RAPS 2023 – po ročnej pauze chceme ísť opäť

A je tu august a na konci augusta bývalo zvykom cestovať po Slovensku s vysielačkami – tzv. Rádio Aktívne Putovanie Slovenskom…

 

Bohužiaľ, malý záujem o účasť nám v roku 2022 zabránil absolvovať cestu po Slovensku, ale nič neubralo našej chuti po roku opätovne zorganizovať RAPS v termíne 25.-27.8.2023. Po dôslednom uvážení, som sa rozhodol opäť predložiť návrh na cestu okolo Slovenska s aktívnymi rádiostanicami. Chceme RAPS 2023 venovať všetkým, ktorí sa budú s nami chcieť stretnúť aj osobne a nielen na pásme. Vysielať plánujeme v pásme CB kanál 17, PMR kanál 7 a HAM 145,500 MHz. Vysielanie bude počas celej cesty, čiže podľa itinerára, ktorý je súčasťou komplexnej informácie o rozsahu RAPSu 2023. Priebeh RAPSu 2023 budete môcť sledovať v reálnom čase na platforme VIBER, kam budeme zadávať polohu, správy a videá z priebehu. Sieť VIBER je zdarma, môžete si ju stiahnuť do svojho zariadenia a následne vyhľadať účet ALL RADIO SVK, tam sa môžete pripojiť a sledovať nás. V itinerári budú vyznačené aj pauzy v jednotlivých mestách, to ale neznamená, že nemôžeme zastaviť hocikde, ak nás o to požiadate, lebo našou prioritou je stretnúť sa s Vami vo Vašom regióne.

Tohtoročný RAPS je naplánovaný na tri dni, prvý deň cesta po D1 do rekreačného strediska Kaluža na Zemplínskej Šírave, kde budeme mať prvý nocľah a dostatok času na spojenia z priateľmi na východnom Slovensku. Na druhý deň, sa presunieme do Košíc, kde budeme mať druhý nocľah a taktiež dostatok času na spojenia a prípadné stretnutie s priateľmi v regióne. Tretí deň RAPSu – návratový späť na domáce QTH. Všetky podrobnosti ako sú časy prejazdov a prípadné prestávky sú uvedené v itinerári a pre lepší prehľad som spracoval aj časovú os pre jednotlivé dni. Veríme, že nás budete sledovať a počas prejazdu Vaším regiónom si urobíte s nami spojenie a ešte lepšie stretnete sa s nami osobne. V prílohe prikladám podrobnejšie informácie.

1.deň – piatok 25.8.2023 2.deň – sobota 26.8.2023 3.deň – nedeľa 27.8.2023

info zaslal Démon Dubnica SK-588

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, CB, PMR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na RAPS 2023 – po ročnej pauze chceme ísť opäť

  1. Viťo povedal:

    Ahojte poprosim o pridanie do Viberu a vďaka za spojenia

    Viťo

  2. Stano Uličiansky, OM8ST /SK 849 povedal:

    Bohužiaľ , na tomto ročníku vašej úspešnej expedicie RAPS 2023 sa v Košiciach nestretneme, nakoľko budem v tom čase na HAM stretnutí v Holiciach, kam ma pozvali českí rádioamatéri, ktorí majú záujem o rádioamatérsku tiesňovú komunikáciu. Prajem vašej expedícii veľa úspechov a pekných rádiomatérskych stretnutí po trase. A samozrejme aj dobré počasie.
    Stano OM8ST

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*