobusovè spojenie” s luďmi ktorý sa nachádzajú v blìzkosti naprìklad pri ohnisku expedìcie a nemajú o vysielanì ani potuchu, len im niekto strčil majk do ruky a nakáže čo majú povedať. Toľko z môjho pohľadu. 73 Jano NZ

 7. Števo ZV povedal:

  Križiaci opravený. Díki

 8. Kaso Žilina povedal:

  exp. Križiaci majú celkovo 6 denníkov a nie 7, tento mesiac asi niekde zaspali, čo je škoda.
  Z minulého mesiaca bolo uznané spojenie exp. Bažanti a exp. Baťovan s Martin Olomouc /p Strážna (101km resp. 122km).
  Ďakujeme za vyhodnotenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*