SPL 2022 Apríl

SPL pokračovala aprílovým kolom. Do termínu dorazilo až 20 denníkov, v ktorých boli ďalší dvaja nováčikovia…

 

V apríli žiadna súťaž nebola, napriek tomu dorazilo až 20 denníkov. Takmer všetci vyrazili v posledný možný termín 30.apríla. Opäť sa nám ozvalo svojou aktivitou slniečko a otvorilo sa CB pásmo aj na diaľkové spojenia odrazom. Dvaja súťažiaci to využili a urobili spojenia do Francúzska a Andory. Okrem iného chodili aj diaľky. Tí čo vydržali, boli odmenení spojením s Exp. Tetřev na Toku. Tu je mapka.

qso_mapa_4_2022

Poďme ale na samotné výsledky, od 20.miesta až po prvé…

20. miesto – obsadil nováčik v SPL LQd Košice. Jeho prvý minidenníček z kóty Vrchhora obsahuje iba jedno spojenie za 101km, ale podľa jeho slov nejde súťaž vyhrať, ale ukázať všetkým východniarom, že aj z východu sa dajú robiť pekná spojenia. Do tabuľky si teda pripisuje úvodných 101 bodov. Jeho spojenie bola zároveň zatiaľ jeho najdlhším a mal ho s Exp. Marco Polo /p Veľký Kriváň 101km. Veľa šťastia pri ďalších výjazdoch.

19. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Z tradičného QTH Bratislava Bajkalská ulica sa Výstrkovčanom podarilo tentoraz 10 spojení a za ne zinkasovali 286 bodov. Najďalej im to zaletelo k Exp. Baťovan na Žarnov 116km. V tabuľke im patrí priebežné 24.miesto.

18. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian sa opäť vrátil na osvedčené QTH Mozoľovci a v apríli sa mu podarilo 13 spojení. Zisk 726 bodov ho udržal na priebežnom 15.mieste. Jeho ODXom bola tentokrát Exp. Medvede /p Biely Vrch 95km.

17. miesto – obsadil Mates Brno. Mates vyrazil na kopec 9.apríla, keď v éteri veľa protistaníc nebolo a možno aj preto urobil len 14 spojení a získava len 871 bodov. Napriek tomu v tabuľke stúpol o jednu priečku na 16.miesto. ODX mal Milana Senicu /p Žalostiná 112km.

16. miesto – obsadila Exp. Vulkán. Po čase sa v éteri ozval aj Spajky Detva a z Javora sa mu podarilo 12 spojení. Zisk 907 bodov ho udržal na priebežnom 19.mieste. ODX mal Exp. Matej /p kóta 874m 126km.

15. miesto – obsadila Exp. Svijany. Ondrej Nesluša zinkasoval na Bútorkách “pokutu” a tak bol nútený sa presunúť na Jakubovský Vrch, odkiaľ sa mu podarilo 20 spojení. Získal za ne 1146 bodov, ale v tabuľke klesol o jedno miesto na pozíciu č.13. ODX mal Sykyho Boskovice /p Nová Roveň 143km.

14. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Križiaci tentokrát vybehli len na chvíľu a na bicykloch. Z kóty Zabitá tentokrát získali 22 spojení a 1251 bodov, čo za 2h prevádzky nie je zlé. ODX zapisujú na Exp. Punk /p Obora 132km.

13. miesto – obsadila Exp. Žitava. Gabo Vráble vyrazil na Svätojakubskú cestu a poradilo sa mu 24 spojení, za ktoré získal 1639 bodov. ODX mal Exp. Navara /p Suchý Vrch 126km. Žitavčania si držia priebežné 11.miesto.

12. miesto – obsadil Krypto Bratislava. Krypto ostal verný svojmu Kamzíku a tentokrát z neho vydoloval 28 spojení. Získal za ne 2005 bodov, čo ho posunulo z 23.miesta na 20-te. ODX mal tiež Exp. Navara /p Suchý Vrch 184km.

11. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Frenky a Tony Bratislava vyrazili na Pezinskú Babu a podarilo sa im 25 spojení. Zisk 2112 bodov ich posúva z 20.miesta o tri miesta vyššie. ODX mali tiež Exp. Navara /p Suchý Vrch 168km.

10. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany so svojou Navarou aktivoval kótu Suchý Vrch a za 33 spojení získal 2452 bodov. Tým si udržal priebežné 14.miesto. ODX mal Skippera Kittsee /p Hundsheimer Berg 197km, čím si vylepšil tohtoročný ODX.

9. miesto – obsadil ďalší nováčik Majo Bratislava. Majo vhupol do SPL ako veľký macher a ako svoj úvodný výjazd si vyšľapol na najvyšší vrchol Veľkej Fatry na Ostredok 1593m. Dovolím si pár jeho fotiek…

MajoBA_4_2022_1

takto vyzeralo jeho súťažné QTH z diaľky

MajoBA_4_2022_2

a takto vyzeralo z blízka

MajoBA_4_2022_3

Hovorím to stále. Potrebujeme viac takýchto “bláznov”. Dúfam, že sa Majo neurazí za výjazd, ale veď všetci sme v podstate blázni a všetci to dobre vieme. Nuž ale pre úplnosť Maj pri svojej premiére získal 31 spojení a 2487 bodov. Úvodným zápisom sa dostáva na 22.miesto tabuľky, ale niečo mi hovorí, že pôjde ešte hodne vyššie. ODX mal tiež Skippera Kittsee 175km.

8. miesto – obsadil Alan Trnava. Alan vyrazil na novú kótu Uchánok a celkom sa mu darilo. Urobil 27 spojení a získal 2560 bodov, čo je takmer 100km/spojenie. ODX zapisuje na Exp. Tetřev /p Tok 279km, čo je jeho tohtoročné nové maximum. Palec hore. Alan stúpol o jedno miesto na pozíciu č.12.

7. miesto – obsadila Exp. Matej. Marián Strečno zvolil komfort na kóte 874m na Panorama ranči a za 53 spojení získal 3091 bodov. ODX zaltel tiež na Exp. Tetřev ale až 337km. Matej je aktuálne na piatej priečke.

6. miesto – obsadila Exp. Medvede. Púchovčania vyrazili do prírody na novú kótu Biely Vrch.

Medvede_4_2022

Podarilo sa im 62 spojení a získali spolu 3826 bodov. ODX smeroval na Apacha Znojmo /p Kasárenská křižovatka 153km. Medvede zostávajú na 10.mieste.

5. miesto – obsadil Milan Senica. Milan netradične vyrazil na Žalostinú v termín, keď na kopcoch nebolo toľko staníc a preto apríli získal len 65 spojení a 4005 bodov. Aj ODX charakterizuje mŕtve pásmo, Roman Žďár /p Studnice 131km. Napriek tomu si Milan udržal pozíciu lídra SPL.

4. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Marconimu a Ericsonovi Partizánske sa v apríli zadarilo a z kóty Žarnov urobili takmer všetko, čo sa dalo. Spolu teda 56 spojení a 4741 bodov. Parádny ODX – Exp. Tetřev /p Tok 360km. Baťovan stúpa z ôsmeho miesta na siedme.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Bažanti začali vysielať v sobotu Nad Oborou medzi prvými. Nejaké extra diaľky im síce nechodili, ale postupne pridávali jedno spojeníčku za druhým a nakoniec ich mali v denníku zo všetkých v apríli najviac – až 88 spojení. Získali za ne 5638 bodov a to ich posunulo zo siedmej priečky na šiestu. ODX mali Apacha Znojmo 146km.

2. miesto – obsadila Exp. Trnaváci. Afro a neskôr aj Boris Trnava vyrazili na Bezovec a darilo sa im vynikajúco. Za 72 spojení získali 6145 bodov. ODX priamou vlnou zaletel na Exp. Tetřev /p Tok 317km a odrazom až do Francúzska do mesta Dax 1557km. Trnaváci to tohto roku myslia naozaj vážne a dostávajú sa na druhé miesto za Milana a navyše znížili jeho náskok. Uvidíme, čo bude o mesiac.

1. miesto – obsadila Exp. Mafia. Števovi to v apríli lietalo najlepšie. Zo Skalky priviezol 82 spojení a až dva DXy do Andory a Francúzska. Získal za ne 8655 bodov a z piatej priečky sa opäť dostal do prvej trojky, odkiaľ vystrčil Omegáčov, ktorí to v apríli flákali a neštartovali. ODX priamou vlnou mal rovnako Vendu Brdy – Exp. Tetřev /p Tok 384km a odrazom s Antoniom Pau 1603km.

Nuž a to by mohlo byť z aprílového vyhodnotenia všetko, ale nie je. Napadlo ma ešte niečo.

Na konci by som sa rád povenoval chýbám, ktoré najčastejšie robíte a tým zbytočne prichádzate o body a km. Spojenie je platné až vtedy ak je správne zapísané. V zápisu musí byť kompletná volačka. Teda volačka + QTH kde daná volačky sídli a vysiela. Chybný zápis je teda Miro Liptov, správne má byť Miro Liptom Liptovská Lúžna. Detto je zle Peter Kysuca. Musí tam byť Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto. Podobne aj Milan Kysuca a napríklad Franta Kostelíček. Dávajte si na to pozor a pozorne sledujte čo vám CL6ka pri zapisovaní dáva v hornej časti za nápovedy. Všetko je to za predpokladu, že ste si pred písaním denníka aktualizovali databázu QTH a databázu volačiek (CTRL+I).

Výsledky sú ako vždy TU a nezabudnite, že už na budúci víkend sa koná súťaž Éter bez Hraníc. Preto neváhajte a zapojte sa do nej a vypíšte prihlášku.

Ďakujem za pozornosť a dopočutia pri EBH.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

6 reakcií na SPL 2022 Apríl

 1. Venda Brdy povedal:

  Expedice Tetřev děkuje všem za spojení ! Áno je to diagnoza, diagnoza 73 Nech to lítá ako z praku. Vysílání je radost

 2. Alan Trnava povedal:

  OK som ochotný prispieť do tejto témy aj ja 🙂 🙂

 3. Majo Bratislava povedal:

  Tak dobre ze polovicka xyl (Lucka) mohla aspon stepovat a prechadzat sa po hrebeni, nebola jej taka zima jak mne na stolicke 3h 🙂
  Uvidime co bude nabuduce, ale na spanie v snehu to nevidim a skoda ze pracovne povinnosti nedovolia sa zucastnit kazdej akcie ked je viac stanic vonku. Ako napr.bliziaci sa EBH.
  Nevadi, inokedy zase a snad uz s lepsim pocasim 😉

 4. Kaso Žilina povedal:

  Áno, tento model by sa dal použiť, ale uvidíme ako k tomu bude pristupovať Majo a XYL.
  Myslím, že túto tému môžeme otvoriť počas Éteru medzi 2:00 a 3:00. Hádam budú všetky strany prítomné (úsmev)

 5. Števo povedal:

  Podľa vzoru Kaso – Kasova žena…by sa dotyčná osoba mala nazývať “Majova žena” 🙂 či?

 6. Kaso povedal:

  Maja Bratislava som hodnotil asi podobne. Parádna kóta v odchádzajúcej zime, ale zato metre snehu. Ešte nabudúce zobrať nejaký kus hliníka, ideálne smerového, mobilku stanicu a akumulátor a bude to naozaj bomba.
  Ak by sme Maja nazvali bláznom, ako by sme nazvali jeho ženu, ktorá tam stepovala s ním??? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*