SPL 2021 September

Slovenská Portejblová Liga pokračovala septembrovým kolom…

 

Do termínu prišlo na kontrolu 11 denníkov. Viacerí súťažiaci na svoj štart využili dátum konania sa Podzimného Éteru 33. Podmienky boli výborné a tak nebola núdza aj o 400km spojenia.

Celkovo bolo v denníkoch 779 spojení. Tu je tradičná mapka všetkých spojení. DX spojenie sa tentokrát nepodarilo nikomu.

mapa_9_2021

mapa všetkých spojení po SR a ČR

Poďme na samotné výsledky.

11. miesto – obsadila Exp. Javorina. Štefan Púchov a Miši Ladce vyrazili spolu na Chmeľovú a poslali asi hodinový denník s 8 spojeniami, za ktoré si do tabuľky pripisujú 426 bodov. ODX bol Milan Benešov 109km.

10. miesto – obsadil Marian Michalková. Marián vyrazil na svoju obľúbenú kótu za “domom” k Mozoľovcom a podarilo sa mu 21 spojení. Získava za ne ďalších 1292 bodov do tabuľky. ODX bola Exp. Trnaváci /p Žalostiná 127km.

9. miesto – obsadila Exp. Echo. Echáčov tentokrát zastupoval Snikers Nemšová a štartoval z domovskej kóty Nad Oborou. Získala 62 spojení a 3590 bodov do priebežnej tabuľky. ODX asi u jediného súťažiaceho smeroval nie na západ, ale na východ na Exp. Kameň /p Smrekovica 207km.

8. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števo a Cyro mali namierené na Krížnu, ale povolenka na vjazd do národného parku Veľká Fatra platí len pre suché počasie. Keďže v sobotu pred PE33 pršalo, tak vyrazili na Trnovník. Počas vysielania však zistili, že túto kótu má do PE33 prihlásená iná expedícia. Preto urobili iba 51 spojení a kótu uvoľnili. Do tabuľky tak pridávajú iba 5036 bodov, no dalo sa rozhodne viac. Ich ODX bola Exp. Spektrum /p Bradlo 220km.

7. miesto – obsadila Exp. Perún. Roman Teplička vyrazil opäť na Polom, kde sa mu celkom zadarilo myslím. Poslal denník s 51 spojeniami, získal 5075 bodov, nuž a parádny ODX Exp. Fox /p Klínovec 447km.

6. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Alan a Afro Trnava vyrazili na Žalostinú, iste ste čítali článok ako tam bojovali s vetrom. Nakoniec sa im podarilo 65 spojení, za ktoré získali do tabuľky 5349 bodov. Ich ODX bola Exp. Tetřev /p Tok 278km.

5. miesto – obsadila Exp. Asterix. Miňo Púchov vyrazil  na kótu Machnáč a doviezol si odtiaľ 62 spojení, za ktoré získal 5405 bodov. Jeho ODX bol Železný Dědek Litvínov /p Klíny 364km.

4. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Erixon vysielal z kóty Buchlov. Jeho denník obsahoval 69 spojení, za ktoré získal 5912 bodov. Jeho ODX bola Exp. Tetřev /p Tok 360km, čím si Baťovanci o niečo vylepšili celoročný ODX o ďalších 7km.

Dostávame sa k prvej trojke…

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Zdeno Ilava a Palo Ilava vysielali z Machnáča a domov si priviezli 87 spojení. Stačilo im to na zisk 6160 bodov. Ich ODX bola Exp. Tetřev /p Tok 302km.

2. miesto – obsadila Exp. Marco Polo. Kaso Žilina a Mišo Žilina vyrazili do Malej Fatry na kótu Suchý. Podarilo sa mu odtiaľ 106 spojení, za ktoré získal 12002 bodov. Podaril sa mu krásny ODX a to Exp. Fox /p Klínovec 451km. Napriek výbornému výsledku to tentokrát na víťazstvo v mesiaci nestačilo, pretože sa našiel ešte niekto lepší a vy už iste tušíte kto…

1. miesto – septembrovým víťazom sa stáva Milan Senica. Milan počas PE33 štartoval z Veľkej Javoriny a darilo sa mu parádne, veď sami uznajte. 191 spojení, 18588 bodov a ODX Exp. Fox /p Klínovec 382km.

V celkovej tabuľke sa udiali nasledovné posuny. Mafia neudržal druhé miesto a prepustila ho Milanovi Senica. Perún sa posunul z 12.miesta na 11.miesto a Marian Michalková preskočil Exp. Javorina a je na 16.priečke.

To je zo septembrového vyhotovenia už ale naozaj všetko. Výsledky sú TU. V októbri sa koná jediná CB súťaž a to CB Maraton 48h, ktorý organizuje Mates Brno. Tak teda o týždeň dopočutia, priatelia.

73 Števo Zvolen

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na SPL 2021 September

 1. Josef Balcar povedal:

  Ahoj děkuju za spojení na Slovensko z Kamence JO 70 QQ Čáryfuk Tanvald 73

 2. Števo ZV povedal:

  “Trombónista” pridaný … veľmi sa mu ospravedlňujem a sypem si popolček na hlavu, že som ho zabudol spomenúť.

 3. Kaso povedal:

  V poriadku.
  Kaso Žilina a bol som aj s Mišom ZA. Na Suchom bolo parádne, ešte “teraz” sa sušia veci a technika 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*