SPL 2023 Február

Slovenská Portejblová Liga pokračovala februárovým kolom, v ktorom sa niektorí súťažiaci poriadne zapotili, hoci vonku bolo všade okolo nuly

 

SPL pokračovala druhým kolom. Denník na kontrolu zaslalo spolu 8 súťažiacich. Viacerým to na kopce proste nevydalo. Tí, čo vyrazili sa pasovali s veľkým DXovým rušením, niektorí mali problémy s majiteľmi pozemku a naopak niektorí si to užívali a robili spojenia do Ameriky či Ázie…aj to všetko prinieslo februárové kolo SPL. Poďme ale pekne po poriadku.

Osem denníkov tentokrát znamenalo skontrolovať 157 spojení. Som rád, že Ste mi dali trošku oddýchnuť si :-). Súťažiaci vykonali spojenia prízemnou vlnou do SR, ČR a Rakúska.

qso_mapa1_02_2023

Spomínané DXové rušenie však využila Exp. Svijany a urobili spojenia odrazom do Ruska 2152km a Brazílie 8204km! Paráda a chlapom gratulujem.

qso_mapa2_02_2023

Poďme si teda predstaviť výsledky jednotlivých súťažiacich.

8. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo poslal denník zo svojho hľadania nového kopca. Nakoniec poslal denníček z bezmennej kóty 359mnm v JN88ME, za 2 spojenia získal 107 bodov a ODX mal s Milanom Senica na Žalostinej 76km.

7. miesto – obsadil Marian Michalková. Z obľúbeného QTH Mozoľovci sa mu ale tentokrát podarili iba 2 spojenia, za ktoré zinkasoval 201 bodov a ODX mal tiež Milana Senica /p Žalostiná 127km.

6. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman Modra z QTH Dubová poslal denník, ktorý obsahoval 7 spojení, získal za ne 245 bodov a ODX mal Exp. Medvede /p Homôlka 90km.

5. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z QTH Kamzík/Hrubý Kolešavec získali 14 spojení a do  tabuľky si pripisujú ďalších 660 bodov. ODX smeroval na sever k Exp. Svijany /p Majtánky 175km.

4. miesto – obsadila Exp. Medvede. Štefan Púchov vyskúšal pre neho novú kótu Homôlka, ale mal tam problémy s majiteľmi pozemkov a zrejme tam už nepôjde, ale uvidíme. Každopádne získal tam 13 spojení a za ne spolu 715 bodov. ODX smeroval na Exp. Dunaj /p Kamzík 116km.

3. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Zo základne Nad Oborou sa im podaril vykonať 34 spojení a do tabuľky im bolo pripísaných 2068 bodov. ODX mali Albu Bratislava 115km.

2. miesto – obsadila Exp. Svijany. Celkom príjemné prekvapenie. Trojica Ondrej Nesluša, Peter Kysuca K.N.M a Kybel Plevník zaslala skutočne zaujímavý denník s 34 spojeniami, za ktoré získali do tabuľky 2927 bodov. Denník ja zaujímavý hlavne spojením do Ruskej Kazane a hlavne do Brazílskeho mesta Campina Grande 8204km! Ak sa nemýlim, je to prvé spojenie do Južnej Ameriky v histórii SPL. ODX priamou vlnou bol tiež slušný Exp. Dunaj /p Kamzík 175km.

1. miesto – obsadil Milan Senica. Žalostiná vie síce darovať aj oveľa viac, ale v takýchto podmienkach je 60 spojení výborný výsledok. Zisk 3894 bodov bol suverénne vo februári najlepší. Milan ako jediný urobil aj poriadne spojenie prízemnou vlnou a to Exp. Tetřev /p Ještěd 278km.

Nuž a to je už z februárového vyhodnotenia všetko. Výsledky sú tam, kde vždy. Veľké posuny v tabuľke nenastali. Svijany predbehli Mafiu, Medvede zase Križiakov a Maja Ba a Marian Michalková sa odlepil z dna tabuľky. Pokiaľ by si chcel niekto vyrovnať štartovné, nech ma kontaktuje. Teším sa na spojenie s vami v marci. Možno to na kopec už vyjde aj mne, tentokrát nevydalo, organizovali sme krštiny :-).

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*