SPL 2023 Január

Slovenská Portejblová Liga januárovým kolom odštartovala ďalší ročník

 

SPL vstupuje do ďalšieho ročníka. Bude to už 22.ročník. Histórii SPL bude tentokrát venovaný samostatný článok v novom CB reporte. Ten však bude k dispozícii iba členom SCBR. Preto si vo vlastnom záujme skontrolujte, či ste stále platným členom klubu.

Pristúpme teda k vyhodnoteniu januárového kola. Denník do súťaže zaslalo 14 odvážlivcov. Úplne všetci na svoj štart využili dátum Zimného CB závodu. Niektorí šli na pár hodín s ľahkou výbavou, iní vydržali na kóte až do rána. Preto sa aj výsledky jednotlivých súťažiacich dosť líšia. Počas Zimného CB Závodu boli popoludní veľmi dobré DX podmienky, preto je divné, že jediné spojenie odrazom sa podarilo iba jednému súťažiacemu Exp. Mafia. Inak sa podarili spojenia iba priamou vlnou do SR, ČR a Rakúska.

qso_mapa_01_2023

Poďme si teda predstaviť výsledky jednotlivých súťažiacich.

14. miesto – obsadil Marian Michalková. Marián vysielal zo svojho tradičného QTH Mozoľovci. Podarilo sa mu 12 spojení a do tabuľky rok štartuje so ziskom 894 bodov. ODX zaknihoval celkom pekný – Mates Brno /p Skalnatá 142km.

13. miesto – obsadil Krypto Bratislava. Krypto vysielal zo Slavína a poslal denník s 20 spojeniami. Získal za ne 1026 bodov a ODX smeroval na Exp. Mafia /p Skalka 150km.

12. miesto – obsadila Exp. Dunaj. Z Dúbravskej Hlavice poslali denník s 23 spojeniami a do tabuľky si pripisujú úvodných 1394 bodov. ODX zaletel k Pepovi Dolné Kounice /p Karasín 162km.

11. miesto – obsadil Alan Trnava. Kóta Starý Vrch mu darovala 26 spojení. Získal za ne 1516 bodov a ODX zaletel až na východné Slovensko – Exp. Kameň /p Škapová 213km. A to všetko iba na magnetku!

10. miesto – obsadila Exp. Medvede. Štefan Púchov štartoval z Bumbálky a za 31 spojení získal 1767 bodov. Najďalej sa dovolal na Milana Březí /p Kočičí Skála 136km.

9. miesto – obsadila Exp. Križiaci. Roman Modra odštartoval nový ročník z QTH Dubová a podarilo sa mu 34 spojení. Do tabuľky si zapisujú úvodných 1863 bodov. ODX smeroval na Exp. Svijany /p Kubínska 169km.

8. miesto – obsadila Exp. Svijany. Trojica Ondrej Nesluša, Piňo Kraľovany a Kybel Plevník vyrazili na neznáme QTH Kubínska pri Oravskej Lesnej. Z Oravy si priniesli spolu 23 spojení, so ziskom 1885 bodov. ODX mali celkom pekný Matesa Brno /p Skalnatá 176km.

7. miesto – obsadil Majo Bratislava. Majo štartoval z kóty Černecký vrch a i keď začínal neskoršie podarilo sa mu pekných 37 spojení. Do tabuľky mu to hodilo 2223 bodov. ODX smeroval do Rakúska. Pátrali sme spolu ako správne Aladina zapisovať a toto je výsledok Aladdin Breitenau. Takže Majov ODX bol Aladdin Breitenau /p Stickelberg 159km.

6. miesto – obsadila Exp. Mafia. Mafia poňala výlet na Skalku rodinne, Števo vysielal a ostatné členky tímu sa buď sánkovali alebo kočíkovali. Týmto “holiday štýlom” urobil Števo 37 spojení a získal 3616 bodov. Mafia však vysielala iba do 16:30, čo bolo naozaj veľmi krátko krátko. Najdlhšie spojenie odrazom bol David Sevilla 2367km a najdlhšie spojenie priamou vlnou bol Bravo-1 Olomouc /p Babylón 173km. Vďaka vysokému SFI (Solar Flux Index) sa však mohli podariť aj dlhšie spojenia. Avšak spojenie do USA (štát Massachusetts) či do Kanady (štát Ontario) sa na 38.kanále LSB moduláciou nepodarilo. Ak by sa však bolo podarilo, bolo by to prvé spojenie do Ameriky v histórii SPL! Tak možno nabudúce 🙁

5. miesto – obsadil Gabo Vráble. Gabo vysielal z Trnovníka a na rozdiel od Mafie vydržal na kóte až do rána, odmenou mu bolo spolu 91 spojení a zisk 8453 bodov. ODX smeroval na Exp. Favorit /p Mlýnek 226km.

4. miesto – obsadila Exp. Matej. Marián a Terka Strečno štartovali z obľúbenej kóty Butorky a urobili 114 spojení. Získali 8664 bodov, čo bolo pár bodov viac ako Gabo. ODX zapísali s Exp. Tetřev /p Tok 327km.

3. miesto – obsadil Mates Brno. Mates pricestoval na Slovensko a štartoval z Malých Karpát z kóty Skalnatá. Tiež vydržal na kóte až do rána a odmenou mu bolo 103 spojení. Získal za ne 9440 bodov a ODX sa mu podaril s Gabrom Liberec /p Rašovka 299km.

2. miesto – obsadila Exp. Bažanti. Palo Ilava a Mailo Dubnica vysielali z Chmeľovej. Do Zimného závod denník nestihli poslať, ale do SPL poslali parádny denník. Obsahuje 131 spojení, za ktoré získali 10563 bodov. ODX zalatel na Exp. Rotunda /p Klínovec 400km. Bolo to zrejme najdlhšie spojenie víkendu priamou vlnou.

1. miesto – obsadil Milan Senica. Milan začal svoje ťaženie na Veľkej Javorine po 13.hodine a vydržal tiež až do rána. Javorina opäť bola k nemu štedrá a podarovala mu 177 spojení, za ktoré Milan získal 14108 bodov a razom sa dostal do čela SPL 2023. ODX smeroval rovnako na Exp. Rotunda /p Klínovec 382km.

Výsledky sú ako vždy na tom istom mieste, tak ako vždy. Prezrite si chyby, opäť to boli iba chyby v lokátoroch a nekompletné volačky typu Peter Kysuce, či Pavel Klondajk. Správny zápis musí obsahovať aj domáce QTH, teda Peter Kysuca Kysucké Nové Mesto či Pavel Klondajk Ludgeřovice. Dopočutia vo februári priatelia.

73 Števo Zvolen SK-525

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SPL 2023 Január

 1. Števo povedal:

  Gabo…

  Reakcia kohokoľvek, ak je k veci a má rozumný základ, je prínosom.
  Ja som konkrétne pri januárovom kole SPL musel skontrolovať “ručne” cca 900 volačiek a lokátorov. Je teda logické, že som mohol urobiť aj chybu.
  Presne kvôli tomu, preto denníky vkladám do banky, aby si ich mohol hocikto pozrieť a prípadne aj reklamovať.

  Počkáme teda, či sa nám Andy aj odtajní… 🙂

 2. Gabo Vrable povedal:

  Andy veľmi zaujímave že sa zaujímaš o mňa a moj deník.Možno keby si sa zverejnil,bolo by zadosťučinené minimálne slušnosťi.

 3. Števo ZV povedal:

  Ďakujem za upozornenie Andy…

  Gabovi som spojenia č.81 a č.93 naozaj musel škrtnúť.
  Na spojení č.31 však nič zlé nevidím, QTH Útuľňa Javorina tam je. Jedine snáď že sa jednalo o “Expdíciu” Marco Polo…ale kvôli tomu škrtať spojenie nezvyknem.

  A inak Andy, aká je tvoja volačka? resp. odkiaľ si, máš veľmi dobrý postreh, možno by sme ťa niekedy v budúcnosti mohli požiadať o pomoc pri vyhodnocovaní. Napíš kto si, čo si…

 4. Andy povedal:

  Áno, treba dávať pozor. Napr. denník “Gabo Vráble” spojenie č.31 – chýba QTH, č.81 – chýba QTH, č.93 – zaujímavé, žeby dupľa s “Jindra Karviná”?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*