Premrznutý Baťovan

Po krásnych víkendoch, ktoré Erixon využil na turistiku spojenú s PMRkom, sme opäť spoločne vyrazili na portejbl  s cébečkom. Času veľa nebolo, ani počasie nebolo najlepšie, ale rozhodli sme sa po mesiaci opäť pozdraviť priateľov v éteri.

V sobotu okolo obeda sa ozval Erixon, že práve končí v práci a zvažuje nejakú krátku vychádzku do okolia. Navrhol som Osečný, no Erixon povedal, že cesta na Veľký Vrch je určite kratšia. Pozerali sme, kedy budú začínať ostatní a podľa toho sme naplánovali náš odchod. Nakoniec sme odchádzali o niečo skôr a dobre sme spravili. 40-minútová cesta poľom a lesom dobre zahriala. Na kótu sme prišli asi trištvrte hodinku pred západom Slnka. Musel som sa rýchlo prezliecť, lebo veľmi fúkalo a spotené oblečenie rýchlo začalo chladiť. Rýchlo sme našli torzo malého stĺpika, ktorý je vždy na inom mieste. (Nechápem, prečo ho vlastne ľudia vytrhli a prečo ho presúvajú.) Dnes už neslúži svojmu pôvodnému účelu (vrcholová kniha a vrcholová tabuľka), preto sme oň s ľahkosťou pripevnili laminátový stožiar s drôtovou anténou.

2020-02-batovan-1

Začali sme krátko pred piatou večer jednou z najsilnejších staníc v okolí – Milan Senica na Žalostinej. Potom sme sa preladili na voľný kanál a hneď nás zavolal Jofi Hostie. Už pri tomto druhom spojení mi tak mrzli prsty od studeného vetra, že som si ani nevšimol, ako som prepol kanál. A zrazu mi neodpovedal Jofi, ale Marián Strečno. Až keď som zbytočne čakal na Jofiho odpoveď, som si zmenu kanála všimol. Nechtiac som sa votrel expedícii Matej na kanál, snáď som im nezrušil nejaké iné spojenie. Ak áno, tak sa Mariánovi a Terke ospravedlňujem.

Za prvých 20 minút 11 spojení v denníku, dokonca počujeme aj expedíciu Krtko (report 31), no nevieme sa na nich dovolať. Rovnako dopadneme aj pri volaní na exp. Perún, ktorú počujeme rovnako 31. Nepomohlo ani to, že Marián Strečno na nás a na ďalších volajúcich  Romana Teplička upozorňoval. 

Slnko zrazu zapadlo a studený vietor sa naplno prejavil. Horúci čaj z Erixonovej termosky pomáhal len krátku chvíľu. Nad svetlami Partizánskeho sa na oblohe odohrávalo krásne farebné divadlo. Kvalitný foťák sme nemali, tak pre ilustráciu prikladáme len pár fotiek z mobilu.

2020-02-batovan-2 juhozápad

2020-02-batovan-3juh – kóta Stráž (JN98GN), zo zasneženej lúky vpravo pod ňou v lete vysielame.

2020-02-batovan-5západ – vľavo Osečný, vpravo svetlá Partizánskeho

2020-02-batovan-7 západ – Partizánske

2020-02-batovan-8 západ – Partizánske

Nepočuli nás ani chlapci zo Šale, hoci u nás šli pomerne silno. Posledným v denníku bol Marek Slavičín a keď ďalších 5 minút nikto na naše výzvy neodpovedal, tak sme začali baliť. Obligátnych 20 spojení sme nedali, chýbalo nám jedno…

2020-02-22-batovan-mapa

Keď sme už sedeli v aute a vchádzali do mesta, zachytili sme výzvu expedície Mafia. Števo a Cyro sa ozvali z Michalkovej polhodinu po našom zbalení… Tak sme im aspoň dali zopár bodíkov, ja z mobilu a Erixon z domáceho QTH. 

Ďakujeme všetkým za spojenia a dopočutia v marci, snáď v teplejšom počasí.

2020-02-batovan-6

Erixon a Marconi Partizánske
exp. Baťovan

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

3 reakcie na Premrznutý Baťovan

 1. Marián Strečno povedal:

  Nie Martin, Tvoj “prehmat” skôr vyčaril súcitný úsmev. Krásne fotky, vďaka.

 2. Snikers Nemšová SK-701 povedal:

  Echo sa na kotu nedostalo tak snad nabuduce.

 3. Alan Trnava povedal:

  Super. Som rád že sme sa počuli. Ja sa zase ospravedlňujem že som skočil nechtiac do vašeho spojenia.
  Keď pozerám mapku tak vo februárovom hodnotení to bude asi priamy súboj Exp. Baťovan – Exp. Trnaváci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*