SPL 2022 September

SPL má za sebou septembrové kolo. Tradične dobré podmienky šírenia sa ale tentokrát nekonali

 

Za mesiac september došlo na kontrolu 13 denníkov. 11 štartovali počas súťaže Podzimní Éter 33 a dvaja poslali svoj denník zo súťaže 4 ročné obdobia. Na jeseň takto v septembri vždy zvykli bývať výborné podmienky šírenia. Počas PE33 tomu ale tak vôbec nebolo a konkrétne ja som som sa skôr bál, že neurobím ani obligátnych 20 spojení. Koniec koncov viac napovie tabuľka všetkých spojení.

qso_mapa_9_2022

Tabuľka vypadá, ako keby v Západných Čechách a na Východnom Slovensku bola dáka čierna diera, v ktorej zmizli všetky naše rádiové vlny. Nuž aj toto si pre nás príroda pripravila. Ešte malá poznámka k denníkom. Tentokrát som skontroloval 619 spojení a našiel som len 2 chybičky. Takže zdá sa, že Ste (Sme) si všetci dali na zápis spojení pozor. Výborne, len tak ďalej.

Poďme si teda predstaviť ako sa jednotliví súťažiaci s podmienkami vytrápili.

13. miesto – obsadil Alan Trnava. Alan tentokrát poslal denník iba z domu, kde sa mu podarili 4 spojenia, získal za ne 162 bodov. Najďalej sa dovolal na Exp. Echo /p Nad Oborou 79km. Alan si udržal priebežné 14.miesto.

12. miesto – obsadil Marian Michalková. Obľúbené QTH Mozoľovci tentokrát Marianovi priniesli 11 spojení. Do tabuľky pridáva 694 bodov a ODX smeroval na Exp. Omega /p Veľká Homoľa 136km. Marian si tiež udržal svoju pozíciu a je na 17.mieste.

11. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Frenky a Tony BA štartovali z Kamzíka/Hrubého Kolešavca a za 21 spojení získali 1314 bodov. ODX mali Exp. Hadra /p Městské skály 165km. Dunaj stúpa o tri miesta na priebežné 18.miesto.

10. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo štartoval z Vápenkovej skaly, odkiaľ sa mu podarilo 23 spojení, so ziskom 1764 bodov. ODX mal Exp. Hadra /p Městské skály 165km. Majo si polepšil o štyri miesta na priebežné 16.miesto.

9. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafiáni si vybrali akýsi time out a tentokrát vybehli len ako sa hovorí za “humná”. Z kóty Solisko sa Števovi podarilo 22 spojení, so ziskom 1707 bodov. ODX smeroval na východné Slovensko k Exp. Svište /p Rákoš 167km. Výsledok slabučký ako čajík, ale predsalen si Mafiáni udržali priebežné druhé miesto pred Omegou.

8. miesto – obsadila Exp. Navara. Piňo Kraľovany štartoval z Bumbálky a za 35 spojení si pripisuje do tabuľky 1836 bodov. ODX mal Exp. Hadra /p Městské skály 165km. Navara si polepšila z 13. na 11.miesto.

7. miesto – obsadila Exp. Baťovan. Erixon Partizánske z kóty Penhýbel priniesol domov 32 spojení, za ktoré získal 2292 bodov. ODX mal Víťu Krnov /p Liščí Vrch 169km. V tabuľke síce stiahol náskok na Trnavákov, ale Baťovanci sú stále na 6.mieste.

6. miesto – obsadil staronový účastník SPL Exp. Perún. Som nesmierne rád, že Roman Tepličke je už zdravotne OK a CB portejblovanie stále ovláda. Dôkazom je jeho denník z Polomu, kde za 40 spojení získal úvodných 3221 bodov. Jeho ODXom bol Lojza Dolina Zbýšov 182km. Perún sa úvodným denníkom usadil na 27.mieste, na betón ale ešte bude stúpať.

5. miesto – obsadila Exp. Matej. Zdá sa že expedícia Matej našla svoje obľúbené portejblové stanovište. Panorama ranč im tentokrát darovala 62 spojení a ziskom 3736 bodov značne navýšili náskok pred Trnavákmi, ktorí tento mesiac denník neposlali. ODX mali smerov na JZ a to Exp. Omega /p Veľká Homoľa 151km.

4. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Na kóte Chmeľová to celkom chodilo. Za 3,5 hodiny prevádzky sa im podarilo 53 spojení so ziskom 3740 bodov. Ich ODX zaletel až do Maďarska na Csor-Hegyi 187km. Bažanti sa udržali na priebežnom 8.mieste.

3. miesto – obsadila Exp. Medvede. QTH Kohútka parkovisko im v tomto mesiaci zaručil bronzovú priečku, so ziskom 65 spojení a 4270 bodov. ODX zaletel až k Exp. Tetřev /p Ještěd 280km. Medvede sú stále na priebežnom 7.mieste.

2. miesto – obsadila Exp. Omega. Omegáči si zopakovali svoj štart z Veľkej Homole a darilo sa im veľmi slušne. Dôkazom je 98 spojení a zisk 8638 bodov. ODX mali rovnako Exp. Tetřev /p Ještěd 313km. Omegáči tlačili na pílu, výrazne stiahli náskok Mafie, ale stále sú ešte na priebežnom 2.mieste.

1. miesto – obsadil Exp. Milan Senica. Milan posledný krát v roku štartoval z Veľkej Javoriny, súťaž PE33 síce nevyhral a skončil druhý, ale v SPL jasne triumfoval a to opäť s obrovským náskokom pred Omegáčmi. 151 spojení, 12697 bodov a ODX Exp. Rotunda /p Čerchov 363km bolo v septembri zo všetkých najlepší výsledok. Milan je teda stále na čele, moje deti by povedali, že s “mega náskokom”. Je to proste macher.

Viac denníkov sa schránke nenašiel. Priebežné výsledky sú ako vždy TU. Skontrolujte si ich, stať sa mohlo všetko, aj ja som len človek a človek robí aj chyby. V októbri nás čaká jediná CB súťaž a to Matesov CB Maratón 48, takže predpokladám, že sa v tomto závode všetci opäť zídeme. Ďakujem za pozornosť.

Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na SPL 2022 September

  1. Mates Brno povedal:

    Števo, ďakujem za reklamu a kto nechce ziadat o sutaznu volacku mailom alebo telefonicky, moze aj tu, v komentarovniku. Pre sucasne podmienky sirenia vln na Slovensku je myslim sutaz vhodna aj tym, ze mozete kazdu hodinu vysielat z inej koty a nemusite ani napisat, ktora to bude :-).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*