SPL 2019 Júl

Čas beží neúprosne ďalej a tak Vám prinášame júlové vyhodnotenie Slovenskej Portejblovej Ligy. Takmer všetci ligisti použili svoje denníky z LPD Českej Lípy…

 

Júl sa niesol v znamení dovoleniek a všetká CB portejblová aktivita teda logicky smerovala k jedinej akcii v tomto mesiaci, ktorou bol Letní Polní Den CB klubu Česká Lípa. Po najlepších kopcoch boli tí najlepší portejblisti z oboch republík a tak nebola núdza o krásne spojenia. Všetci ligoví hráči teda LPD naplno využili a poslali svoje denníky aj do SPL. Celkovo sme v pošte našli “sedem takýchto statočných”.

Marián Michalková v LPD nesúťažil a ako spomenul, iba testoval.  Už tradične vysielal z kóty Mozoľovci a do ligy poslal – 2 spojenia. Do tabuľky tak pridáva 136 bodov a DX s Milanom na Javorine 110km.

Exp. Križiaci tiež v LPD nesúťažila, ale do ligy nám poslali denník z dovolenky na Orave. Z Hladovky sa im však viac ako 3 spojenia urobiť nepodarilo. Do tabuľky tak pripisujú 218 bodov a DX na Pepu Zlín z Makova 97km. Na udržanie tretej priečky to nestačilo a Križiaci klesli priebežne na štvrtú priečku.

Pomaly sme sa tak dostali k expedíciám, ktoré už v LPD na ostro súťažili. Exp. Baťovan to skúsila z QTH pri kóte Stráž. Štartovali ale iba v prvej etape LPD a tomu zodpovedá aj ich výsledok. Do tabuľky im pripisujeme spolu 26 spojení, 2325 bodov a najďalej ich signál tentokrát doletel k Adamovi Jihlava na rozhľadňu Mařenka 218km.

Výrazne lepšie si počínala Exp. Perún, ktorá šla obe etapy LPD. Z kóty Polom zaslali denník, v ktorom je 54 spojení. Do tabuľky pridávajú spolu 6696 bodov. DXy mali tentokrát dva, ten priamou resp. tzv. prízemnou vlnou zaletel k Exp. Radegast na Čerchov 442km a odrazenou vlnou sa im podarilo spojenie do Dánska s Janom Gilleleje 891km!

Pomaly sme sa dostali k bronzovej priečke. Tretí najlepší júlový denník zaslal Mates Brno. Z Malých Karpát z kóty Vysoká sa mu podarilo 60 spojení, do tabuľky pridal 7852 bodov a vytlačil z tretieho priebežného miesta Križiakov. Najdlhšie spojenie zapisuje Mates na Svahovú s Exp. Pohádka 367km.

Druhý najlepší júlový denník poslal Milan Senica, ktorý počas LPD robil z Veľkej Javoriny kontrolnú stanicu. Za 82 spojení do tabuľky pridáva spolu 8768 bodov a DX podobne ako Mates s Pohádkou na Svahovej 365km.

Najlepší denník v mesiaci júl poslali Zvolenčania. Exp. Mafia naplno súťažila v LPD v oboch etapách až do piatej ráno. Zo Skalky zaslali denník s 84 spojeniami. Do tabuľky pripisujú 12650 bodov. Podobne ako Perún aj Mafiáni majú dva DXy. Priama vlna doletela najďalej do Českého Lesa k Exp. Radegast na Čerchove 455km a odrazom urobili dva spojenia, z ktorých dlhším bol Angličan Mike Arundel 1415km. Mafiáni si tak upevnili priebežné prvé miesto.

Viac denníkov v júli neprišlo. Je veľkou škodou, že denníky do SPL už neposiela bývalá Exp. Ondrej, ktorá sa aktuálne ozýva ako Exp. Matej (podľa mena nového vnúčika). Bolo by to určite napínavejšie. Pohľad do priebežnej tabuľky by mohol naznačovať, že na prvých dvoch miestach je už rozhodnuté, ale uvedomte si, že sme ešte len tesne za polovinou súťaže. Jedným, možno dvoma dobrými denníkmi sa všetko môže úplne zmeniť. Najväčší boj sa odohráva o tretie miesto. To si zatiaľ striedavo kradnú Mates s Križiakmi, ale v tesnom závese ich pomaličky zo zadu po očku sleduje Perún.

Nuž ako hovorím, nik ešte nemá absolútne nič jasné. V auguste je na pláne slovenský CB Poľný Deň, ktorý zaiste priebežnú tabuľku opäť poriadne premieša…

73 Števo Zvolen a Palo Bratislava

 

Loading

Tento obsah bol zaradený v AKCIE A SÚŤAŽE, AKTUALITY, SCBR, SPL. Zálohujte si trvalý odkaz.

4 reakcie na SPL 2019 Júl

 1. Marián Strečno povedal:

  Števo, Jožko ďakujem za snahu vrátiť ma do hry, ale neprajem si aby sa kvôli mne robili nejaké výnimky. Pravidlá sú dobre nastavené.

 2. števo zv povedal:

  Tiež som Mariánovi hovoril, že som za to aby pokračoval v súťaži.
  Ja som rozhodne za…
  Konkrétne ja osobne vítam každú konkurenciu!
  A v tabuľke by mohol byť Ondrej+Matej.
  Napriek tomu, že Ti to “organizátor SPL” nepovolil, som Marián rád, že si stále každý mesiac na portejbli. Kiež by nás takých bolo viac a viac.

 3. Jozef yogi Olešná povedal:

  Noo, podľa mňa by to nemal byť problém, veď obaja sú jeho vnúčikovia a posádku expedície tvoria tí istý členovia. Udelil by som im výnimku, aby mohli pokračovať v SPL. Alebo máte strach z tvrdej konkurencie ??? Veď ten maličký Matejko Vám určite neublíži a toto tu je iba zábava na CB vlnách. Na HAM pásmach to býva bežné, že sa prideľujú príležitostné volačky a nikto sa toho nebojí. Ved čo krajšieho môže človeka postihnúť, ako narodenie vnúčika, tak im doprajte ešte aj výhru v SPL.

 4. Palo BA povedal:

  ono pravidla nepovolujú aby počas jednej sezóny zmenili názov expedície, s prvým denníkom sa prihlasuje volačkou a obsadením na celý ročník. Mariána som na to upozornil , rešpektoval to a dúfam že budúcu sezónu opäť zamiešajú poradím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*