MAFIA na Trnovníku alias Čertovej Skale

Opäť som mal iba jeden voľný víkend v mesiaci a tak nebolo možnosť si veľmi vyberať. Spojil som teda októbrový CB výjazd s Matesovým 48h Maratónom.

 

Hneď na začiatku musím uviesť, že súťaž CB Maratón 48 ma ako dlhoročného porteblistu veľmi neoslovila. Nie som portejblista ako Mates, ktorý sa rád túla a aktivuje počas jedného výjazdu viac kopcov. Ja už mám rád svoju starú dobrú idylku. Nabalím “železo”, doveziem sa na vybranú kótu “motorom”, odvysielam a idem domov.

Proti súťaži ako takej nemám nič. Uvidíme ako oslovila ostatnú CB verejnosť. Možno sa dočkáme prvého ročníku možno naopak. Skôr sa mi páčil návrh CB klubu Barbakan. Ich Fair Play Kontest robiť spojenia len s vertikálnymi anténami…

Poďme ale k uplynulému víkendu. Veľa súťažných tímov svoje portejble síce nehlásilo, ale mne to nevadilo, iné víkendy som už ísť von nemohol, takže som ani nešpekuloval. Keďže nehlásili dni predtým dážď, naplánoval som si návštevu Trnovníka, alias Čertovej Skaly. Táto kóta je skutočne zaujímavá. Je v tom istom lokátore ako Skalka 1232m, no jej nadmorská výška nie je ani 1000m. Napriek tomu mám pocit, že to odtiaľ chodí lepšie. Nikde totiž nie je žiadny zdroj rušenia. Žiadna BTSka, žiadne elektrické vedenia, žiadny vysielač. Nie je tam proste nič a práve možno to je rozhodujúce pre kvalitný príjem.

Na kopec som vyrazil sám, nakoľko Cyro ZV sa ešte liečil z choroby. Na kopec som dorazil okolo doobeda a za krásneho slnečného počasia som sa dal do stavby antény. Postaviť dvojča trvá jednému asi hodinku, ale keďže som mal čas, nikam som sa tentokrát neponáhľal. Po 14h robím prvé testy. Porovnávam magnetku na aute s dvojčaťom a hneď sa mi hlási Mates Brno mobil niekde od Šumperka. Denník teda otváram krásnym 207km spojením. Paráda, zdá sa, že to bude chodiť.

Všetko som nachystal na večer a keďže som mal hrúzu voľného času, vybral som sa na jesennú prechádzku. Vzal som so sebou aj vedro, čo ak by boli hríby. Lesík bol plný húb, najmä muchotrávok červených, tých bolo tisíce, ako v rozprávke. Iné jedlé huby však neboli nikde a tak som do vedra priniesol aspoň drevo k ohnisku, kde sa zvykne opekať. Možno niekto to drevo využije. Sem tam dorazili nejakí turisti, ktorí sa náramne čudovali, ako že je to len možné, že sa tá opacha anténa sama od seba v tej tráve točí…

Keď som dovysvetľoval, už sa iba smiali. Niektorí však v otázkach pokračovali, že kam sa zvyknem dovolať a tak a ja som všetkým ochotne odpovedal. Ostrý štart do CZ ligy, ktorá má časové obmedzenie som mal naplánovaný na 17h. Dovtedy som ešte stihol aj neskorý obed.

O 17h som to odpálil. Prvá hodinka v kľudnom tempe priniesla 21 spojení, najmä s účastníkmi CB Maratónu, ktorí začali podstatne skôr  než ja. Nechápal som to, ale niektorí hlásili, že majú aj o 100 spojení viac ako ja. Kúrnik, mám teda čo dobiehať!

Ako slnko zapadalo za obzor zrazu v rádiovoze začalo byť chladno. S postupom času bolo chladnejšie a chladnejšie až som o 18:30 musel vytasiť plynový ohrievač. Plánoval som ho ale zapnúť podstatne neskôr. Nevadí, čo už. V druhej hodinke tempo kleslo na 14 spojení. V ďalšej už len 10. Pribúdalo to pomaličky. Kvantitu spojení tentokrát suplovala kvalita. Veľmi pekne volali Moravské stanice. Priemer na spojenie sa neustále držal okolo 100ky, čo nebýva zvykom.

Zaujímavé, že Matesa Brno, ktorý zakotvil na Šerlichu som absolútne nepočul. Až okolo 21h sa mi v jednom čase vyhupol na 44. 256km bolo dovtedy maximum. Prvý pokus o Exp. Radegast síce nevyšiel, ale 10-20 som ich náznakmi trhane na SSB počul. To dávalo nádej, že to spojenie možno dáme. Ďalší pokus sme odložili na 22:30.

Počas SK PD som robil kuriózne spojenie s hovnocucom. Tento krát sa mi ozval Kuba Šerif Lhota u Lysic, z ktorého nakoniec vypadlo, že tam práve pasie kravy, tiež milé…Tesne pred 22h brejk Radegast. Neverím vlastným ušiam. R3/S1 a bez problémov na FM! Krásnych 437km a mohol som ísť v podstate domov, lebo nik iný v západných čechách to nemohol prekonať. Ja som však plánoval vydržať až do rána. V rádiovoze teplo nebolo, to vypadá inak, ale povedzme, že vo vetrovke sa to dalo vydržať a pokračoval som teda ďalej.

Pri nejakom 50. spojení som do éteru konštatoval, že stovka dneska určite nebude, lebo na pásme je slabá aktivita a okolo 22h to zvykne dosť rýchlo zdochnúť a nikde zrazu nikoho.

Tentokrát presne naopak, okolo 21h sa to tak rozbehlo, že som začal veriť, že tú stovku nakoniec do rána nejako dám. Ako sa mi míňali brejkovia, pobehal som ostatné kanály a spojenia razom pribúdali akosi rýchlejšie. Pár krát som sa prekecol, že už len pár spojení mi chýba do stovky a ľudia mi chceli asi polahodiť a tak pomáhali a volali až tak, že tú stovku som dal už o 23:30. Ďalej to už ale fakt nemalo zmysel a zaľahol som. Dva spacáky pod sebou, jeden na sebe, čiapka a hlava zakrytá dekou. Keďže ohrievač som musel vypnúť, aby som sa nepridusil, teplota šla rýchlo dolu, ale do rána som nejako prežil.

6:30 som vstal a šiel skontrolovať, či som ešte chlapec. Ako tak pozerám pod nohy, čo to vidím. Toto predsa nie sú muchotrávky, ale tri krásne kozáky osikové. Vrátil som sa do vozu a pokračoval. Ráno patrilo výlučne Moravským kolečkám. Pochvaľoval som si spoluprácu najmä s Jindrom Karviná, moderátorom kolečka Karvinských Plotkor. Tam som počul skutočne všetky stanice!! Špičková spolupráca a všetci boli spokojní. Presný opak Kotlíku Trnky-Brnky, ktorý už niektorí cébéčkari nazývajú uzavretá komunita, fakt škoda, ale čo už. Dokonca som tentokrát započul aj Šumperské a Brnenské kolečko, len škoda, že sú oba v jednom čase na jednom a tom istom kanáli 🙂

Koniec som mal naplánovaný na 9h, ale keďže bolo koho robiť, zostal som na kóte kúsok dlhšie. Nakoniec som z výsledného skóre skutočne veľmi milo prekvapený. Taký výsledok som skutočne ani nečakal. Počet spojení uvádzať nebudem, ale ranné  Moravské spojenia vytiahli priemer na spojenie až na 113!  A to nerátam DXy do Talianska a Francúzska. Kto teda nebol na kopci mohol ľutovať!

Na konci by som tradične rád poďakoval všetkým za zavolanie, ale aj za pokusy, pretože dobre viem, že nie všetky spojenia sme dotiahli. Cení sa však aj snaha. Dopočutia v novembri priatelia…

73 Exp. Mafia / Števo Zvolen SK-525

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dopočutia pri ďalšom výjazdu v septembri po CB stretnutí Donovaly.

73

Števo a Cyro Zvolen / Exp. MAFIA

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

2 reakcie na MAFIA na Trnovníku alias Čertovej Skale

 1. števo zv povedal:

  Mates …

  Vonkoncom môj názor neber ako, že kritizujem, že si niečo urobil zle.
  Pozri aj pri EBH si ľudia sami odhlasovali niečo s čím som v podstate nesúhlasil. Čo už zariadil som sa a fungujeme ďalej.
  Inak výsledky CBM48 si rád pozriem, ale aj to je jeden z dôvodov prečo som sa neprihlásil. Nechcel som súťaž zdeformovať tým, že predbehnem “tých mariášnikov”, čo kombinovali kopce, domov a mobilné vysielanie. Vo výsledkoch uvidíme, aká taktika nakoniec slávila úspech. Už teraz sa na Tvoj článok teším.

 2. Mates Brno povedal:

  Pekne Števo! Počet uvádzaš aj neuvádzaš – na mapke je tuším 103 bodiek, takže niečo tušíme :-). Počul som Ťa na CH29 ako pekne Ti to ide, ja som tam mal plotkory na Šerlichu 0-1S, tak som sa okrem snáď jednej výzvy na Jindru Karviná ani nepokúšal. Ten prekryv kanálov Brno Šumperk je nová vec, lebo ešte pred pol rokom boli brnenskí ranní reumatici na CH4, ale niekto dal impulz ku zmene, že mal miestne rušenie či čo. Nie je veľa kót, kde to pôjde cez seba, ale zdá sa, že si jednu takú vymákol.

  Inak cítim potrebu ako ideový tvorca CB Maratónu niečo dodať k Tvojmu popisu. Nie je úplne pravda, že to je pretek pre tých, čo radi behajú z kopca na kopec. Nechcel by som, aby sa to úplne takto chápalo, takže to musím uviesť na pravú mieru hneď pri zdroji. Je to pretek, ktorý má vyrovnať šance pre rôzne typy účasti a podporiť ich. Peši, z domu, z auta alebo napríklad aj z zo zahraničia. Zadarmo to samozrejme nebude. Kto nejde na kopec, musí viac behať. Alebo jazdiť. Ja som to pred rokom niekomu vysvetľoval, že to má byť medzi CB súťažami niečo ako mariáš alebo bridž v kartách. Môžeš vyhrať tak, že budeš hrať durcha, betel alebo 100-7 červených! V bridži kríže za tri alebo bez tromfov za päť. Podľa denníkov, čo mi z CBM zatiaľ prišli to vyzerá, že sa to aj deje, a Ty by si so svojim výživným vysielaním z Trnovníka mohol dokonca aj bez behania skončiť na bedni, tak dobre Ti to išlo. Ale to už predbieham, lebo zatiaľ chýba ešte polovica denníkov, bude o tom zvláštny článok po 3.novembri, keď je uzávierka výsledkov. Hranicu pre nekonanie 1.ročníka som si dal 10 účastníkov, tá bola prekonaná, takže článok by mal byť aj pozvánkou na ďalší ročník.

  73

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*