EBH 2019 #3 – MAFIA na Skalke, konečne v dvojici

Tretie pokračovanie seriálu o EBH 2019 Vám prinášajú Zvolenskí Mafiáni Števo a Cyro…

 

Od septembrového závodu Podzimní Éter 33 som všetky výjazdy absolvoval sám. Cyro Zvolen z rodinných dôvodov nikdy nemohol. Hneď v prvý deň nového roka som zabúkoval Skalku, a tak pľac sme mali istý. Všetky rodinné záležitosti nakoniec dovolili na EBH ísť aj Cyrovi a tak sme konečne vyrazili v dvojici. Okolo obeda sme boli na mieste. Ako prvé sme rýchlo postavili štvrťku na počúvanie kontrolných staníc.

Po odmeraní štvrťky, sme si stanicu zapli na kanál č.3 – opakovač Novohrad a pustili sme sa do stavby dvojitého HáBéčka. Tento krát ho zapájal Cyro, nutné ale poznamenať, že od septembra vyšiel z cviku. Tak ako to poskladal on, by to veru “nem-fungovalo” správne 🙂

Miestami sme však viac nemontovali ako montovali, lebo už na štvrťku sme museli pozdraviť niekoľkých kamarátov ako Mira BB z Čertovice či Strašidla Košice z Úhornianskeho sedla. Nakoniec ale všetko dopadlo výborne, ako aj merania antény. Anténna sústava mohla do vzduchu. Po februárovom páde stožiara sme tentokrát predsalen radšej stožiar aj kotvili. Veď aj snehu už nikde nebolo, tak nebol problém. Ako posledný prvok anténnej sústavy sme pridali vlajku a mohlo sa vegetiť.

Tri hodiny pred závodom sme boli pripravení. Niekto si povie, načo Ste šli tak skoro. Ale nikto nevie, čo sa stane. Zostal tak čas, dať si aj nejaký neskorý obed a neodmietol som ani portejblovú kávičku na plyne, predsalen noc bude dlhá a spánok som v pláne tentokrát nemal.

Zostávalo už len zapojiť vysielacie pracovisko. Notebook, narichtovať CL-6, nakáblovať obe stanice a mohli sme ísť na to.

Posledná fotka z exteriéru a presunuli sme sa do rádiovozu, odkiaľ sme sa viacemenej nepohli až do rána. Začiatok závodu bol hektický kvôli Dx-om. Na štvrťke som mal v jednom čase Nemcov, Grékov, Holanďanov a Talianov. Po prepnutí na 2xHB9CV, ktoré smerovalo na Čechy tam zrazu bol už iba Nemec. Spojenia pribúdali veľmi pomaly. V tom najväčšom rušení som pobral aj Exp. Arizona /p Vyšné Hágy, bral som ich slušne, ale oni určite bez smerovky brali všetky iné, len nie nás. Výsledok, spojenie sme nedokončili, hoci sme mali pochytené všetko. Škoda, lebo viac sme ich nečuli 🙁 Najhoršie pri výzvach bolo keď som vyslovil slovko “MAFIA” to sa roztrhol doslova ošiaľ a všetci chceli robiť spojenia. Každý nás volal, žiaľ nebol to ani žiadny čech a ani slovák. Jediným východiskom bolo buď dávať výzvy iba ako SK-525 Skalka, alebo vymeniť kanál. Viac som používal to druhé.

Ako sa hovorí deľba práce musí byť. My sme mali taktiku jasnú. Ak chceme byť, čo najvyššie v konečnom hodnotení, nesmie nám ujsť žiadna Alfa. Tie teda monitoroval Cyro so štvrťkou, zatiaľčo ja som viedol klasickú expedičku. Akonáhle sme započuli Alfu s novým číslom, tak ju hneď Cyro urobil. Prípadne som natočil HB a urobil som ju ja. Kua ale myslím, že to už prezrádzam dosť veľa z našej taktiky 🙂 Dosť teda.

Ako slnko zapadalo, DX-ov bolo čoraz menej, dokonca sa dal nájsť aj čistý kanál na výzvy. Pomaličky sme teda začali pridávať ďalšie a ďalšie súťažné stanice. Zaujímavé, že domasedov bolo v denníku tentokrát veľmi málo. Teda aspoň u nás v Kremnických Vrchoch.

Všetky tri Slovenské Alfy sme mali síce R5/S7-9 ale nájsť ich v tom DX bordeli nebolo jednoduché. Prvú českú Alfu Mildu Znojmo sme urobili až 21:34. Dovtedy diaľky veľmi nechodili, ale pomaly sa to čistilo. O 22:56 doletel Tomáš Sruby zo Šelichu 256km. Po pol noci sa darí SSB sked s Exp. Radegast, oba reporty síce bez eska 30/40, ale všetko zrozumiteľné a 455km bolo v denníku. Tesne za ním som započul známy hlas Honzu Sulejovice, síce divná volačka ale zapisujem MT-9 a druhá štyritovka bola v logu. Ukľudnili sme sa, zdá sa, že “to” bude lietať.

A veru že to lietalo. Exp. Korbel 318km, Michal Svidník 199km, 1:29 konečne Pohádková Alfa 2x450km!!! Nasledovali Exp. Furgon z Krkonoš 322km, Michal Jílové z Jizerských Hôr 353km, Petr Sokolnice z Orlických Hôr 246km.

Neskutočne ma tentokrát bavil Neon Bratislava z Exp. Saigon. Chalani boli na Devínskej Kobyle a mordovali sa z veľkým rušením, cez ktoré nič nepočuli. Neon však aj tento hendikep bral s humorom a jeho návody ostatným, ako majú s nimi urobiť spojenie, ma bavili, aspoň som nezaspal. Díki Saigoňáci !!!

Nasledovalo hluché obdobie, kde takmer všetci spali, aj niektoré Alfy. Samozrejme česť výnimkám. Pamätám si vetu Milana Senica. Števo, kde je tých 83 expedícií??? Hore vydržali len niektorí. Okolo štvrtej som zo šumu vytiahol ešte Exp. Military z Českomoravskej Vrchoviny 288km, ale do rána sme už lovili len kontrolky.

Po piatej, keď už Cyro spal a ja som si otváral tretiu kávu z plechovky sa začínali ozývať prví ranní kolečkári. Medzi nimi ako vždy nechýbal ani kamarát Karel Tršice ako inde Na Kopci 🙂 Po 7h som pozdravil Kolečko Trnky-Brnky na 12ke a závod sa končil.

Štyri minútky pred koncom 7:56 neverím vlastným ušiam. Čáryfuk Tanvald mobil Paseky Nad Jizerou trojkovým rádiom. Paráda 340km do mobilu, nepamätám sa, či som takéto spojenie niekedy robil. Díki Čaryfuku !!! A to bol už difinitívny koniec EBH 2019. Pridali sme ešte dva spojenia do ligy, ale ja konkrétne som bol tak neskutočne unavený, že som to ukončil. Všetko sme zložili, pobalili a s pocitom dobre vykonanej práce sme sa vybrali domov smer Zvolen.

Takto sa nám darilo. Tentokrát, netušíme prečo, nám to nešlo na východ. Niekoľko krát sme to skúšali, ale okrem HelouKošice a Michala Svidník sme nepočuli nikoho. Nuž čo, ale ostatné smery celkom išli. Čo som počúval pásmo, pekne to chodilo Križiakom, Na Krížnej Jeleňovi, Matesovi Brno v Jesenníkoch a Tygrovi Mutěnice na Lysej Hore. Uvidíme, ako obstojíme v silnej konkurencii. Keď by sme ale aj neobstáli, nevadí, my sme sami boli so sebou spokojní.

Ďakujeme všetkým za zavolanie, dopočutia v posledný júlový víkend na Letnom Poľnom Dni Česká Lípa. Dovtedy si dáme pauzičku. No a samozrejme sa už teraz veľmi veľmi tešíme na CB Poľný deň 10.augusta, na ktorý Vás srdečne pozývame.

73

Števo & Cyro Zvolen / Exp. MAFIA

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

5 reakcií na EBH 2019 #3 – MAFIA na Skalke, konečne v dvojici

 1. Alan Trnava povedal:

  Super! Parádny vykon. 73

 2. Stano Dolné Trhovište povedal:

  Parádny výkon!

 3. števo zv povedal:

  Už sa ma to spytovali viacerí aj na Remate. Nemôžem tieto údaje poskytnúť, pretože ich nemám. 🙁

  Moje HB vzniklo okopírovaním HBéčka Tomáša mobil Roudnice niekedy dávno.
  Navyše po rokoch som vzal analyzér a rozmery upravoval (skracoval).

  Všetkých pozývam do Zvolena, ohláste sa mi, zbehneme do garáže. HB Vám rozložím a môžete si ho pomerať.

  Naladiť si ho však budete musieť sami, lebo bude záležať aké hliníkové trúbky kúpite atd atd…veľ faktorov má na výsledok vplyv.

 4. Felix Francova Lhota povedal:

  Ahoj Števo.
  Můžeš mi na mail napsat rozměry té HB9CV? Že bych si ju postavil. A jakou má šířku pásma pod PSV 1:2?

 5. Mates Brno povedal:

  Ahoj Stevo a Cyro!

  Pekne ste sa tam rozlozili!

  Inak spojenie s Vami v jednu chvilu prekvapivo len RS43, neviem ci ste aj Vy mali vtedy inak natocenu antenu, ale pre mna to bol budicek, ze urcitym smerom mi to prilis nevysiela. A jeden z impulzov aby som neskor zrusil svoje dvojca a isiel len z jednej anteny.

  Pokial ide o menej domasedov, aj ja som si to vsimol, hlavne vecer. Myslim, ze na svedomi to mali tie DXy po siestej hodine. Vela ludi asi skenuje pasmo a ked nemoze skenovat, da si to na nejaky svoj kanal, vytoci squelch na s7-8 alebo to uplne vypne.

  Na Caryfuka som sa snazil volat este v noci ked som ho niekde zachytil, ale nepocul ma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*