Silent key: Béďa Horné Srnie SK-684

Ďalší mikrofón sa navždy odmlčal…

 

V piatok 12. marca 2021 ráno zomrel člen Slovenského CB rádioklubu

BORIS MARTINÁK
BÉĎA PÚCHOV
SK-684, OM4AST

Béďa Púchov (neskôr Béďa Horné Srnie) sa na pásme objavil v roku 2002, keď ako zakladajúci člen expedície Asterix absolvoval ako sólo operátor český Letní polní den. O rok neskôr (v rámci činnosti Astronomického klubu Antonína Bečvára v Púchove) sme začali vysielať pravidelne a pomaly sme sa zoznamovali s prevádzkou na CB pásme.

Potom sa Béďa niekoľko rokov ozýval len sporadicky, zapríčinili to jeho zdravotné a rodinné problémy. V poslednom období bol na pásme opäť aktívny. Spolu s Miňom obnovili expedíciu Asterix a  často aktivovali kopce na západnom Slovensku.

Posledná akcia a aktivita na CB pásme sa uskutočnila presne mesiac pred jeho smrťou – 13.2.2021 na Machnáči JN88WW.

Žiaľ, jeho mikrofón sa odmlčal a anténa prestala vysielať. Venujme Béďovi minútku ticha a spomeňme si naňho. Béďo budeš nám veľmi chýbať !

Za všetkých kamarátov
Miňo Púchov

Loading

O Marconi PE

Na CB pásme som od januára 1996. Členom Slovenského CB rádioklubu som sa stal v 1997. Som spolu zakladateľom exp. Marco Polo, neskôr exp. Baťovan. Cébečko ma sprevádza takmer všade. V roku 2008 som získal rádioamatérsku koncesiu N a v roku 2010 triedu E so značkou OM4MM. Venujem sa DXingu a kontestingu.
Tento obsah bol zaradený v AKTUALITY. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na Silent key: Béďa Horné Srnie SK-684

  1. Števo ZV povedal:

    Béďo, odpočívaj v pokoji…

  2. Alan Trnava povedal:

    R.I.P.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*