CB Poľný deň – prvé postrehy

22. ročník CB poľného dňa sa pred pár hodinami skončil. Niektorí vydržali až do konca závodu, niektorí to zabalili okolo polnoci….

Hoci zoznam avizovaných štartov nebol tak rozsiahly ako vlani, či predvlani, na slovenských kopcoch bolo veľa súťažiacich. Mapka však jasne ukazovala absenciu portejblových staníc na východnom Slovensku. Rovnako karty zamiešalo počasie. V piatok a v sobotu prešiel Slovenskom studený front a niekto zvažoval dostupnosť vhodných kót. O 17. hodine však nepršalo už asi nikde.

Podmienky boli určite výrazne lepšie ako pred dvoma týždňami počas LPD klubu Česká Lípa. České stanice, ktoré vyrazili na portejble s cieľom podporiť slovenskú súťaž, prechádzali slabými signálmi celý večer. Nebyť tureckých DX staníc, podarilo by sa dovolať skôr a viacerým SK portejblistom. Zato v nedeľu ráno o piatej bolo pásmo čisté a signály prechádzali veľmi dobre. Smerovka exp. Radegast (JN69MJ) rozdávala bodíky tým, ktorí súťažia v Slovenskej portejblovej lige. Mnohým sa to podarilo, niekto sa natrápil menej, iný viac.

CB poľný deň je aj akými monitoringom slovenských CB staníc. Z denníkov, ktoré postupne začínajú prichádzať, spravíme poradie staníc vysielajúcich z domácich QTH. Veď najmä vďaka nim portejblisti majú s kým robiť spojenia.

Súťažiacim pripomíname termín doručenia denníkov: nedeľa 19. august 2018, 23:59:59, e-mailom na adresu organizátora v správnom formáte .c6v (Deník CL6). Ak v tomto programe neviete robiť, odporúčame pozrieť si článok, v ktorom sme v minulosti vysvetľovali, ako denník napísať, využiť pritom možnosti programu a narobiť čo najmenej chýb.

Výsledky a  odovzdanie ocenení sa uskutoční na CB stretnutí, ktoré SCBR organizuje v sobotu 22. septembra v Partizánskom a na ktoré vás všetkých pozývame.

Na záver klasická tipovačka pre všetkých. Tipnite si v komentároch prvú trojku v tohtoročnom CB poľnom dni.

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na CB Poľný deň – prvé postrehy

 1. Mates Brno povedal:

  Môj tip:
  1) Jano Nové Zámky
  2) exp. Pohádka
  3) exp. Baťovan

  Šancu ohroziť by mohla mať exp. Apollo, exp. Mafia a seba by som tiež úplne nevyraďoval :-).

 2. števo zv povedal:

  Asi to bude presne tým, čo napísal Marconi…celkovo severné Slovensko, chodí zo Sitna dosť blbo.
  Navyše vysielali sme asi 20m južnejšie od vrcholu, nakoľko na vrchole je rozhľadňa, okolo ktorej pobehuje vždy plno turistov. Nechceli sme riskovať, že niekto zakopne o kotvu a sundá nám antény dole.

 3. Marconi PE povedal:

  Ferko, ale ja som išiel len s vertikálu (bude článok aj s fotkami). Medzi nami však nebol taký členitý reliéf ako od Teba smerom na Sitno…
  výškopis Závršie – Marhát: http://www.cbpmr.cz/banka-vyskopisu/8ffy3
  výškopis Závršie – Sitno: http://www.cbpmr.cz/banka-vyskopisu/478g1

  Asi to bude tým vysokým pohorím cca 20 km od teba…

 4. Fero1 ZA povedal:

  Ahoj Števo.
  Zdá sa, že si urobil lepšiu anténu Marconimu ako máš ty. S Baťovanom som urobil spojenie s môjho portejblu bez problémov. Teba aj Cyra som počul večer s R31, ale ja som sa na vás z mojej HB „nedobúchal“. Pritom ste boli rovnako ďaleko – cca 90km, aj keď pri rovnakej vzdialenosť nemusia byť vždy rovnaké podmienky.

 5. Števo povedal:

  Do prvej trojky tipujem Baťovana, MAFIU a Jana NZ s tesným odstupom Pohádka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*