SPL 2021 Február

Slovenská Portejblová Liga pokračovala februárovým kolom. Napriek tomu, že počas mesiaca sa nekonala nijaká súťaž prišlo 13 denníkov…

 

Vo februári sa žiadna súťaž nekonala a tak si dátum štartu vybrali všetci po svojom a rozdelili si to na takmer celý február. Niektorým sa darilo celkom dobre, iným trochu menej, tak teda poďme na samotné vyhodnotenie.

Vykonaných bolo spolu 553 spojení na Slovensko, do Čiech a Rakúska. DX odrazom sa tentokrát nepodaril nikomu – neboli podmienky. Dvom súťažiacim sa podarili krásne 300km ODXy ostatní sa museli uspokojiť s 200kami či stovkami. Nie každému to lietalo ďaleko. Tú sú v mapke všetky spojenia…

SPL_ALL_2_2021

Poďme teda od trinásteho miesta…

13. miesto – obsadila Exp. Výstrkov. Luboš Miloslavov si zašiel na návštevu k Alexandrovi do Suchochradu. Spoločne urobili spolu 7 platných spojení a do tabuľky pridávajú 177 bodov. Najdlhšie spojenie mali s Milanom Senica na Žalostinej 63km.

12. miesto – obsadil Marian Michalková. Marian vyrazil do sedla Malý Šturec a zaslal denník so 4 spojeniami a do tabuľky si pripisuje 250 bodov. Najdlhšie spojenie mal s Katkou Kyjov na Rapanťáku 86km.

11. miesto – obsadila Exp. Krtko. FormatX Veľký Krtíš vyrazil na Budínske Lazy a zaslal denník s 10 spojeniami a do tabuľky si pripisuje 521 bodov. Najdlhšie spojenie mal s Exp. Echo /p Nad Oborou 118km.

10. miesto – patrí Exp. Trnaváci. Trojica Afro TT, Tacho TT a Bubák Smolenice vyrazila na Slepý Vrch a domov si priviezla 17 spojení. Do tabuľky si pripisujú ďalších 748 bodov a ODX majú s Krokodílom Veľké Lovce 87km.

9. miesto – získala Exp. Križiaci. Trojica Roman, Marek a Spachtoš Modra vyrazila na neďalekú Harmóniu a za dve hodiny urobili 22 platných spojení. Do tabuľky tak získali ďalších 1290 bodov a ich ODX bola Exp. Mafia na Skalke 130km.

8. miesto – patrí Exp. Bažanti. Palo a Zdeno Ilava štartovali do Sedla pod Kohútkou a zaslali denník s 37 spojeniami. Získali za ne 2003 bodov a ich ODX bola Exp. Kojoti /p Nová Ves nad Žitavou 116km.

7. miesto – patrí Exp. Baťovan. Marconi a Erixon Partizánske svoj februárový štat opäť poňali športovo a ako turisti zdolali kótu Žarnov. Za dve a pol hodiny prevádzky urobili 41 splatných spojení a do tabuľky si pripisujú 2847 bodov. Ich ODX bol Mates Brno /p Tisuvka 221km, ale podľa kuloárnych info ich bolo počuť aj na Toku v JN69WQ, čo by bolo 360km. Škoda ale, že Venda Brdy mal už úplne vybitú baterku.

6. miesto – pripadlo Exp. Echo. Echáči pravidelne vysielajú zo stanovišťa Nad Oborou. Tentokrát sa im v celku zadarilo, 55 spojení a 3506 bodov je výborný výsledok. Ich ODX bol Frenky Strážek /p Strážek 143km.

5. miesto – výborný denník opäť poslala Exp. Asterix. Chalani vhupli do tohtoročného ročníka SPL ako sa hovorí šupom. Tentokrát v zložení Miňo Púchov a Béďa Horné Srnie vysielali z kóty Machnáč.

Asterix_2_2021

Z Machnáča to chodí krásne a opäť sa to potvrdilo. Asterix poslali denník, ktorý obsahuje 92 spojení a zisk 5953 bodov by v januári stačil na prvé miesto. Teraz je to ale až piate miesto. ODX mali Apacha Znojmo /p Mlýnek 146km.

4. miesto – o pár bodíkov viac ako Asterix získala Exp. Matej. Marián a Terka Strečno opäť na Butorkách vydržali až do rána bieleho a práve ranných 17 spojení ich posunulo pred Asterix. Exp. Matej získala vo februári zo všetkých súťažiacich najviac spojení98, keďže sa ale nejednalo o veľmi dlhé spojenia, nestačilo to na prvú trojku. Každopádne zisk 6012 bodov ich v priebežnej tabuľke posúva poriadne nahor. ODX bol rovnako Apache Znojmo /p Mlýnek 188km.

3. miesto – o 200 viac ako Matej získala Exp. Marco Polo. Kaso a Mišo Žilina vyrazili na Polom. Rovnako ako Matej vydržali až do rána a bola to dobrá taktika. Celkovo teda 70 spojení a 6220 bodov. Keďže začali už o 15:03 stihli urobiť ešte krásny ODX Vendu Brdy Cheznovice /p Tok 366km.

2. miesto – oproti januáru sa pozície na prvých dvoch priečkach otočili a druhá skončila Exp. Mafia. Števo Zvolen štartoval zo Skalky, kde bolo v niektorých miestach až 1,5m snehu. 77 spojení znamenalo zisk 7290 bodov, čo je síce výborný výsledok, ale našiel sa ešte niekto lepší. ODX mal rovnaký ako Baťovan a to Mates Brno /p Tisuvka 241km.

1. miesto – januárovým víťazom sa stáva Milan Senica. Milan vyrazil týždeň po Mafii na Žalostinú a mal aj šťastie aj na vzdialené stanice v Čechách. Celkovo má Milan v denníku 88 spojení a získal 7404 bodov. ODX je ale parádny – Exp. Radegast /p Čerchov 346km. Milan sa o máličko doťahuje v priebežnom poradí na Mafiu.

Nuž a to je z vyhodnotenia za druhý mesiac v roku všetko, tu je link na priebežné poradie (je úplne na spodu). Dopočutia v marci. Dodržujte nariadenia, aby sme sa všetci z čiernej farby dostali do bielej a uvideli sa spolu na Remate.

73

Števo Zvolen

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na SPL 2021 Február

 1. Kaso Žilina povedal:

  Števo, chcem sa spýtať ako sa bude prihliadať na denníky do SPL za marec, konkretne tento víkend 27.3. – 28.3., keď máme zákaz pobytu v prírode po 20:00? Bude sa to riadiť iba propozíciami SPL alebo v rámci prevencie nebudú spojenia uznané po 20:00. Ak áno, tak potom od koľkej sa znova uznavajú spojenia?
  Ďakujem, KasoZA

 2. Števo ZV povedal:

  OK dík, opravené.

 3. Kaso povedal:

  Bažanti majú najdlhšie spojenie z denníkov 116km a to z denníku 2/2021. V tabuľke priebežného poradia majú však 150km. Len tento preklep.

 4. Števo ZV povedal:

  Serus Kaso…

  Mafia opravená miesto 5115 som zrátal 5151, sory…
  Čo je ale zle na Bažantovom ODX to nevidím, napíš viac, čo je potrebné opraviť prosím.

 5. Kaso Žilina povedal:

  Serus Pišta, dnes to budú asi len dve veci, skontroluj nasledovné:
  1. exp. Mafia celkové body: 12405
  2. exp. bažanti TOP DX: 116km – s exp. Kojoti /p …
  Diky, 73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*