Trnaváci na Bezovci

Do redakcie sme dostali nový článok. Afro Trnava v ňom predstavuje nielen nové logo Expedície Trnaváci, ale aj ich story z Bezovca. Príjemné čítanie…

 

V Apríli som chcel ešte počas Veľkonočných sviatkov vyraziť na nejaký nový kopec aj s ultralight CB výbavou. Ako som tak chodil prstom po mape moju pozornosť zaujal Bezovec. Hovorím si: „ …šak čo, prinajhoršom iba vyvetrám skipperovku pripnutú na batohu a bude.“ Na moje prekvapenie som v ten deň na Bezovci urobil nejakých 24 spojení a tak ďalšia kóta pre Trnavákov na SPL bola jasná. Bezovec!

Aprílové kolo SPL bolo z mojej strany do poslednej chvíle nejasné. Z ničoho nič sa mi zapálila achilovka a tak som ešte v Pondelok sedel doma na balkóne s vyloženou nohou, barlou a v bolestiach rozmýšľal ako to vyšpekulujeme v Sobotu. Nakoniec lieky a injekcie u ortopéda zabrali a ja som si povedal to nejako dáš! (…Doktorovi to ale nehovorte lebo ma rovno nakope do ri*i 😛 )

TRN_4_22_1

Boris mal pohotovoť v robote a tak sme museli ísť na dvoch autách (predsa len keby ho niekto povolal do služby skôr by prišiel k autu ako ja…). Malo to ale aj svoje výhody pretože ja som mohol vyraziť skôr na kopec. A tak o cca 13:30 som už bol na parkovisku pod kopcom. Kým som sa však ovešal všetkým možným aj nemožným a vyrazil s mojou chromou nohou na kopec, tak to chvílu trvalo. …a jasné, že som aj niečo zabudol… ale o tom potom….

TRN_4_22_2

TRN_4_22_3

Celá výbava vážila tak 35kg a mňa čakalo ešte zopár stoviek výškových metrov. Hovorím si pomaly dalej zájdeš, a tak naozaj, celý výstup mi trval skoro 1,5 hodiny. Keď som prišiel až na vrchol, naskytol sa mi krásny výhľad. Slniečko svietilo, vonku krásnych 19°C …čo viac si priať.

TRN_4_22_4

Začal som rozkladať veci a stavať môj nový (ale inak zánovný) 13,7m vysoký HD DX wire stožiar. Samozrejme žiadnu inú anténu ako Skipperovku nemám, ale drátovke od Skippera to na ňom náramne svedčalo 😊. Po skúsenostiach s nárazovým vetrom na Javorine som sa rozhodol celý stožiar ukotviť na dvoch miestach. Ešte stolík a staničku a ide sa na to….

TRN_4_22_5      TRN_4_22_6

Výzva, výzva….a hneď sa ozval Anton Hlohovec. Nasledovala exp. Navara, exp. Medvede, Krypto Bratislava a už to išlo. Za prvú hodinu som mal približne 25 spojení. Zrazu počúvam, že nejako divne mi tá vysielačka chrapčí alebo skôr fučí… Ale to sa už spod kopca valil Boris. „Chceš ma zabiť chlape?“ :D:D:D znelo úvodné privítanie a ja som bol rád, že som nefučal hore tým kopcom sám 😊. Veľká vďaka patrí Borisovi aj za to, že mi hore na kopec priniesol mikinu. Ja som tú svoju zabudol v aute a s mojou chromou nohou a plnou poľnou na chrbte sa mi už pre ňu nechcelo vracať. Posedeli sme v kľude pri pivku a kávičke porozprávali, čo je nové, postavili stan a vrhli sme sa do ďalších relácií.

TRN_4_22_7

TRN_4_22_8

Ako zapadalo slnko začalo na celom pásme silné rušenie. Šum (miestami až na úrovni 5S) sa prekrikoval s DXami a spojenia s lokálnymi stanicami boli skoro nemožné. Hovorím skúsme nejaký DX. Zobral som mikrofón a po chvíľke lovenia som na 30. kanále počul Landryho 14RL10 z divízie 14 – Francúzsko reportom 59/59 na poctivé 4W FM. Bol to zároveň náš ODX. Video z tohto nášho úlovku nájdete tu.

TRN_4_22_9

TRN_4_22_10

Spojenia do západných Čiech nám nelietali a tak sme radi aj za jedno jediné vydreté spojenie s Exp. Tetřev na Toku s reportami 32/31. Okolo pol jedenástej padlo rozhodnutie balíme. Pôvodne som chcel zostať spať v stane, ale Boris ma presvedčil, že veď čo sa s tým budem ráno naťahovať sám, keď mi môže teraz pomôcť a ako správny parťák zobral dolu stan aj stolík, za čo som mu bol veľmi vďačný. Približne o polnoci sme už stáli na parkovisku a nakladali veci. Ešte posledné podanie rúk a výjazd Trnavákov na Bezovec sme úspešne ukončili.

TRN_4_22_11

TRN_4_22_12

Ďakujeme všetkým čo sa ozvali a tešíme sa na ďalšie spojenia.
za Exp. Trnaváci,
Afro Trnava SK-892

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na Trnaváci na Bezovci

  1. Venda Brdy povedal:

    Afro, kluci ďakujeme a do počutia na EBH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*