CB poľný deň 2021 – zhrnutie po súťaži

Pred chvíľou skončil jubilejný 25. ročník CB poľného dňa. Čo nás teraz čaká, čo treba spraviť?

CB poľný deň 2021 je za nami. Na kopcoch bolo veľa pravidelných účastníkov, ktorých výborne dopĺňali neohlásené stanice z väčších či menších portejblov. Všetkým vám patrí poďakovanie za podporu najstaršej CB súťaže na Slovensku. Jej históriu začala tvoriť redakcia CB REPORTu pod vedením Martina SK-001 ešte v roku 1995 pokusným nultým ročníkom.

exp. SCBR /p nr. Stráž (JN98GN)

Väčšina z vás vie, čo teraz treba spraviť, pre poriadok však zhrniem potrebné kroky:

 • V prvom rade bezpečne sa vrátiť z portejblu domov, upratať techniku a vybaliť batožinu. Niektorí aj zmokli, bude treba vysušiť stany a ostatné príslušenstvo.
 • Prepísať denník do počítača. Nie všetci písali priamo do logovacieho programu, istotu pera a papiera využíva väčšina. Denníky prijímame vo formáte CL6,  akceptujeme aj výstup vo formáte TXT (poznámkový blok), DOC/DOCX (MS Word) alebo XLS/XLSX (MS Excel). Iné formáty vopred konzultujte so mnou.
 • Odoslať denník na vyhodnotenie. Termín uzávierky je 15. august 2021 (nedeľa), 23:59:59 h. Na odoslanie využite formulár na webe. Ak po odoslaní denníka zistíte chybu, môžete do termínu uzávierky poslať opravený denník. Prosíme do poznámky napísať “OPRAVA DENNÍKA”
 • No a potom už len čakať na spracovanie a zverejnenie výsledkov. Tie budú vyhlásené na jesennom CB stretnutí na Donovaloch (11.9.2021) a následne aj na webstránke SCBR.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 reakcií na CB poľný deň 2021 – zhrnutie po súťaži

 1. Marconi PE povedal:

  Ešte jednu poznámku k článku doplním. Viacerí sa pýtate na štartovné – kam a v akej výške ho poslať.
  Výšku štartovného upresňujú propozície v bode 3. Ak chcete prispieť na zakúpenie cien pre víťazov, kontaktujte tajomníka SCBR, ktorým je Foxo Banská Bystrica (https://www.scbr.sk/prezidium-scbr/)

 2. Števo ZV povedal:

  Marconi má pravdu…EBH bol tentokrát “po” Remate a tak ho vyhodnotíme na Donovaloch. Áno v pôvodnom programe tento bod nebol, ale bude doplnený.

 3. Marconi povedal:

  Kaso: program stretnutia poslali na zverejnenie jeho organizátori, ktorí si asi neuvedomili, že EBH bol až po stretnutí na Remate a neboli teda ocenení víťazi. Myslím si (ale je to len môj súkromný názor), že na Donovaloch sa vyhlásia aj tieto výsledky a odovzdajú sa ceny.

 4. Kaso povedal:

  Nedá sa pridať komentár k článku o stretnutí Donovaly, tak píšem sem:
  Bude na stretnutí na Donovaloch odovzdávanie cien z EBH 2021?
  V programe je uvedené FP závod a CB PD.
  Ďakujem.

 5. Marconi PE povedal:

  Alexander: Nemyslím si, že to je tak ako píšeš. Určite sú kóty, kam je obmedzený prístup a treba povolenie (najmä) na vjazd autom. Vybavoval som ho niekoľkokrát. Mám také skúsenosti, že keď príslušné orgány včas písomne požiadam a slušne vysvetlím, prečo vjazd potrebujema čo idem robiť, tak mi bolo vždy vyhovené. Dokonca mi raz pani volala s tým, že prečo žiadam o vstup iba na jeden deň, …”veď vy rádioamatériste nikdy nič zle nespravili a vždy si po sebe upracete, tak ja vám to dám do konca roka”.
  Ale keď niekto na drzovku vlezie do zákazu a správa sa ako hrdina… tak sa nečudujem. Problém môže byť aj s pobytom v noci v Národných parkoch, to ale nie je zákaz daný zákonom len pre nás – vysielačkárov, ale pre všetkých.

 6. Alexander Suchohrad povedal:

  Škoda len to že ochranári nás vyháňajú z kopcov. Čoskoro nas nepustia nikam . Nám sa to zatiaľ nestalo a asi len otázka času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*