Informácia o postupe OCBR do ďaľšieho levelu

Do redakcie sme dostali skutočne veľmi zaujímavý článok od Démona Dubnica, ktorý bez váhania zverejňujeme bez akýchkoľvek úprav. Fakt zaujímavé čítanie.

Náš klub OCBR Stredné Považie sa postupne vyprofiloval na skupinu členov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú akcií, ktoré sú organizované s pomocou SCBR a taktiež na akciách organizovanými klubmi a jednotlivcami. Taktiež sem patrí aj organizácia našich klubových činností, ktoré svojou podstatou obsiahnu celé Slovensko a čiastočne presahujú aj hranice štátu. Táto skupina členov je neustále v kontakte na sociálnej sieti a aby sme aj ostatné regióny zasvätili do našej práce a podnietili ich k užšej spolupráci a zvýšenej aktivite, vytvorili sme v sieti “VIBER” nové , celoslovenské četové fórum “ALL RADIO SVK”, v ktorom si vymieňame názory, fotografie, videá a skúsenosti. V súčasnosti má táto skupina do 40 prispievateľov zo všetkých rádiových pásiem a funguje veľmi dobre, samozrejme ak máte záujem sa pripojiť, budeme len radi.

Ale nie o tom som chcel, hlavný dôvod prečo toto píšem, je oboznámiť Vás s najnovšou aktivitou, na ktorej sme usilovne pracovali asi 6 mesiacov a nakoniec teraz v októbri sme ju úspešne zavŕšili. Ako iste všetci viete, našou „domovskou“ kótou na vysielanie je Machnáč.

Kóta výborná s ľahkou dostupnosťou v lete i v zime, takmer ideálne prostredie, no to by sme neboli my, aby sme ďalej nedumali, ako niečo čo je super, ešte nevylepšiť. Napadla ma myšlienka, čo tak vyskúšať prenájom stožiaru na umiestnenie antény na mieste, ktoré je na vysielanie ideálne, ba priamo až predurčené. A tak sa i stalo, obrátil som sa na firmu TOWERCOM, ktorá má vo vlastníctve takmer všetky vysielače na Slovensku na skvelých miestach, takmer v oblakoch. Po telefonátoch a mejlových komunikáciách sme v auguste mali možnosť skúšobne na jeden deň odskúšať spojenia z Trenčianskej závady kóta Nad Oborou. Obora nesklamala, spojenia lietali na všetky strany s uspokojivými reportami.

Spojenia boli totožné ako sme mali poznatky z Machnáča. Na základe tohoto pozitívneho zistenia sme sa pustili do záverečnej fázy vyjednávania. Prejavili sme seriózny záujem o prenájom zariadenia na dobu neurčitú. V októbri bola zmluva podpísaná a v súčasnosti sme hrdými užívateľmi 55m vysokého stožiara a príslušných technických stavieb.

Zrejme je na mieste otázka, prečo sme si prenajali kótu za mesačný prenájom, namiesto toho, aby sme zadarmo vysielali z Machnáča. Odpoveď je jednoduchá, pohodlnosť. Obora je o polovičku km bližšie ako Machnáč, na Oboru je lepšia cesta. Na Machnáči si snáď nepamätáme deň, kedy nám na portejbli nefúkalo, taktiež dážď a chlad. Tieto všetky elementy rušiace pohodlnosť sú na Obore eliminované. V technickej stavbe sme si vytvorili vysielaciu a odpočinkovú miestnosť, v prípade chladu je vyhrievaná krbom na biopalivo, no proste komfort. Trochu nám na našich CBčkárskych tvárach robila vrásky skutočnosť, že nemáme k dispozícii sieť na 230V. To by sme však neboli my, aby sme sa i s touto skutočnosťou nedokázali vyrovnať. Zatiaľ fungujeme z akumulátora 12V/220Ah v spojení s fotovoltaikou, v prípade nepriaznivého počasia si pomáhame prepojením s niektorým vozidlom a aku dobíjame podľa potreby.

Osvetlenie vo vysielacej miestnosti je urobené z vysokosvietivých LED pásov nalepených na hliníkovej lište s napájaním 12V. Vo výhľade je elektrocentrála na 220V a to bude iné varenie kávy !

Takže takto si my vysielame.

V prípade, že by ste potrebovali poradiť alebo pomôcť, ak by ste sa rozhodli ísť tak ako my do prenájmu, vieme vám poradiť, pomôcť, alebo vás len tak nezištne podporíme, finančne sa to dá zniesť, nie je to likvidačné. Nemajte obavu do toho ísť a v prípade otázok sa obráťte na nás.

Aj v súčasnej dobe má TOWERCOM k dispozícii miesta na prenájom a podotýkam, že aj lukratívne. Druhou alternatívou je prezrieť si stránky SPP a.s., kde v sekcii odpredaj majetku je viac zaujímavých stožiarov aj s technickými stavbami a v prípade seriózneho záujmu sa bude určite dať dohodnúť na prenájme, nakoľko tieto objekty v súčasnej dobe SPP nevyužíva. Jedná sa o stožiare vysoké do 30m a umiestnené na veľmi zaujímavých lokalitách z hľadiska vysielania. Teda neváhajte a do toho !

73 Démon Dubnica SK-588

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

8 reakcií na Informácia o postupe OCBR do ďaľšieho levelu

 1. Jano Istebné povedal:

  Tak to je parádna portejblovačka, všetky palce hore.

 2. Felix Francova Lhota povedal:

  Ok díky.

 3. Demonn povedal:

  Felix pošli svoj telefonický kontakt na +421903260186 stačí prezvoniť a budeš do celoslovenskej četovej skupiny ALL RADIO SVK pridaný

 4. Felix Francova Lhota povedal:

  Jak se můžu připojit do té skupiny na Viberu.
  Vyhledá mi to jen kontakt který jste používali na RAPS.

 5. Alan Trnava povedal:

  Taktiež gratulujem, naozaj skvelý nápad! To je skrátka “rádioamatérov sen”.
  Chce to ale partiu. Jednotlivec by to asi neutiahol.
  Nech vám to odtiaľ lieta!

 6. Jano ZH povedal:

  Gratulujem mate bohovske napady

 7. SK798 povedal:

  Úplná brutalita. Gratulujem priatelia.

 8. Jano-Korňa povedal:

  gratulujem, mate to tam pekne,

  nech sa vam tam dari a s kavickou v ruke dobre vysiela.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*