SPL 2021 November

Slovenská Portejblová Liga pokračovala predposledným novembrovým kolom. Na kopcom už bola poriadna Zima…

 

Ako píšem na kopcoch už bola poriadna zima. Napriek tomu sa našli, teda skôr našiel taký, čo na kopci prenocoval až do rána. Do termínu prišlo na kontrolu 11 denníkov. Súťažiacich by som tentokrát rozdelil na dve skupiny. Prví, čo išli na výsledok, a tak urobili od 57 do 111 spojení a druhí, čo išli ostatným porozdávať body. Tí urobili od 7 do 15 spojení. Je však nutné povedať, že potrebujeme aj takých, aj takých, jednoducho potrebujeme všetkých. A prečo? Lebo ako sa hovorí, spojení nie je nikdy dosť.

V novembri bolo v denníkoch spolu 591 spojení. Tu je tradičná mapka všetkých spojení. DX spojenie sa tentokrát nepodarilo nikomu.

qso_mapa_11_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme na samotné vyhodnotenie novembrových denníkov.

11. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Z Bajkalskej ulice v Bratislave sa im podarilo 15 spojení, za ktoré si pripisujú do tabuľky 145 bodov. ODX mali Mira-69 Rajka 20km.

10. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáči poslali denník z Vršateckého Podhradia, ktorý obsahoval 14 spojení. To im stačilo na zisk 466 bodov a ODX zaletel k Exp. Baťovan na Trnovník 71km.

9. miesto – obsadil Marian Michalková. Tradičné Marianove QTH Mozoľovci mu tentokrát prinieslo 7 spojení a zisk 594 bodov. ODX smeroval na Milana Senica /p Žalostiná 127km.

8. miesto – obsadila Exp. Javorina. Púchovčania si vyrazili na nedeľné doobedie na kótu Skalky a za pol hodinky prevádzky sa im podarilo 9 spojení. Spolu to znamenalo zisk 684 bodov a najdlhšie spojenie mali Hiriburu Palárikovo 113km.

7. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo obsadil najbližšiu kótu nad Zvolenom. Kóta Bakova Jama však viac ako 13 spojení proste nedala. Zisk 824 bodov je ďaleko za očakávaniami, ale čo sa už dá robiť. ODX smeroval na Žalostinú k Milanovi 124km.

6. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconi s Erixonom obsadili známy Trnovník. konečne oprášili aj HáBéčko a výsledok sa hneď dostavil. 57 spojení, 6126 bodov a podarilo sa im aj najdlhšie spojenie víkendu – Soptík Hřensko /p Husuv vrch 432km.

5. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Tí štartovali so základne Nad Oborou a vydolovali z nej obdivuhodných 96 spojení. Stačilo to na zisk 6860 bodov. ODX smeroval k Vendovi Brdy /p Tok 312km.

4. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Tí obsadili Veľkú Javorinu a za tri hodiny prevádzky sa im podarilo 75 spojení. Využili kótu na maximum a získali 7643 bodov a ODX zaletel až do Krušných Hôr k Zdeňkovi Sokolov /p Klínovec 382km.

3. miesto – obsadila Exp. Asterix. Chalani štartovali z Machnáča, urobili 92 spojení a získali za ne 7660 bodov. ODX smeroval na V3D /p Kozákov 262km.

Asterix_11_2021

2. miesto – obsadil Milan Senica. Milan to na Žalostinej rozbalil už o 15h a potiahol to až do 22h. Ani tento minimaratón ale na výhru v novembri nestačil. Každopádne 98 spojení a 8612 bodov je výborný výsledok. ODX zaletel k “starostovi “Jardovi Košice /p Nová Ves v Horách 350km.

1. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Desať ďalších bojovalo proti Marcovi Polovi a opäť neúspešne. Kaso Žilina si tentokrát vyšliapol na kótu Minčol a opäť to potiahol až do rána a preto sa ako jediný prehupol cez stovku spojení. Urobil ich spolu 111, i keď predsa som nad uznaním jedného spojenia trochu váhal “Kasova Žena Žilina 🙂 “. Nakoniec som im to predsa uznal a za november teda zapisujú 10824bodov a ODX na Exp. Radegast /p Koráb 418km.

Nuž a to je z novembrového vyhodnotenia SPL už skutočne fakt namôjveru úplne úplne totálne všetko. Výsledky ako aj priebežné poradie je ako vždy TU.

Dopočutia v decembri priatelia. Takmer všetci súťažiaci avizujú svoj decembrový výjazd už na najbližší víkend 11.12.2021.

73

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2021 November

 1. Števo povedal:

  Áno Kaso, zabudol som dorátať novembrové body…to som si nechal na úplný koniec a už som nevládal so silami.
  Nechal som si to na druhý deň a na ten druhý deň som na to zabudol.
  Ale máme Teba a ty si vždy najlepší verifikátor!

 2. KasoZA povedal:

  V tabuľke máme zrejme zle zapísané body a vv priebežnom poradí nie sú pripocitane denníky za november. Števo kukni na to.

 3. KasoZA povedal:

  Zatiaľ len ku komentáru: Alenka si zmenila volačku na: Kasova žena Žilina. Meno jej minule domotali pri prevádzke, takto to že vraj bude jasnejšie 😀 😀 😀
  (chudák správca databáze)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*