SPL 2019 September

V mesiaci september takmer všetci využili na ligový výjazd súťaž Matesa FM Podzimní Éter 33. Ako sa im darilo?

 

V mesiaci september prišlo do SPL na kontrolu celkovo 9 denníkov. S výnimkou Exp. Mafia všetci ostatní poslali denníky zo spomínanej súťaže PE33.

Opäť ale poďme ale pekne po poriadku…

Na poslednom mieste skončil opäť Marián Michalková. Do ligy tentokrát zaslal 5 spojení. Do tabuľky tak pridáva skromných 209 bodov a DX ako tradične s Milanom Senica na Javorine 110km.

8. miesto získala v septembri Exp. Baťovan. Operátorom bol tentokrát Marconi Partizánske a z kopca Stráž priniesol domov spolu 21 spojení. Do tabuľky pripisuje 1784 bodov a DX na Skippera na Devínskej Kobyle 124km.

Exp. Krtko opustila svoju obľúbenú Drieňovicu a vyskúšala nový kopec Žiar. Odmenou im je 24 spojení. Do tabuľky pridávajú 1924 bodov a DX na Exp. Svište na Rákoši 185km, čím si vylepšili svoj tohtoročný rekord.

SPL má opäť nového účastníka. 16.účastníkom je Exp. Trnaváci. Zostava Alan Trnava, Mailo Dubnica a Bubák Smolenice počas PE33 obsadila kopec Havran pri Senici a darilo sa im celkom slušne. 49 platných spojení a priemer skoro 99km/spojenie. Spolu teda zapisujú svojich úvodných 4848 bodov a rázom sú na 12.priečke. Rovnako krásne bolo aj ich najdlhšie spojenie – Exp. Crusader na Dyleni 375km. Len tak ďalej páni!

Piata septembrová priečka to je stabilný účastník SPL Exp. Perún. Roman Teplička priviezol z obľúbenej kóty Mravečník tentokrát 75 spojení, 8287 bodov a rovnako aj on si vylepšil tohtoročný DX, keď urobil spojenie s Exp. Crusader na Dyleni akurát, že on to mal oveľa ďalej ako Trnaváci a to 474km!

Mates Brno pokračuje v spoznávaní Slovenska a opäť aktivoval kopec, kde doposiaľ asi nikto s CB nebol. Kóta Pilsko 1557m mu počas PE33 darovala spolu 90 spojení, 9986 bodov. Na Dyleň sa síce nedovolal, ale DX je rovnako krásny Exp. Malina na Čerchove 470km. Aj on si týmto spojením prepísal tohtoročný rekord. Pekný výlet, dobrý výsledok a výborný turistický zážitok. Aký ďalší záhadný tajúplný kopec si pre nás pripravíš nabudúce Mates?

Exp. Mafia sa tentokrát súťaže PE33 pre pracovné povinnosti nemohla zúčastniť. Na kontrolu zaslali Mafiáni denník z Veľkej Javoriny, kde zablúdili po vyše 15 rokoch! Dvojča opäť fungovalo perfektne, Števo a Cyro urobili spolu 151 spojení, čo im hodilo do SPL spolu 13353 bodov. Problémom ale bolo, že na protiľahlých kopcoch nebola takmer žiadna aktivita a DX preto iba 276km s Karolom-1 Košice /p Rákoš. DX odrazom ale zaletel až k Tomasovi Birmingham 1443km.

Presne na vlas rovnako ako pred mesiacom pri SK PD, aj tentokrát tuhý boj o víťazstvo nielen v PE33, ale aj v lige zviedli Milan Senica a Exp. Marco Polo. A dopadlo to opäť rovnako. Aj napriek tomu, že Milan Senica na Veľkej Javorine urobil skoro o 30 spojení viac na prvenstvo to nestačilo. 176 spojení v súčte nakoniec hodilo 17989 bodov a Marco Polo dal proste viac. DX Milanovi zaletel na Dyleň k Exp. Crusader 394km.

Po auguste sa aj septembrovým víťazom stala Exp. Marco Polo. Kaso Žilina zase potvrdil, že Veľký Kriváň je takmer neporaziteľná kóta. Tentokrát denník zaplnil 148 spojeniami za ktoré pripisuje do tabuľky 19393 bodov. DX podobne ako všetci s Exp. Crusader na Dyleni 476km. Marco Polo v priebežnej preskočil nielen Križiakov, ktorí tento mesiac denník neposlali ale aj Perún. Aktuálne je Marco Polo štvrtý a nikde nie je napísané, že by nemohol poskočiť ešte vyššie. Nechajme sa teda prekvapiť!

V septembri sa v tabuľke okrem posunu Marca Polo nič závažné neudialo. Milan Senica pomaličky ukrajuje z náskoku Mafie. Uvidíme, či sa mu podarí ju dohnať. Mates Brno si upevnil tretiu priečku, ale zo štvrtého miesta mu už na krk dýcha Marco Polo. Situáciu si trochu skomplikovali Križiaci, ktorí tento mesiac pauzovali a razom klesli o dve pozície.

V priebežnom poradí tak ostali už iba dvaja súťažiaci, ktorí nechýbali zatiaľ ani jeden mesiac. Sú to Mafia a Baťovan.

Súťažou PE33 sa ale rok 2019 nekončí. V októbri prebehol nultý ročník CB Maraton 48 a viacerí súťažiaci sa do neho zapojili. Ako sa im darilo si povieme o mesiac. To je zo septembra všetko a tešíme sa na Vaše októbrové denníky. Športu zdar !!!

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

1 reakcia na SPL 2019 September

  1. Števo,

    dík za opýtanie. Zatiaľ uvažujem zamieriť na Marhát z piatka na sobotu 8.11 alebo z nedele na pondelok. Tento zatiaľ hmlistý plán je hlavne daný tým, že 9.11. večer mám akciu v Bratislave a niekedy cez víkend chceme odskúšať so Stanom Dolné Trhovište antény na stožiari na Šianci nad Hlohovcom. Chceli by sme tam dať opakovač od Jogurta Martin, čo tu nedávno avizoval Jano Korňa.

    Pri tej príležitosti by som chcel poprosiť slovenskú, prípadne aj moravskú komunitu, aby sledovali tento priestor a iné CB weby, kde dáme vedieť v novembri presnejší čas našich testov. Dosť by sa nám hodilo, keby sme vedeli pri každom teste antény alebo jej umiestnenia zavolať niekoľko bližších aj vzdialenejších staníc v rôznych smeroch a zobrať od nich reporty. Vlastne keď sa nedostanem na Marhát, možno by som mohol poslať do SPL aj tieto testy, keď už mi tam tak šľapú na päty ďalší bojujúci o 3. miesto :-.) Takže urobte si, prosím, prosím, zatiaľ malú bodku do kalendára a uvidíme, či nám počasie bude priať.

    V novembri to bude mať príroda ťažké. Jeden slnečný víkend potrebujem na toto, jeden na hrabanie lístia a jeden na zoranie záhrady. No, ten posledný nemusí byť slnečný, stačí keď nebude liať ako z krhly!

    Všetkých zdraví Mates Brno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*