EBH 2019 #2 – Ako sme alfovali na Úhornianskom sedle

V seriáli raportov o EBH 2019 dnes pokračujeme druhým dielom. Svoj príspevok nám poslal Strašidlo Košice líder Exp. Helou Košice.

 

Aj toho roku expedícia HelouKošice podporovala súťažiacich  v Éteri bez hraníc z Úhornianskeho sedla.  Posádka bola podobná, ako vlani, len Denisu nahradil Atti Šarišské Bohdanovce, ktorý sa počas časti pretekov aj ozýval aj z éteru. Klasickú posádku tvorili Charlie, Peter Pereš  (áno okolo Mojsejovcov chodieva domov) a Strašidlo Košice. Ako antény sme použili polku na trojmetrovom stožiari a HB9CB na 8 metrovom lamináte.

Preteky zo začiatku poznačila vysoká úroveň diaľkového rušenia, po čase DXy ustali a pásmo sa vyčistilo. Okrem východniarskych staníc, kvôli ktorým sme expedíciu organizovali potešili aj spojenia na západ až po Moravu.

Expedíciu prenasledovali bodajúce včely a problémy s elektrikou, ktorú vyžral neodskúšaný notebook.

Naša expedícia ako prémiová stanica nesúťažila, vyhodnotenie expedície ponechám na dojmoch zúčastneným a protistaníc, s ktorými sme nadviazali spojenie. Záverom chcem poďakovať všetkým, ktorí sa priamo, či nepriamo podieľali na tejto úspešnej akcii.

Na ďalšie stretnutie v éteri s vami sa teší Strašidlo Košice (SK-200).

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na EBH 2019 #2 – Ako sme alfovali na Úhornianskom sedle

  1. Jano-Korňa povedal:

    Caf chalani, isli ste z toho isteho miesta ako pred rokom????
    minule EBH som vas mal 2krat v denniku a teraz zero-zero. a ani som vas nepocul. technicka zmena bola aj u mna, antena 50m vedla, ale hlavne pred rokom na stoziary a terazky len za autom.

  2. Marián Strečno povedal:

    Výborná spolupráca. Ďakujem a teším sa na ďalšie spojenia. Exp. Matej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*